Byla e2-11699-1028/2018
Dėl skolos priteisimo

1Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Silvijus Balčytis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovams A. V. ir Ž. U. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2ieškovas prašo priteisti iš atsakovų 193,56 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas prašo, atsakovams nepateikus atsiliepimo į ieškinį, priimti sprendimą už akių.

3Atsakovams procesiniai dokumentai įteikti tinkamai, tačiau atsakovai per nustatytą terminą nepateikė teismui atsiliepimų į ieškinį. Nesant atsakovų atsiliepimų į ieškinį ir prašymo dėl sprendimo už akių nepriėmimo, o ieškovui prašant tokį sprendimą priimti, priimtinas sprendimas už akių (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 142 str. 4 d.).

4Formaliai įvertinus byloje pateiktus įrodymus ieškinys tenkintinas visiškai.

5Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad ieškovas teikia administravimo, eksploatavimo ir komunalines paslaugas name, esančiame ( - ). Atsakovams lygiomis dalimis, po ½ dalį, priklauso butas, esantis ( - ), kurį atsakovai privalėjo išlaikyti – mokėti mokesčius bei kitas rinkliavas už bendrojo naudojimo objektų priežiūrą. Atsakovai už laikotarpį nuo 2016 m. spalio 1 d. iki 2018 m. birželio 30 d. paskaičiuotus mokesčius liko skolingi ieškovui 193,56 Eur.

6Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.82 straipsnį, butų ir kitų patalpų savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso namo bendro naudojimo patalpos, pagrindinės namo konstrukcijos, bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, sanitarinė–techninė ir kitokia įranga. Minėto straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Šiuo pagrindu atsakovams atsirado prievolė apmokėti už ieškovo teikiamas administravimo paslaugas, todėl iš atsakovų ieškovo naudai priteistina 193,56 Eur skola.

7Už piniginės prievolės įvykdymo termino praleidimą įstatymas numato 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 str., 6.210 str. 1 d.), todėl priteistinos 5 procentų dydžio metinės palūkanos už priteistą 193,56 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. rugpjūčio 10 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos.

8Kadangi ieškinys tenkintinas, iš atsakovų ieškovui priteistinos jo patirtos bylinėjimosi išlaidos: 15,00 Eur žyminis mokestis, 0,87 Eur mokestis už Nekilnojamojo turto registro išrašą, 1,68 Eur už Gyventojų tarnybos išrašus, 60,00 Eur mokestis už teisines paslaugas (CPK 80 str., 88 str., 93 str. 1 d.).

9Byloje taip pat susidarė 3,58 Eur procesinių dokumentų siuntimo išlaidos, tačiau jos neviršija trijų eurų kiekvienam asmeniui, todėl nepriteistinos iš atsakovų.

10Kadangi atsakovų gyvenamosios, buvimo ir darbo vieta yra nežinomos, teismo sprendimas už akių atsakovams įteiktinas ir viešo paskelbimo būdu.

11Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 142 straipsnio 4 dalimi, 259 straipsniu, 285 straipsniu, 286 straipsniu ir 287 straipsnio 1 dalimi, teismas

Nutarė

12ieškinį tenkinti.

13Priteisti ieškovui UAB „Šiaulių būstas“, įmonės kodas 144619514, iš atsakovų A. V., gim. ( - ), ir Ž. U., gim. ( - ), iš kiekvieno po 96,78 Eur (devyniasdešimt šešis Eur 78 ct) skolos, 5 (penkių) procentų dydžio metines palūkanas už priteistas sumas nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. rugpjūčio 10 d.) iki visiško teismo sprendimo įvykdymo ir po 38,78 Eur (trisdešimt aštuonis Eur 78 ct) bylinėjimosi išlaidų.

14Atsakovams sprendimą už akių per 3 dienas nuo jo priėmimo dienos įteikti viešo paskelbimo būdu, o ieškovui – išsiųsti sprendimo už akių patvirtintą kopiją.

15Specialiame interneto tinklapyje per 3 dienas nuo teismo sprendimo už akių priėmimo dienos paskelbti sekančio turinio pranešimą:

16„Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose 2018 m. rugsėjo 18 d. priimtas sprendimas už akių civilinėje byloje Nr. e2-11699-1028/2018, iškeltoje pagal ieškovo UAB „ Šiaulių būstas“, į. k. 144619514, ieškinį A. V., gim. ( - ), ir Ž. U., gim. ( - ), dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Atsakovų gyvenamoji ir darbo vietos nežinomos, todėl jiems sprendimas už akių yra įteikiamas viešo paskelbimo būdu. Atsakovai informuojami, kad sprendimas už akių laikomas jiems įteiktu pranešimo specialiame interneto tinklapyje dieną. Atsakovai negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo. Šis terminas gali būti atnaujintas, jeigu teismas pripažįsta, kad jis praleistas dėl svarbių priežasčių. Prašymas atnaujinti praleistą pareiškimo padavimo terminą negali būti paduotas, jeigu praėjo daugiau kaip trys mėnesiai nuo sprendimo už akių priėmimo dienos. Informacijos teirautis tel. (8 41) 524 768.“

17Atsakovai negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 (dvidešimt) dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos gali paduoti Šiaulių apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 287 str. nustatyta tvarka.

18Ieškovas per 20 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Proceso dalyviai