Byla 2-5172-855/2014
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys - AB „Lietuvos dujos“, UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, D. S

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėja Renata Volodko, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi antstolio Vytauto Mitkaus pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys - AB „Lietuvos dujos“, UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, D. S.,

Nustatė

2Antstolis Vytautas Mitkus pareiškimu prašo pakeisti išieškotoją AB „Lietuvos dujos“, į. k. ( - ), į jo teisių perėmėją UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, į. k. ( - ), vykdomojoje byloje Nr. ( - ). Prašyme antstolis nurodė, kad jo kontoroje vykdomas Vilniaus rajono apylinkės teismo išduotas 2011-07-27 vykdomasis raštas Nr. L2-2491-855/2011 dėl 1313,92 Lt skolos ir 5 proc. palūkanų išieškojimo iš skolininko D. S. išieškotojo AB „Lietuvos dujos“ naudai. Antstolių kontoroje 2014-11-24 gautas UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ pranešimas, kuriame nurodyta, jog AB „Lietuvos dujos“ 2014-10-15 sudarė Įmonės dalies pirkimo-pardavimo sutartį su UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, remiantis kuria, be kita ko, UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ perėmė visas AB „Lietuvos dujos“ kaip išieškotojo teises ir pareigas vykdomosiose bylose.

3Suinteresuotas asmuo D. S. pateikė atsiliepimą, kuriame nurodė, kad jis 2011 m. sumokėjo priteistą skolą.

4Suinteresuotas asmuo UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ pateikė atsiliepimą, kuriame nurodė, kad 2014-10-15 Įmonės dalies pirkimo-pardavimo sutartimi UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ iš AB „Lietuvos dujos“ kartu su gamtinių dujų tiekimo veikla ir jai priskirtu turtu, teisėmis bei pareigomis įgijo bei perėmė ir visas išieškotojo teises bei pareigas, susijusias su vykdomuoju procesu, todėl palaiko antstolio V. Mitkaus prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese ir prašo jį tenkinti.

5Suinteresuotas asmuo AB „Lietuvos dujos“ nustatytu terminu atsiliepimo į pareiškėjo antstolio V. Mitkaus pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo, nepateikė.

6Pareiškimas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka, nepranešus suinteresuotiems asmenims (CPK 593 str. 3 d.).

7Prašymas tenkintinas.

8Lietuvos Respublikos CPK 596 str. 1 d. nustato, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. CK 6.101 str. nustato, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti visą reikalavimą ar dalį kitam asmeniui, jeigu tai neprieštarauja įstatymams ar sutarčiai arba jeigu reikalavimas nesusijęs su kreditoriaus asmeniu. Reikalavimo įgijėjui pereina ir prievolės įvykdymui užtikrinti nustatytos teisės bei kitos papildomos teisės (CK 6.101 str. 2 d.).

9Iš vykdomosios bylos Nr. ( - ) medžiagos nustatyta, jog antstolis Vytautas Mitkus vykdo Vilniaus rajono apylinkės teismo išduotą 2011-07-27 vykdomąjį raštą Nr. L2-2491-855/2011 dėl 1313,92 Lt skolos ir 5 proc. palūkanų išieškojimo iš skolininko D. S. išieškotojo AB „Lietuvos dujos“ naudai, kurį suinteresuotas asmuo 2011-09-03 pateikė antstoliui V. Mitkui vykdyti (b. l. 3). Išieškotojas AB „Lietuvos dujos“ 2014-10-15 sudarė Įmonės dalies pirkimo-pardavimo sutartį su UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, remiantis kuria UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, inter alia, perėmė ir visas AB „Lietuvos dujos“ kaip išieškotojo teises ir pareigas vykdomosiose bylose, t. y. ir reikalavimo teisę į skolininko D. S. skolą (v. b. l. 52-59). Naujasis kreditorius 2014-11-21 raštu pageidauja įstoti į vykdymo procesą su visomis išieškotojo teisėmis (v. b. l. 60-61). Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ perėmė iš AB „Lietuvos dujos“ materialines subjektines teises į skolininko D. S. skolą ir yra pagrindas perimti procesines teises, todėl prašymas pakeisti išieškotoją vykdomojoje byloje tenkintinas.

10Suinteresuotas asmuo D. S. atsiliepime nurodė, kad jis 2011 m. sumokėjo priteistą skolą. Pažymėtina, kad nagrinėjamos bylos dalykas yra išieškotojo pakeitimas vykdymo procese, o ne skolininko prievolės įvykdymas. Suinteresuotam asmeniui išaiškintina, kad jis gali kreiptis į antstolį dėl vykdomosios bylos nutraukimo, motyvuodamas tuo, jog prievolė, kurios pagrindu buvo išduotas vykdomasis raštas, yra įvykdyta, t. y. prievolė sumokėti skolą yra įvykdyta, tuo tarpu teismas pats savo iniciatyva jokių vykdymo veiksmų vykdomojoje byloje atlikti negali, tad suinteresuoto asmens atsiliepime nurodytų aplinkybių dėl skolos sumokėjimo, nagrinėdamas išieškotojo pakeitimo klausimą, nesprendžia.

11Vadovaudamasis CPK 48 str., 593 str., 596 str., teismas

Nutarė

12Prašymą patenkinti.

13Pakeisti išieškotoją AB „Lietuvos dujos“, į. k. ( - ), vykdymo procese pagal Vilniaus rajono apylinkės teismo 2011-07-27 išduotą vykdomąjį raštą Nr. L2-2491-855/2011 nauju išieškotoju UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, į. k. ( - ).

14Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai