Byla 2YT-4897-837/2018
Dėl antstolės Valentinos Žydelienės veiksmų, priėmimo klausimą

1Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas Arvydas Jasonas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjo V. K. skundo dėl antstolės Valentinos Žydelienės veiksmų, priėmimo klausimą,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą prašydamas panaikinti antstolės 2018 m. kovo 6 d. patvarkymą dėl skolos išieškojimo Nr. ( - ); atnaujinti terminą skundui paduoti; taikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti patvarkymo dėl skolos išieškojimo vykdymą.

3Skundą atsisakytina priimti.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 510 straipsnio 2 dalis numato, kad skundas dėl antstolio procesinių veiksmų ar atsisakymo atlikti procesinius veiksmus pateikiamas antstoliui per CPK 512 straipsnyje nustatytą terminą. Jeigu skundą dėl antstolio veiksmų teikiantis asmuo pageidauja, kad nagrinėjant skundą būtų taikomos laikinosios apsaugos priemonės, jis vieną skundo egzempliorių taip pat pateikia apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra antstolio kontoros buveinė.

5Įstatyme numatyta, kad skundas dėl antstolių veiksmų turi būti pateikiamas ne teismui, o antstoliui ir tik jei antstolis atsisako skundą patenkinti, jis (antstolis) skundą su vykdomąja byla persiunčia teismui (CPK 137 straipsnio 2 dalies 3 punktas, CPK 510 straipsnio 2 dalis).

6Atkreiptinas dėmesys, kad pareiškėjas V. K. teismui duomenų apie tai, kad kartu su prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones, antstolei Valentinai Žydelienei padavė vieną skundo dėl antstolio veiksmų egzempliorių, nepateikė, todėl teismas prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones atsisako priimti, kaip nenagrinėtiną civilinio proceso tvarka (CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktas).

7Vadovaudamasis CPK 137, 290-291, 510, 513 straipsniais, teismas

Nutarė

8pareiškėjo V. K. skundo dėl antstolės Valentinos Žydelienės veiksmų atsisakyti priimti.

9Nutartis per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus.