Byla 2-338-646/2011

1Skuodo rajono apylinkės teismo teisėjas Henrikas Albertas Markavičius, sekretoriaujant Stefanijai Družinskienei, dalyvaujant ieškovės atstovui advokatui Algiui Staškūnui, atsakovei V. K., trečiajam asmeniui V. K.,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal M. M. ieškinį atsakovei V. K., patraukiant trečiaisiais asmenimis V. K. ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrių, taip pat instituciją, teikiančią išvadą Skuodo rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybą, dėl tėvystės nuginčijimo

Nustatė

3ieškovės atstovas advokatas A.Staškūnas paaiškino, kad ieškovė M. M. yra gimusi ( - ) R. M. ir V. M. šeimoje. Santuoka tarp jos tėvų buvo nutraukta 1999-03-03 teismo sprendimu, ištuoka įregistruota 1999-08-24.

41999-06-06 ieškovės motina atsakovė V. K. (tuomet M.) pagimdė seserį V. M.. Ieškovė buvo įsitikinusi, kad jos ir sesers V. tėvas yra R. M..

5Ieškovė su tėvu R. M. susitikdavo retai,o jam išvykus į Rusiją, bendraudavo tik telefonu. 2010 m. spalio mėnesį jai telefonu paskambino tėvas ir besikalbant užsiminė, kad sužinojo, jog jo vardu kaip dukra užregistruota V. M. nėra jo dukra, o jis nėra jos tėvas, todėl žadėjo grįžęs į Lietuvą kelti bylą dėl tėvystės nuginčijimo. Jis tvirtino, kad šią aplinkybę sužinojo 2010 m. rugsėjo mėnesį, nes jos motinos gyvenimu nesidomėjo, apie tai atsitiktinai sužinojo iš kitų šaltinių.

6Ieškovės tėvas R. M. mirė 2010-11-24 Rusijos F. I. mieste. Ji yra vienintelė jo pirmos eilės įstatyminė įpėdinė, todėl remiantis LR Civ.kod. 3.151 str. 3 d. turi teisę pareikšti ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo.

7Ieškovė sužinojo iš savo motinos V. K., kad tikrasis V. M. tėvas yra V. K. (trečiasis asmuo šioje byloje).

8Ieškovės atstovas advokatas A.Staškūnas prašo tenkinti ieškinio reikalavimą - pripažinti, kad R. M., gim. ( - ), nėra V. M., gim. ( - ), tėvas, taip pat panaikinti V. M. gimimo akto įraše duomenis apie tėvą R. M..

9Atsakovė V. K. sutinka su ieškiniu. Ji paaiškino, kad santuoka tarp jos ir buvusio sutuoktinio R. M. buvo nutraukta 1999-03-06 teismo sprendimu, ištuoka įregistruota 1999-08-24. Prieš santuokos nutraukimą ji pradėjo artimai draugauti su V. K., tapo nėščia ir ( - ) gimė duktė V.. Jos tėvu gimimo liudijime buvo įrašytas R. M., nors tikrasis tėvas buvo V. K.. Su V. K. ji susituokė 2000-12-29.

10Trečiasis asmuo V. K. prašo ieškinį tenkinti. Jis pripažįsta, kad yra V. M. tėvas.

11Institucijos, teikiančios išvadą Skuodo rajono vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė į teismo posėdį neatvyko, yra pareiškimas bylą nagrinėti jai nedalyvaujant.

12Ieškinys tenkintinas.

13Teismo sprendimo nuorašas rodo, kad santuoka tarp R. M. ir atsakovės V. M. (dabar – K.) buvo nutraukta 1999-03-03 teismo sprendimu (b.l. 10). V. M. duktė V. gimė ( - ), tai yra nepraėjus trims šimtams dienų po santuokos nutraukimo, tokiu atveju vaiko tėvu įrašomas buvęs vaiko motinos sutuoktinis (CK 3.140 str. 2d.). Šiuo atveju V. tėvu į gimimo liudijimą buvo įrašytas R. M. (b.l. 5). R. M. mirė 2010-11-24 Irkutsko mieste, Rusijoje (b.l. 8).

14Atsakovė V. K. (buvusi M.) susituokė su V. K. 2000-12-29.

15Apklausta V. M., gim. ( - ), paaiškino, kad ji žino, jog tikrasis tėvas yra V. K., nors gimimo liudijime tėvu įrašytas M., kuris buvo jos motinos pirmasis sutuoktinis. Norėtų, kad gimimo liudijime tėvu būtų įrašytas jos tikrasis tėvas V. K..

16Kadangi atsakovė V. K. pripažino ieškinį, trečiasis asmuo V. K. taip pat, be to, remiantis V. M. parodymais, darytina išvada, kad yra pagrindas nuginčyti R. M. tėvystę V. M. atžvilgiu, panaikinti civilinės metrikacijos skyriaus gimimo metrikų knygoje įraše duomenis apie tai, kad R. M. yra V. M. tėvas (CK 3.149, 3.150 str., CPK 394-398 str.).

17Bylinėjimosi išlaidos ieškovei nepriteistinos, nes jos atstovas pareiškė, kad ieškovė nenori, kad jai būtų priteistos bylinėjimosi išlaidos.

18Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 260 str., 399 str., teismas

Nutarė

19ieškinį tenkinti.

20Nustatyti, kad R. M., asmens kodas ( - ) nėra V. M., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), tėvas.

21Panaikinti V. M., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gimimo akto įraše Nr. ( - ), sudarytame 1999 m. rugsėjo 23 d. Skuodo rajono Aleksandrijos seniūnijos gimimo aktų registracijos knygoje, duomenis apie tėvą R. M., a. k. ( - )

22Sprendimas per trisdešimt dienų nuo jo priėmimo apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Skuodo rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
1. Skuodo rajono apylinkės teismo teisėjas Henrikas Albertas... 2. viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal M. M. ieškinį... 3. ieškovės atstovas advokatas A.Staškūnas paaiškino, kad ieškovė M. M. yra... 4. 1999-06-06 ieškovės motina atsakovė V. K. (tuomet M.) pagimdė seserį V.... 5. Ieškovė su tėvu R. M. susitikdavo retai,o jam išvykus į Rusiją,... 6. Ieškovės tėvas R. M. mirė 2010-11-24 Rusijos F. I. mieste. Ji yra... 7. Ieškovė sužinojo iš savo motinos V. K., kad tikrasis V. M. tėvas yra V. K.... 8. Ieškovės atstovas advokatas A.Staškūnas prašo tenkinti ieškinio... 9. Atsakovė V. K. sutinka su ieškiniu. Ji paaiškino, kad santuoka tarp jos ir... 10. Trečiasis asmuo V. K. prašo ieškinį tenkinti. Jis pripažįsta, kad yra V.... 11. Institucijos, teikiančios išvadą Skuodo rajono vaiko teisių apsaugos... 12. Ieškinys tenkintinas.... 13. Teismo sprendimo nuorašas rodo, kad santuoka tarp R. M. ir atsakovės V. M.... 14. Atsakovė V. K. (buvusi M.) susituokė su V. K. 2000-12-29.... 15. Apklausta V. M., gim. ( - ), paaiškino, kad ji žino, jog tikrasis tėvas yra... 16. Kadangi atsakovė V. K. pripažino ieškinį, trečiasis asmuo V. K. taip pat,... 17. Bylinėjimosi išlaidos ieškovei nepriteistinos, nes jos atstovas pareiškė,... 18. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 260 str., 399 str., teismas... 19. ieškinį tenkinti.... 20. Nustatyti, kad R. M., asmens kodas ( - ) nėra V. M., asmens kodas ( - ) gim. (... 21. Panaikinti V. M., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), gimimo akto įraše Nr. ( - ),... 22. Sprendimas per trisdešimt dienų nuo jo priėmimo apeliaciniu skundu gali...