Byla eB2-762-436/2018
Dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Inbald“ veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Arūnas Rudzinskas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl atsakovės bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Inbald“ veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto, ir

Nustatė

2atsakovės UAB „Inbald“ administratorius pateikė prašymą priimti sprendimą dėl UAB „Inbald“ pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį specialiame interneto tinklalapyje (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 133 straipsnio 3 dalis, 235 straipsnio 6 dalis).

4Prašymas tenkinamas.

5Kauno apygardos teismo 2017 m. kovo 31 d. nutartimi UAB „Inbald“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta UAB „Tytus“. 2017 m. birželio 5 d. nutartimi įmonei taikyta supaprastinta bankroto procedūra, patvirtinti įmonės kreditorių finansiniai reikalavimai. 2018 m. gegužės 16 d. nutartimi patvirtinti patikslinti kreditorių finansiniai reikalavimai. 2017 m. rugpjūčio 22 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto, nustatyta supaprastinto bankroto proceso trukmė – iki 2018 m. birželio 15 d.

6Pagal Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį po to, kai administratorius pateikia ĮBĮ 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Iš bylos duomenų ir bankroto administratoriaus įgalioto asmens pateiktos ataskaitos nustatyta, kad bankroto proceso metu bankroto administratorius gavo 50 Eur lėšų pardavus reikalavimo teisę į S. K. (civilinėje byloje Nr. e2-20527-589/2017 priteistos žalos atlyginimą). Lėšos buvo panaudotos administravimo išlaidoms padengti, liko nepatenkinti antrosios ir trečiosios eilės kreditorių finansiniai reikalavimai. Daugiau likusio turto ir lėšų įmonėje nėra. Administratorius mano, kad yra atlikęs visus veiksmus, todėl tęsti bankroto procesą nėra tikslinga.

8Teismas pažymi, kad kreditoriai iki šios dienos nėra pateikę teismui jokių argumentų ar įrodymų, jog bankroto procedūra negali būti baigiama ir yra aplinkybių, dėl kurių ji turėtų būti tęsiama. Teismui savo iniciatyva patikrinus Lietuvos teismų informacinės sistemos „Liteko“ duomenų bazę nustatyta, jog bylų, kuriose UAB „Inbald“ dalyvautų proceso šalimi, nėra. Aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos departamento pažyma patvirtina, kad UAB „Inbald“ su Aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

9Esant tokioms aplinkybėms yra pagrindas konstatuoti, jog administratorius atliko visus procedūrinius veiksmus, būtinus užbaigti bankroto procedūrą ĮBĮ 32 straipsnyje nustatytu pagrindu ir pripažinti įmonės veiklą pasibaigusia, o byloje esantys ir ištirti įrodymai nesudaro pagrindo konstatuoti, jog bankroto procedūrą būtų tikslinga tęsti. Atsižvelgiant į tai, priimtinas sprendimas dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

10Teismas, vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 270 straipsniu,

Nutarė

11pripažinti bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Inbald“ (juridinio asmens kodas 159630178) veiklą pasibaigusia likvidavus dėl bankroto.

12Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimo kopiją siųsti administratoriui.

14Įpareigoti administratorių sprendimo kopiją įteikti kreditoriams.

15Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai