Byla B2-5092-104/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Rehau“ ieškinį atsakovui UAB „Jovireta“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovas UAB „Rehau“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Jovireta“ ir nurodė, kad 2012-04-17 ieškovas su atsakovu sudarė sutartį dėl prekių ženklo bendro naudojimo, kurios pagrindu atsakovui buvo suteikta teisė perdirbti plastikinius REHAU langų profilius į konstrukcinius elementus, taip pat ieškovas įsipareigojo aprūpinti atsakovą reikiamomis medžiagomis, kurias atsakovas įsipareigojo pirkti iš ieškovo. Pagal minėtą sutartį ieškovas yra išrašęs atsakovui PVM sąskaitų-faktūrų 50 807,32 Lt sumai, tačiau atsakovas yra sumokėjęs tik 329,85 Lt. Atsakovo skola ieškovo naudai sudaro 50 477,47 Lt. Atsakovas iki šiol nėra atsiskaitęs su ieškovu, net ir gavęs įspėjimą apie bankroto bylos iškėlimą vengia grąžinti skolą. Todėl ieškovas prašo atsakovui UAB „Jovireta“ iškelti bankroto bylą Lietuvos Respublikos ĮBĮ 4 str. 2 d. pagrindu, bankroto administratoriumi paskirti UAB „Vantolina“.

32013 m. rugpjūčio 16 d. atsakovo UAB „Jovireta“ direktorius A. R. pateikė teismui atsiliepimą į ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo ir nurodė, kad su ieškovo ieškiniu dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „Jovireta“ sutinka. Taip pat pateikė finansinės atskaitomybės dokumentus. Todėl teismas, spręsdamas bankroto bylos iškėlimo klausimą, vadovaujasi į bylą pateiktais duomenimis.

4Ieškinys tenkinamas, UAB „Jovireta“ keliama bankroto byla.

5Remiantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo (toliau - Lietuvos Respublikos ĮBĮ) 9 str. 7 d., įmonei bankroto byla keliama, kai ji yra nemoki. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 2 str. 8 d. nustato, kad įmonės nemokumas – tai būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Atsakovo vadovas pateiktame atsiliepime prašo ieškovo ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo tenkinti. Iš 2012 m. įmonės balanso matyti, kad bendrovės turto vertė yra 410 209 Lt, o mokėtinos sumos ir įsipareigojimai sudaro 822 229 Lt (iš jų per vienerius metus – 596 121 Lt). Taigi atsakovo įsipareigojimai yra didesni už pusę bendrovės turimo turto vertės. Iš pateikto kreditorių sąrašo, kad visi įmonės įsipareigojimai šiai dienai yra pradelsti. Taigi, esant tokioms aplinkybėms, kai įmonės visų įmonės skolų suma ženkliai viršija įmonės turimo turto sumą, teismas daro išvadą, kad įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų), ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos), viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės, UAB „Jovireta“ yra nemoki, todėl jai keliama bankroto byla (Lietuvos Respublikos ĮBĮ 9 str. 5 d. 1 p.).

7Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 1 p. nustato, kad priėmęs nutartį iškelti bankroto bylą, teismas privalo paskirti įmonės administratorių. Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 11 str. 1 d., įmonės administratorius – tai teismo paskirtas fizinis ar juridinis asmuo, turintis teisę teikti bankroto administravimo paslaugas. Iš byloje esančių duomenų matyti, kad UAB „Vantolina“ sutinka teikti bankroto administravimo paslaugas UAB „Jovireta“. Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 11 str. 2 d., reikalavimą įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos pateikė teismui pranešimą, kuriuo informuoja, kad asmuo, pretenduojantis administruoti UAB „Jovireta“ atitinka teisės aktų reikalavimus. Duomenų, kad administratoriaus UAB „Vantolina“ kandidatūra prieštarautų imperatyvioms Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 11 str. 4 d. normoms, teismas neturi. Taigi UAB „Vantolina“ skiriama UAB „Jovireta“ administratoriumi.

8Administratorius įpareigojamas atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 3 p. ir 7 d. 8 p. (Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 6 d.).

9Taip pat nustatytinas terminas UAB „Jovireta“ valdymo organams prievolei įvykdyti - perduoti administratoriui įmonės turtą ir visus dokumentus, o įmonės kreditoriams - finansiniams reikalavimams pareikšti.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str., Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 10 str., teismas:

Nutarė

11iškelti UAB „Jovireta“, į.k. 126168262, Širvintų g. 61A, Vilnius, bankroto bylą.

12Įmonės administratoriumi paskirti UAB „Vantolina“, į.k. 281613080, Žaizdrių k., Trakų r.

13Pavesti įmonės administratoriui atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4 d. 7 p. ir 7 d. 8 p. nurodytus veiksmus.

14Įpareigoti UAB „Jovireta“ valdymo organus ne vėliau kaip per 15 d. nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, perduoti administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

15Nustatyti 45 d. terminą nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, UAB „Jovireta“ kreditorių finansiniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pareikšti ir pavesti įmonės administratoriui po termino pabaigos per vieną mėnesį pateikti teismui tvirtinti kreditorių sąrašą.

16Pavesti įmonės administratoriui ne vėliau kaip per 30 d. nuo nutarties patvirtinti kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašą įsiteisėjimo dienos, sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą.

17Įpareigoti įmonės administratorių UAB „Vantolina“, sužinojus apie UAB „Jovireta“ iškeltas bylas ar antstoliams pateiktus vykdomuosius dokumentus dėl išieškojimo iš UAB „Jovireta“ nedelsiant apie tai raštu informuoti teismą.

18Areštuoti UAB „Jovireta“, į.k. 126168262, Širvintų g. 61A, Vilnius, visą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, pinigines lėšas ir kitą ilgalaikį materialų turtą iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

19Nutarties patvirtintą kopiją išsiųsti ieškovui UAB „Rehau“, atsakovui UAB „Jovireta“ ir administratoriui UAB „Vantolina“ (adresu A.Juozapavičiaus g. 11-308, LT-09311 Vilnius).

20Nutartis per 10 dienų nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Natalja Cikoto... 2. ieškovas UAB „Rehau“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu... 3. 2013 m. rugpjūčio 16 d. atsakovo UAB „Jovireta“ direktorius 4. Ieškinys tenkinamas, UAB „Jovireta“ keliama bankroto byla. ... 5. Remiantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo (toliau - Lietuvos... 6. Atsakovo vadovas pateiktame atsiliepime prašo ieškovo ieškinį dėl bankroto... 7. Lietuvos Respublikos ĮBĮ 10 str. 4 d. 1 p. nustato, kad priėmęs nutartį... 8. Administratorius įpareigojamas atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos... 9. Taip pat nustatytinas terminas UAB „Jovireta“ valdymo organams prievolei... 10. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 290 str.,... 11. iškelti UAB „Jovireta“, į.k. 126168262, Širvintų g. 61A, Vilnius,... 12. Įmonės administratoriumi paskirti UAB „Vantolina“, į.k. 281613080,... 13. Pavesti įmonės administratoriui atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4... 14. Įpareigoti UAB „Jovireta“ valdymo organus ne vėliau kaip per 15 d. nuo... 15. Nustatyti 45 d. terminą nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo... 16. Pavesti įmonės administratoriui ne vėliau kaip per 30 d. nuo nutarties... 17. Įpareigoti įmonės administratorių UAB „Vantolina“, sužinojus apie UAB... 18. Areštuoti UAB „Jovireta“, į.k. 126168262, Širvintų g. 61A, Vilnius,... 19. Nutarties patvirtintą kopiją išsiųsti ieškovui UAB „Rehau“, atsakovui... 20. Nutartis per 10 dienų nuo nutarties priėmimo dienos gali būti skundžiama...