Byla e2-1277-650/2016
Dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje, iškeltoje pagal ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovams P. Š. ir R. Š. dėl skolos priteisimo

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Alma Jurgelienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ prašymą dėl ieškinio atsiėmimo civilinėje byloje, iškeltoje pagal ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ ieškinį atsakovams P. Š. ir R. Š. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

22016-01-14 ieškovas teismui pateikė ieškinį atsakovams P. Š. ir R. Š. dėl skolos priteisimo.

32016-01-14 teisme gautas ieškovo pareiškimas, kuriame nurodoma, kad ieškovas atsiima ieškinį. Nurodoma, kad ieškovui žinomos ieškinio atsiėmimo pasekmės ir prašoma grąžinti jo sumokėtą žyminį mokestį.

4Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau - CPK) 139 str. numatyta, kad ieškovas turi teisę atsiimti ieškinį, kol teismas neišsiuntė ieškinio nuorašo atsakovui, vėliau ieškinį atsiimti galima tik turint atsakovo sutikimą. Prašymas dėl ieškinio atsiėmimo tenkintinas, ir ieškinys pripažintinas nepaduotu (CPK 139 str. 2 d.).

5Tenkinus ieškovo prašymą dėl ieškinio atsiėmimo, jam grąžintinas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 3 p.). Ieškovas byloje sumokėjo 15,00 Eur žyminį mokestį, todėl jam grąžintina visa sumokėta žyminio mokesčio suma.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 139 str. 2 d., teismas

Nutarė

7tenkinti ieškovo UAB „Šiaulių būstas“ prašymą dėl ieškinio atsakovams P. Š. ir R. Š. atsiėmimo ir ieškinį laikyti nepaduotu.

8Grąžinti ieškovui UAB „Šiaulių būstas“ (juridinio asmens kodas 144619514) 15,00 Eur (penkiolikos eurų) žyminį mokestį, sumokėtą mokėjimo pavedimų valstybinei mokesčių inspekcijai.

9Nutarties kopiją išsiųsti ieškovui, atsakovei.

10Nutarties dalis dėl žyminio mokesčio grąžinimo per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą, likusi nutarties dalis neskundžiama.

Proceso dalyviai