Byla 2VP-26934-872/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – AB „BnP Finance“, UAB „Legal Balance“, A. M

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Fausta Vitkienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo antstolio Armino Naujokaičio pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – AB „BnP Finance“, UAB „Legal Balance“, A. M.,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu vykdymo procese pakeisti išieškotoją AB „BnP Finance“ į UAB „Legal Balance“ vykdomojoje byloje Nr. ( - ). Pareiškėjas nurodė, kad antstolio kontoroje yra vykdomas Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016-03-04 vykdomasis dokumentas Nr. ( - ) dėl 190,94 Eur skolos, 5 procentų metinių palūkanų išieškojimo iš skolininko A. M. išieškotojo AB „BnP Finance“ naudai. Antstolis nurodo, kad 2016-05-04 reikalavimo teisių perleidimo sutartimi pradinis kreditorius AB „BnP Finance“ perleido naujam kreditoriui UAB „Legal Balance“ reikalavimo teises skolininko A. M. atžvilgiu.

3Pareiškimas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 596 straipsnio 1 dalis numato, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Pirmosios instancijos teismas antstolio ar suinteresuoto asmens prašymą pakeisti vykdymo procese išieškotoją nagrinėja tik tada, kai byla jau yra galutinai išspręsta ir teisių perėmimas vyksta vykdymo proceso metu. Pakeisti išieškotoją vykdymo procese yra pagrindas tik tuo atveju, jeigu teismas įvertinęs pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustato, jog kitam asmeniui iš tikrųjų perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės, nes būtent subjektinių teisių perėjimas materialinėje teisėje yra pagrindas perimti ir procesines teises.

5Iš bylos medžiagos matyti, kad pareiškėja prašymą pakeisti išieškotoją vykdymo procese grindžia 2016-05-04 tarp AB „BnP Finance“ ir UAB „Legal Balance“ sudaryta reikalavimo perleidimo sutartimi, kuria pirminis kreditorius AB „BnP Finance“ perleido naujajam kreditoriui UAB „Legal Balance“ savo kaip išieškotojo teises ir pareigas vykdomojoje byloje ( - ). Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, naujam kreditoriui UAB „Legal Balance“ buvo perleistos reikalavimo teisės skolininko A. M. atžvilgiu pagal Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016-03-04 išduotą vykdomąjį dokumentą Nr. ( - ) dėl 190,94 Eur skolos, 5 procentų metinių palūkanų išieškojimo iš skolininko A. M. išieškotojo AB „BnP Finance“ naudai.

6Kreditoriaus teisę perleisti reikalavimą reglamentuoja CK 6.101 straipsnio 1 dalis nustatanti, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti reikalavimą ar jo dalį kitam asmeniui, jeigu tai neprieštarauja įstatymui ar sutarčiai arba jeigu reikalavimas nesusijęs su kreditoriaus asmeniu. Nagrinėjamu atveju, reikalavimas dėl skolos išieškojimo iš skolininko A. M. nėra susijęs su kreditoriaus asmeniu, neprieštarauja įstatymams. CK 6.109 straipsnio 1 dalis nustato, kad reikalavimo perleidimo faktas gali būti panaudotas prieš trečiuosius asmenis ir skolininką tik nuo to momento, kai skolininkas sutiko, kad reikalavimas būtų perleistas, arba nuo to momento, kai skolininkas gavo reikalavimo perleidimo faktą patvirtinančio dokumento kopiją arba kitokį reikalavimo perleidimo fakto įrodymą. Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, yra pagrindas tenkinti pareiškėjos antstolio Armino Naujokaičio pareiškimą.

7Visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2d.).

8Remdamasis tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 48, 290 – 292, 593 ir 596 straipsniais, teismas

Nutarė

9tenkinti pareiškimą.

10Pakeisti pradinį išieškotoją AB „BnP Finance“, į. k. 302447985, išieškotoju UAB „Legal Balance“, į.k. 302528679, vykdomojoje byloje Nr. ( - ) pagal Vilniaus miesto apylinkės teismo 2016-03-04 išduotą vykdomąjį dokumentą Nr. ( - ) dėl 190,94 Eur skolos, 5 procentų metinių palūkanų išieškojimo iš skolininko A. M., a.k. ( - )

11Nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai