Byla 2-2575-79/2013
Dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo, vaiko gyvenamosios vietos, bendravimo su vaiku nustatymo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Aldona Monstavičienė

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo M. J. ieškinį atsakovui D. K. , Išvadą duodančiai institucijai Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vaiko teisų apsaugos skyriui dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui priteisimo, vaiko gyvenamosios vietos, bendravimo su vaiku nustatymo ,

Nustatė

3Ieškovas M. J. kreipėsi į teismą dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui sūnui N. J. gim. 2011-02-25 priteisimo mokant po 350 Lt iš atsakovo D. K. , bei nustatyti nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą, bendravimo su vaiku tvarką. Pasirengimo nagrinėti teismo posėdyje metu, šalys kreipėsi į teismą su taikos sutartimi, prašydamos ją patvirtinti ir bylą nutraukti.

4Prašymas tenkintinas. Šalių sudaryta taikos sutartis, neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ir viešajam interesui , atitinka kitas taikos sutarčių galiojimo sąlygas , todėl tvirtintina ir civilinė byla nutrauktina,

5Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CK 6.984,6.986 str. CPK 231str., 140 str. 3d ,293 str.5p.,295 str.

Nutarė

6Prašymą patenkinti, patvirtinti taikos sutartį tarp M. J. a.k ( - ) ir D. K. a.k ( - ) sekančiomis sąlygomis: Šalys taikos sutartį sudarė dėl išlaikymo nepilnamečiam vaikui sūnui N. J. gim. ( - ) priteisimo vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo. Šalys sutarė ,kad nepilnamečio vaiko N. J. gim. ( - ) gyvenamoji vieta nustatoma su vaiko motina , atsakove D. K. a.k ( - ) .

 1. Ieškovas M. J. įsipareigoja išlaikymą nepilnamečiam sūnui N. J. gim. ( - ) 25 mokėti nuo 2013-04-01 po 400 Lt išlaikymą kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis jas kasmet indeksuojant Vyriausybės nustatyta tvarka iki vaiko pilnametystės.
 2. Ieškovas M. J. įsipareigoja nepilnamečio vaiko išlaikymo įsiskolinimą 400 Lt sumokėti į atsakovės vaiko motinos D. K. atsiskaitomąją sąskaitą įsiteisėjus teismo nutarčiai, kuria patvirtinta šalių taikos sutartis.
 3. Nepilnamečiam sūnui N. J. skirtą išlaikymą tvarko D. K. uzufrukto teise, atsižvelgiant į nepilnamečio vaiko interesus.
 1. Šalių susitarimu nustatyta bendravimo su nepilnamečiu vaiku tvarka :
 1. Ieškovas M. J. , iš anksto , prieš dieną , telefonu ar kitu būdu perspėjęs atsakovę D. K. , gali darbo dienomis atvykti ir paimti sūnų N. J. iš darželio ar jo gyvenamosios vietos nuo 17 val iki 17,30 val ir grąžinti jį sekančios dienos ryte nuvesdamas į darželį. Ieškovas M. J. turi teisę pasiimti sūnų kartu su savimi iš sūnaus gyvenamosios vietos pirmą ir trečią kiekvieno mėnesio savaitgalį , sūnų paimant iš gyvenamosios vietos ir / ar darželio penktadienį nuo 16 val ir atvežti jį į gyvenamąją vietą sekmadienį nuo 19 iki 20 val. Jeigu toks savaitgalis sutampa su švenčių ar gimtadienių dieniomis , kurias N. J. pagal rotacijos principu nustatytą grafiką turi praleisti su mama, M. J. tą savaitgalį sūnaus iš jo gyvenamosios vietos paimti negali ir tai perkeliama sekančiam savaitgaliui .
 1. Ieškovas M. J. turi teisę su sūnumi N. J. praleisti atostogas 1 kartą per metus , kurios truktų ištisai iki 28 dienų . Apie numatomas atostogas prieš 10 dienų jis turi informuoti atsakovę D. K. , kuri privalo paruošti sūnų Nojų atostogoms. Atostogos negali būti planuojamos švenčių dienomis , kurias sūnus Nojus pagal rotacijos principu nustatytą grafiką turi praleisti su mama.
 1. Šventes nepilnametis N. J. leis su mama , atsakove D. K. ir tėčiu M. J. , rotacijos principu : Kalėdos / išvakarės 2013 m.- su tėvu , 2014 m. – su mama , 2015 m. – su tėvu ir t.t. Naujieji metai / išvakarės/ 2013/2014 m.- su mama, 2014/2015 m – su tėvu , 2015/2016 m. – su mama ir t.t. Velykos / išvakarės / 2013 m. – su mama, 2014 m – su tėvu ir t.t. Darbo dieną / išvakarės 2013 m. – su tėvu , 2014 m. – su mama ir t.t. Joninių šventė / išvakarės / 2013 m. – su mama , 2014 m. – su tėčiu ir t.t. Valstybės / K. M. karūnavimo / dieną / išvakarės / 2013m. – su tėčiu , 2014 m. – su mama ir t.t. Žolinė / išvakarės / - 2013m. – su mama, 2014 m. – su tėčiu ir t.t.
 1. Atsakovės D. K. bei jos artimųjų giminaičių gimimo dienų šventimo dienomis bei mamos dieną sūnus bus su mama, tėvo M. J. bei jo artimųjų giminaičių gimimo dienų , bei tėvo dienos šventimo dienomis sūnus bus su tėvu.
 1. Sūnaus gimtadienius – tikrą gimimo dieną , tėvai praleidžia su sūnumi rotacijos principu : 2013 m – su tėvu , 2015 m. – su mama ir t.t.
 1. Keliaujant su sūnumi už Lietuvos Respublikos teritorijos ribų , keliaujantis tėvas / mama privalo ne vėliau kaip 10 dienų iki numatomos kelionės pradžios informuoti kitą sūnaus tėvą apie planuojamos kelionės datas , numatomas aplankyti šalis bei kelionės tikslą . Jei į užsienį išvyksta tik mama, D. K. , sūnus , tėvui pageidaujant , lieka pas tėvą , M. J..
 1. Nukrypti nuo nustatyto grafiko , keisti bendravimo tvarką , galima abiejų tėvų susitarimu , kurie galimi telefonu , elektroniniu paštu , atsižvelgiant į nepilnamečio vaiko interesus ir poreikius.
 1. Šalys viena iš kitos bylinėjimosi išlaidų nereikalauja.

7Šalys sutinka su visais taikos sutartyje nurodytais punktais ir ateityje dėl to viena kitai pretenzijų nereikš.

8Taikos sutarties sudarymo ir jos patvirtinimo bei civilinės bylos nutraukimo teisinės pasekmės nurodytos LR CPK 294str. 2d , teismo išaiškintos. Civilinę bylą nutraukti.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama atskiru skundu Šiaulių apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai