Byla 2-1701-104/2013
Dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovo BUAB „Litvent“ ieškinį atsakovams A. G., A. G. ir V. G. dėl akcininkų paskolų pripažinimo įnašais, kurioje trečiasis asmuo yra V. G

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ieškovo bankrutavusios UAB „Litvent“ bei atsakovų A. G., A. G. ir V. G. prašymą dėl taikos sutarties patvirtinimo civilinėje byloje pagal ieškovo BUAB „Litvent“ ieškinį atsakovams A. G., A. G. ir V. G. dėl akcininkų paskolų pripažinimo įnašais, kurioje trečiasis asmuo yra V. G., ir

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama civilinė byla pagal BUAB „Litvent“ ieškinį atsakovams A. G., A. G. ir V. G. dėl akcininkų paskolų pripažinimo įnašais, kurioje trečiasis asmuo yra V. G..

3Šalys 2013-04-11 teismui pateikė prašymą dėl taikos sutarties patvirtinimo, kuriame nurodė, kad 2013-04-10 jos sudarė taikos sutartį ir prašo ją patvirtinti, o civilinę bylą nutraukti.

4Prašymas tenkinamas.

5Šalių teisė užbaigti bylą taikos sutartimi nustatyta Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – Lietuvos Respublikos CPK) 42 str. 1 d., 140 str. Tokie jų veiksmai neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, todėl yra pagrindas taikos sutartį patvirtinti (Lietuvos Respublikos CPK 42 str. 2 d.).

6Patvirtinus taikos sutartį, byla nutraukiama (Lietuvos Respublikos CPK 293 str. 5 p.). Bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (Lietuvos Respublikos CPK 294 str. 2 d.).

7Pasirašydamos taikos sutartį, šalys patvirtino, kad taikos sutarties teisinės pasekmės joms suprantamos (taikos sutarties 6 p.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., teismas

Nutarė

9Patvirtinti taikos sutartį civilinėje byloje Nr. 2-1701-104/2013 pagal ieškovo BUAB „Litvent“ ieškinį atsakovams A. G., A. G. ir V. G. dėl akcininkų paskolų pripažinimo įnašais, kurioje trečiasis asmuo yra V. G..

10Patvirtinti šalių sudarytą taikos sutartį tokiomis sąlygomis:

  1. Ieškovas nereikalauja ieškinyje nurodytų paskolos sandorių pripažinti negaliojančiais. Ieškovo reikalavimas 136 908,40 (vieną šimtą trisdešimt šešis tūkstančius devynis šimtus aštuonis litus ir 40 ct.) Lt sumą pripažinti Atsakovų įnašais į BUAB „Litvent“ įstatinį kapitalą tenkinamas kaip numatyta toliau šios sutarties 2 ir 3 punktuose.
  2. Atsakovai sutinka, kad pusė iš kiekvieno BUAB „Litvent“ bankroto byloje (civilinės bylos Nr. B2-2043-160/2013) Atsakovų pateiktų tvirtinti ir iki šios Sutarties sudarymo nepatvirtintų kreditorinių reikalavimų, t.y. bendrai 190 500 (vieno šimto devyniasdešimt tūkstančių penkių šimtų litų) Lt sumai būtų pripažinti akcininkų įnašais į BUAB „Litvent“ akcinį kapitalą.
  3. Ieškovas ir Atsakovai įsipareigoja pateikti BUAB „Litvent“ bankroto bylą nagrinėjančiam teismui atitinkamus pareiškimus tvirtinti tik pusę Atsakovų pateiktų bet dar nepatvirtintų kreditorinių reikalavimų, t.y. bendrai 190 500 (vieno šimto devyniasdešimt tūkstančių penkių šimtų litų) Lt sumai.
  4. Ieškovas imasi priemonių Atsakovų bendrą 190 500 (vieno šimto devyniasdešimt tūkstančių penkių šimtų litų) Lt dydžio įnašą į įstatinį BUAB „Litvent“ kapitalą atspindėti bendrovės dokumentuose bei finansinėje atskaitomybėje ir juos užregistruoti įstatymų nustatyta tvarka.
  5. Šalys neturi viena kitai pretenzijų dėl bylinėjimosi išlaidų ir įsipareigoja tokių ateityje viena kitai nereikšti. Teismo išlaidas, patirtas šioje civilinėje byloje, atlygina Ieškovas.
  6. Šalys prašo teismo civilinę bylą nutraukti Lietuvos Respublikos CPK 293 str. 1 d. 5 p. pagrindu. Šalys patvirtina, kad joms žinomos Lietuvos Respublikos CPK 294 str. 2 d. įtvirtintos taikos sutarties ir civilinės bylos nutraukimo teisinės pasekmės.

11Civilinę bylą Nr. 2-1701-104/2013 nutraukti.

12Nutartis per septynias dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai