Byla B2-1263-368/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Statona“

1Šiaulių apygardos teismo teisėjas Egidijus Mockevičius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) „Visvilas“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Statona“,

Nustatė

2Šiaulių apygardos teisme 2012 m. lapkričio 7 d. gautas ieškovės UAB „Visvilas“ pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Statona“. Pareiškime ieškovė nurodė, kad atsakovė yra finansiškai nepajėgi, įmonės turtas nepadengia turimų įsiskolinimų.

3Šiaulių apygardos teismas 2012 m. lapkričio 8 d. nutartimi pasiūlė ieškovei UAB „Visvilas“ iki 2012 m. lapkričio 22 d. įmokėti 5000 Lt į Šiaulių apygardos teismo pavedimų lėšų sąskaitą teismo ir administravimo išlaidoms apmokėti ir pateikti teismui tai įrodančius dokumentus.

4Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 10 dalį įmokėta į teismo depozitinę sąskaitą pinigų suma yra naudojama teisėjo, nagrinėjančio bankroto bylą, nurodymu teismo ir administravimo išlaidoms apmokėti. O pagal šio įstatymo10 straipsnio 3 dalies 3 punktą teismas atsisako kelti bankroto bylą, jeigu pareiškimo iškelti bankroto bylą nagrinėjimo metu teismas daro pakankamai pagrįstą prielaidą, kad įmonė neturi turto ar jo nepakanka teismo ir administravimo išlaidoms apmokėti, išskyrus šio straipsnio 10 ir 12 dalyse numatytus atvejus.

5Teismas pažymi, kad bankroto procedūrų vykdymas susijęs su tam tikromis išlaidomis. Administravimo išlaidomis pripažįstamos išlaidos, kurios atitinka administravimo išlaidų teisinę prigimtį ir paskirtį. Pagal Lietuvos įmonių bankroto įstatymo 36 straipsnio 3 dalį bankroto administravimo išlaidas sudaro atlyginimas administratoriui, atlyginimas administratoriaus padėjėjui (padėjėjams), su darbo santykiais susijusios išmokos įmonės darbuotojams, kuriems būtina dalyvauti bankroto procese, išskyrus dalyvaujančius ūkinėje komercinėje veikloje, išlaidos įmonės auditui, turto įvertinimo, pardavimo, atliekų, užteršto dirvožemio ir grunto sutvarkymo bei kitos kreditorių susirinkimo patvirtintos išlaidos.

6Atsižvelgiant į tai, kad atsakovės UAB „Statona“ finansinė padėtis yra sunki, nebus galimybių apmokėti teismo ir administravimo išlaidas ir į tai, jog pareiškėja UAB „Visvilas“ 5000 Lt į Šiaulių apygardos teismo pavedimų lėšų sąskaitą nesumokėjo, atsisakytina kelti bankroto bylą atsakovei UAB „Statona“.

7Vadovaudamasis Lietuvos įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 3 dalimi 3 punktu, 10 dalimi, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290, 291 straipsniais, teismas

Nutarė

8Atsisakyti iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Statona“.

9Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai