Byla 2-241-400/2013
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Rima Šimbelytė sekretoriaujant Viktorijai Stalioraitenei dalyvaujant pareiškėjai V. T., suinteresuotiems asmenims I. M., V. M., suinteresuotam asmeniui R. M. ir VMI prie FM atstovui nedalyvaujant viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal V. T. pareiškimą suinteresuotiems asmenims I. M., V. M., suinteresuotam asmeniui R. M., VMI prie FM dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir

Nustatė

2pareiškėja V. T. (toliau- Pareiškėja) prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad A. M., mirusio 1996 10 26, palikimą priėmė ir pradėjo faktiškai jį valdyti jo sutuoktinė, pareiškėja V. T. (M.) a/k ( - ) nes nuo mirties dienos paveldimą turtu valdo ir disponuoja.

3Suinteresuoti asmenys R. M., I. M., V. M., VMI prie FM atsiliepimuose į pareiškimą, neišreiškė prieštaravimų, kad būtų nustatytas juridinis faktas, kad pareiškėja priėmė ir faktiškai pradėjo valdyti paveldimą turtą. pareiškimas tenkintinas.

4Iš byloje esančių dokumentų mirties, santuokos liudijimo, pažymos iš Panevėžio m. 2-ojo Notarų biuro, kad po A. M. mirties priimti palikimo niekas nesikreipė, pareiškėjos ir suinteresuotų asmenų I. ir V. M. paaiškinimo, matyti, kad A. M., mirusio 1996 10 26, palikimą priėmė ir pradėjo faktiškai jį valdyti jo sutuoktinė, pareiškėja V. T. (M.) a/k ( - ) nes nuo mirties dienos paveldimą turtu valdo ir disponuoja, pareiškėja tvarkė jo turtą, prižiūrėjo ir mokėjo mokesčius už žemės sklypą, esantį ( - ), naudoji kitais jam priklausančiais daiktais (b.l. 4-8).

5Kadangi juridinio fakto nustatymas pareiškėjai sukelia teisines pasekmes, todėl pareiškimas tenkintinas.

6Iš pareiškėjos pritiestina 16 Lt procesinių dokumentų įteikimo išlaidų valstybei (CPK 83 str. 14 p.).

7Remdamasis išdėstytu ir vadovaujantis LR CPK 444 str. 2d. 8 p, str.9 p., 448 str., 259-260, 264-270 str. str. teismas

Nutarė

8siekiant gauti paveldėjimo teisės liudijimą, nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad A. M., a/k ( - ) mirusio 1996 10 26, palikimą priėmė ir pradėjo faktiškai jį valdyti jo sutuoktinė, pareiškėja V. T. (M.) a/k ( - ) nes nuo mirties dienos paveldimą turtu valdo ir disponuoja.

9Juridinis faktas nustatytas, kad pareiškėja V. T. (M.) a/k ( - )sutvarkytų paveldėjimo dokumentus.

10Priteisti iš V. T. (M.) a/k ( - ) 16,00 Lt (šešiolika litų 00 ct.) procesinių dokumentų įteikimo išlaidų Valstybei.

11Spendimą per 30 d. galima apskųsti Panevėžio apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai