Byla 2-198-474/2011

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška,

2sekretoriaujant Aurikai Lementauskienei,

3dalyvaujant pareiškėjos T. G. įstatyminei atstovei L. M.-G., įstatyminės atstovės atstovui Dariui Matulevičiui,

4viešame teismo posėdyje žodinio proceso išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo T. G. įstatyminės atstovės L. M.-G. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriui, T. G. dėl civilinės būklės akto ištaisymo ir

Nustatė

5Pareiškėjos įstatyminė atstovė ir jos atstovas prašo ištaisyti ( - ) Kretingos rajono civilinės metrikacijos skyriaus išduotą gimimo liudijimą Nr. ( - ), kuriame per suklydimą yra įrašytas jos dukros vardas „T“ vietoj pilno vardo „M“. Pareiškėja kreipėsi į civilinės metrikacijos skyrių dėl įrašo ištaisymo, tačiau jos prašymas buvo netenkintas. Jos dukra vadinama pilnu vardu „M“, taip ją vadina visi aplinkiniai žmonės, artimieji. Gimimo liudijime nurodytas vardas ir faktiškai naudojamas sukelia daug keblumų lankantis pas gydytojus, darželyje dukra yra vadinama ne gimimo liudijime nurodytu vardu. Ateityje dukrai gali iškilti problemų pradėjus mokytis, išduodant asmens dokumentus. Dukrai yra du metai, todėl formalus civilinės būklės akto įrašo pakeitimas jai nesudarys jokių nepatogumų.

6Suinteresuotiems asmenims apie posėdžio vietą ir pranešta tinkamai ir laiku, jie savo atsiliepimuose į pareiškimą nurodo, kad su pareiškimu sutinka ir prašo bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant.

7Pareiškimas pagrįstas ir tenkintinas visiškai.

8Bylos duomenimis nustatyta, kad ( - ) Kretingos rajono civilinės metrikacijos skyrius išdavė gimimo liudijimą( - ), kuriame nurodytas pareiškėjos T. G. vardas „T“(b.l.8) 2010-10-05 Kretingos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrius atsisakė ištaisyti gimimo įraše Nr. ( - ) vaiko vardą T. į M. sutinkamai su Civilinės metrikacijos taisyklių 109.2 punktu(b.l. 9). Iš Kretingos M.Daujoto vidurinės mokyklos Rūdaičių pradinio ugdymo skyriaus pažymos matyti, kad pareiškėja lanko mokyklą darželį ir ji yra vadinama M. vardu, į sutrumpintą vardą „T.“ neatsiliepia(b.l. 5). Liudytoja V. M. parodė, kad ji ir pareiškėjos įstatyminė atstovė yra giminės ir jų vaikai bendrauja. Pareiškėjos vaikas yra vadinamas tik M. vardu ir į trumpinį „T“ neatsiliepia.

9Iš šių įrodymų matyti, kad pareiškėjos vardas yra „M“. Sutinkamai su Civilinės metrikacijos taisyklių 109.3 punktu civilinės būklės aktų įrašai gali būti ištaisomi, jeigu asmens gimimo įraše įrašytas sutrumpintas, mažybinis ar maloninis vardas. Iš pateiktų įrodymų teismas daro išvadą, kad pareiškėjos gimimo akte yra įrašytas jos sutrumpintas vardas. Kretingos rajono CMS atsisakė ištaisyti gimimo akto įrašą, kilo ginčas tarp suinteresuotų asmenų, todėl civilinės būklės akto įrašas ištaisytinas, nurodant gimimo akto įraše Nr. ( - ) pareiškėjos vardą „M“(CK 3.313 str. 2d.).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 260, 263, 270 ir 516 str.str. teismas

Nutarė

11Pareiškimą patenkinti visiškai. Įpareigoti Kretingos rajono savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrių ištaisyti ( - ) gimimo įrašą Nr( - )., vietoj įrašyto vardo „T“ įrašyti vardą „M“.

12Sprendimas per 30 d. gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Kretingos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai