Byla eB2-897-524/2018
Dėl atsakovės veiklos pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „LinTransa“ dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Erika Misiūnienė,

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „LinTransa“ bankroto administratorės G. V. prašymą priimti sprendimą dėl atsakovės veiklos pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „LinTransa“ dėl bankroto bylos iškėlimo.

3Teismas

Nustatė

41.

5Klaipėdos apygardos teismo 2018 m. sausio 12 d. nutartimi atsakovei iškelta bankroto byla. Klaipėdos apygardos teismo 2018 m. kovo 22 d., 2018 m. gegužės 7 d. nutartimis patvirtintas atsakovės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas. Klaipėdos apygardos teismo 2018 m. gegužės 24 d. nutartimi atsakovė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama.

62.

7Gautas atsakovės bankroto administratorės prašymas pripažinti UAB „LinTransa“ pabaigta dėl bankroto. Prašymo pagrindu nurodytos aplinkybės, jog bankroto proceso metu atsakovės darbuotojų reikalavimai, susiję su darbo santykiais buvo dalinai patenkinti iš Garantinio fondo lėšų. Bankroto proceso metu sušaukti keturi kreditorių susirinkimai, įskaitant ir pakartotinius. Bankroto proceso metu iš viso patirta 430,59 EUR administravimo išlaidų, per visą bankroto procesą gauta tik 492,30 EUR. Bankroto administratorė nurodo, jog atliko visas įmonės likvidavimo procedūras.

8Prašymas priimti sprendimą dėl įmonės veiklos pabaigos tenkintinas.

93.

10Nustatyta, kad atsakovės bankroto administratorė atliko visus Įmonių bankroto įstatyme numatytus veiksmus, susijusius su atsakovės kreditorių, atsakovės turto nustatymu. Iš byloje esančių rašytinių įrodymų nustatyta, 2018 m. rugsėjo 17 d. kreditorių susirinkime kreditoriai patvirtino bankroto administratorės sudarytą likvidavimo balansą, įpareigojo bankroto administratorę kreiptis į teismą dėl atsakovės pabaigos ir išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Iš bankroto administratorės pateikto likvidavimo balanso matyti, kad atsakovė turto ir piniginių lėšų neturi, nepatenkinta kreditorių finansinių reikalavimų už 51 878,36 EUR, likvidavimo procedūros baigtos.

114.

12Iš Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos pažymos matyti, jog atsakovė nebuvo įtraukta į kontroliuojamų subjektų sąrašą. Įmonė už aplinkos teršimą bausta nebuvo, duomenų, kad paliko sukauptas atliekas ar užterštą gruntą, nėra, kitų neįvykdytų aplinkosauginių įsipareigojimų neturi.

135.

14Esant nurodytoms aplinkybėms, yra pagrindas pripažinti, jog atsakovės likvidavimo procedūros baigtos, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl atsakovės veiklos pabaigos (Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalis).

15Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis CPK 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

16pripažinti, kad bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „LinTransa,“ juridinio asmens kodas 302754404, buveinės adresas Dubysos g. 64, Klaipėda, veikla pasibaigė.

17Įpareigoti įmonės bankroto administratorę atlikti veiksmus, nurodytus Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje bei pranešti apie teismo sprendimą kreditoriams.

18Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

Proceso dalyviai