Byla e2-6215-713/2015
Dėl išieškotojo vykdymo procese pakeitimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Vidutė Liubševičiūtė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo Lindorff Oy, veikiančio per struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, prašymą suinteresuotiems asmenims D. T., antstoliui M. P., AB „Citadele bankas“ dėl išieškotojo vykdymo procese pakeitimo,

Nustatė

2Pareiškėjas kreipėsi į teismą, prašydamas vykdomojoje byloje pradinį išieškotoją AB „Citadele bankas“ pakeisti jo teisių perėmėju Lindorff Oy, veikiančiu per struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą.

3Pareiškėjas nurodė, kad 2014-12-10 sutartimi įsiskolinimo iš skolininko reikalavimo teisė pirminio kreditoriaus AB „Citadele bankas“ buvo perleista naujam kreditoriui – Lindorff Oy. Pradinis kreditorius reikalavimo teisę į skolininką yra gavęs pagal Kauno miesto apylinkės teismo išduotą vykdomąjį dokumentą (civilinės bylos Nr. 2-7892-713/2012), kuris pateiktas vykdyti ir iki šiol vykdomas antstolio. Kadangi po 2015-01-06 iš skolininko gautinos piniginės lėšos priklauso pareiškėjui, todėl vykdomojoje byloje Nr. 0123/12/01204 yra būtina pakeisti pirminį išieškotoją jo teisių perėmėju Lindorff Oy, veikiančiu per Lindorff Oy filialą. Skolininkas apie pasikeitusį išieškotoją buvo informuotas paprastu neregistruotu laišku.

4Prašymas tenkintinas.

5CPK 596 str. 1 d. nustato, kad pirmosios instancijos teismas, išnagrinėjęs bylą, antstolio ar suinteresuoto asmens prašymu gali pakeisti išieškotoją ar skolininką. Ši teisės norma taip pat nustato, kad reikalavimo perleidimas yra pagrindas pakeisti išieškotoją vykdymo procese, tačiau tik tuo atveju, jeigu įvertinus pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustatoma, jog kitam asmeniui iš tikrųjų perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės, kadangi tik tuo atveju yra pagrindas perimti ir procesines teises. Šią aplinkybę teismas nustato, atlikęs formalų pareiškėjo pateiktų įrodymų vertinimą.

6Pareiškėjas pateikė išrašą iš Reikalavimo teisių į skolų portfelį pirkimo-pardavimo sutarties, skolų portfelio 1 priedą bei antstolio pažymą apie vykdomą išieškojimą. Iš šių rašytinių įrodymų nustatyta, kad D. T. buvo AB „Citadele bankas“ skolininkas ir reikalavimo teisė į jo skolą perleista naujam kreditoriui. Naujasis kreditorius pageidauja įstoti į vykdymo procesą su visomis išieškotojo teisėmis, todėl prašymas tenkintinas (CPK 596 str.).

7Išaiškintina, jog visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.).

8Teismas, vadovaudamasis CPK 290 ir 291 str., 596 str.,

Nutarė

9Prašymą patenkinti.

10Vykdomojoje byloje Nr. 0123/12/01204 (antstolio M. P. kontora) išieškotoją AB „Citadele bankas“, į.k. 112021619, pakeisti nauju išieškotoju Lindorff Oy, į.k. 0140351-4, veikiančiu per struktūrinį padalinį Lindorff Oy filialą, į.k. 111882842.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai