Byla 2-3894-855/2014
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėja Renata Volodko, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi antstolio Irmanto Gaidelio prašymą suinteresuotiems asmenims skolininkei J. T., pradiniam išieškotojui Nordea B. F. Plc, veikiančiam per Nordea B. F. Plc Lietuvos skyrių, naujajam išieškotojui Nordea Bank AB, veikiančiam per Nordea Bank AB Lietuvos skyrių, dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese,

Nustatė

2Pareiškėjas antstolis Irmantas Gaidelis kreipėsi į teismą, prašydamas vykdymo procese pakeisti pradinį išieškotoją Nordea B. F. Plc, veikiantį per Nordea B. F. PLc Lietuvos skyrių, išieškotoju Nordea Bank AB, veikiančiu per Nordea Bank AB Lietuvos skyrių. Nurodo, kad 2014-07-31 išieškotojas Nordea B. F. Plc, veikiantis per Nordea B. F. PLc Lietuvos skyrių, pateikė jam vykdyti vykdomąjį dokumentą Nr. ( - ), kurį 2014-05-21 išdavė Vilniaus rajono apylinkės teismas dėl 1600 Lt skolos išieškojimo iš skolininkės J. T., išieškotojo Nordea B. F. Plc, veikiančio per Nordea B. F. PLc Lietuvos skyrių, naudai. 2014-04-01 verslo perleidimo sutartimi, sudaryta tarp Nordea B. F. Plc, veikiančio kaip pardavėjo, ir Nordea Bank AB, veikiančio kaip pirkėjo, buvo perimtos reikalavimo teisės į skolininkės J. T. 1600 Lt skolą, todėl prašoma pakeisti išieškotoją.

3Suinteresuoti asmenys Nordea B. F. Plc, veikiantis per Nordea B. F. Plc Lietuvos skyrių, ir Nordea Bank AB, veikiantis per Nordea Bank AB Lietuvos skyrių, atsiliepime nurodė, kad su antstolio prašymu sutinka, prašė jį tenkinti, kadangi įvyko universalus materialinių subjektinių kreditoriaus teisių ir pareigų perleidimas, nereikalaujantis skolininko sutikimo.

4Suinteresuotas asmuo J. T. atsiliepimo į prašymą nepateikė.

5Prašymas tenkintinas.

6Lietuvos Respublikos CPK 596 str. 1 d. nustato, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. CK 6.101 str. nustato, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti visą reikalavimą ar dalį kitam asmeniui, jeigu tai neprieštarauja įstatymams ar sutarčiai arba jeigu reikalavimas nesusijęs su kreditoriaus asmeniu. Reikalavimo įgijėjui pereina ir prievolės įvykdymui užtikrinti nustatytos teisės bei kitos papildomos teisės (CK 6.101 str. 2 d.).

7Byloje pateiktas Vilniaus rajono apylinkės teismo 2014-05-21 vykdomasis raštas civilinėje byloje Nr. 2FB-477-855/2014 patvirtina, kad teismas 2014-01-23 priimtos nutarties pagrindu išdavė vykdomąjį dokumentą dėl 700,00 Lt bylinėjimosi išlaidų ir 900,00 Lt išlaidų advokato pagalbai apmokėti išieškojimo iš skolininkės J. T., išieškotojo Nordea B. F. Plc, veikiančio per Nordea B. F. PLc Lietuvos skyrių, naudai, kurį suinteresuotas asmuo 2014-07-31 pateikė antstoliui Irmantui Gaideliui vykdyti (b. l. 3). 2014-04-01 verslo perleidimo sutartimi, sudaryta tarp Nordea B. F. Plc, veikiančio kaip pardavėjo, ir Nordea Bank AB, veikiančio kaip pirkėjo, pradinis kreditorius perleido, o naujasis kreditorius nuosavybės teise įsigijo ir priėmė verslą (įmonę kaip turtinį vienetą), inter alia, ir reikalavimo teisę į skolininkės J. T. 1600 Lt skolą (b. l. 5-12). Naujasis kreditorius 2014-04-16 raštu pageidauja įstoti į vykdymo procesą su visomis išieškotojo teisėmis.

8Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuotina, kad Nordea Bank AB, veikiantis per Nordea Bank AB Lietuvos skyrių, perėmė iš Nordea B. F. Plc, veikiančio per Nordea B. F. Plc Lietuvos skyrių, materialines subjektines teises į skolininkės J. T. skolą ir yra pagrindas perimti procesines teises, todėl prašymas pakeisti išieškotoją vykdomojoje byloje tenkintinas.

9Vadovaudamasis CPK 48 str., 593 str., 596 str., teismas

Nutarė

10Prašymą patenkinti.

11Pakeisti išieškotoją Nordea B. F. Plc, veikiantį per Nordea B. F. Plc Lietuvos skyrių, į. k. ( - ), vykdymo procese pagal Vilniaus rajono apylinkės teismo 2014-05-21 išduotą vykdomąjį raštą Nr. 2FB-477-855/2014 nauju išieškotoju Nordea Bank AB, į. k. ( - ), veikiančiu per Nordea Bank AB Lietuvos skyrių, į. k. ( - ).

12Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai