Byla 2-7746-560/2010
Dėl įskaitymo pripažinimo negaliojančiu, skolos ir palūkanų priteisimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Dainius Rinkevičius, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su ieškovo RUAB „AgroMarket“ ieškiniu atsakovui UAB „Nordnet“ dėl įskaitymo pripažinimo negaliojančiu, skolos ir palūkanų priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas pripažinti negaliojančiu atsakovo atliktą priešpriešinių RUAB „AgroMarket“ ir atsakovo reikalavimų įskaitymą, priteisti iš atsakovo 225 064,79 Lt skolą, 6 proc. dydžio metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškinį priimti atsisakytina (CPK 137 str. 2 d. 2p., 8p.).

4Įmonių restruktūrizavimo įstatymo (toliau - ĮRĮ) 16 str. 2d. numatyta, jog įmonės valdymo organų veiklą restruktūrizavimo plano rengimo laikotarpiu prižiūri teismo paskirtas įmonės administratorius. Ieškovo restruktūrizuojamos UAB „AgroMarket“ administratoriumi yra paskirtas įgaliotas asmuo K. Stankus, tačiau ieškinį pasirašė tik RUAB „AgroMarket“ direktorius S. Martinavičius.

5Įmonės administratorius, vadovaudamasis ĮRĮ 17 str. 5d. 4 p., patikrina restruktūrizuojamos įmonės sandorius, sudarytus per laikotarpį, ne trumpesnį kaip 12 mėnesių iki restruktūrizavimo bylos iškėlimo, informuoja kreditorių komitetą (susirinkimą) ir kreditorių komiteto (susirinkimo) nutarimu pareiškia ieškinius įmonės restruktūrizavimo bylą nagrinėjančiame teisme dėl įmonės veiklos tikslų neatitinkančių sandorių ir (ar) galėjusių turėti įtakos tam, kad įmonė negali atsiskaityti su kreditoriais, pripažinimo negaliojančiais. Kadangi šiuo atveju yra ginčijamas vienašalis sandoris, kuris, ieškovo nuomone, neatitiko įmonės veiklos tikslų, o UAB „AgroMarket“ restruktūrizavimo bylą iškėlė Kauno apygardos teismas, todėl šis ieškinys ir turėtų būti reiškiamas UAB „AgroMarket“ restruktūrizavimo bylą nagrinėjančiame Kauno apygardos teisme. Esant šioms aplinkybėms ieškinį priimti atsisakyta. Ieškovui išaiškintina, jog ieškinio grąžinimas nekliudo ieškovui pašalinus aplinkybes, kliudžiusias priimti ieškinį, vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu.

6Vadovaudamasis CPK 137 str., 290-291 str. teismas

Nutarė

8Ieškovo RUAB „AgroMarket“ ieškinį atsisakyti priimti.

9Nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniams teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai