Byla 2-2837-510/2009
Dėl įsipareigojimų pagal sutartį vykdymo

1Kauno apygardos teismo teisėjas Ramūnas Mitkus, susipažinęs su ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Gutra“ ieškiniu atsakovui „Swedbank“, AB dėl įsipareigojimų pagal sutartį vykdymo,

Nustatė

2Ieškovas UAB „Gutra“ kreipėsi į Kauno apygardos teismą su ieškiniu, kuriuo prašo įpareigoti atsakovą „Swedbank“, AB vykdyti savo įsipareigojimus pagal 2007 m. gruodžio 14 d. kredito sutartį Nr.07-144935-IN/07-144962-KL.

3Byla Kauno apygardos teismui neteisminga.

4Pagal civilinių bylų rūšinį teismingumą apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas tūkstančių litų (CPK 27 straipsnio 1 punktas). Nors ieškovas nurodė, kad ieškinio suma yra 2798353,80 Lt, tačiau jokių piniginių sumų ar turto iš atsakovo priteisti nepašo. Reikalavimas vykdyti sutarties sąlygas (neprašant priteisti pinigų ar turto) yra neturtinio pobūdžio, todėl apygardos teismams nėra teismingas.

5Ieškovas UAB „Gutra“ ieškinyje nurodo, kad ieškovui yra iškelta bankroto byla. Įmonių bankroto įstatymo 14 straipsnio 3 dalis numato, kad ieškiniai dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir kiti administratoriaus reikalavimai bankrutuojančios ir bankrutavusios įmonės skolininkams nagrinėjami bankroto bylą nagrinėjančiame teisme. Visos civilinės bylos, kuriose įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai, tarp jų ir su darbo santykiais susiję reikalavimai, perduodamos bankroto bylą iškėlusiam teismui (Įmonių bankroto įstatymo 15 straipsnio 2 dalis). Tai reiškia, kad bankroto bylą nagrinėjančiame teisme nagrinėjami įmonės bankroto administratoriaus ieškiniai, paduoti po bankroto bylos iškėlimo. Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO duomenimis, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2009 m. liepos 23 d. nutartimi panaikino Kauno apygardos teismo 2009 m. gegužės 26 d. nutartį ir perdavė bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Gutra“ klausimą Kauno apygardos teismui nagrinėti iš naujo. Sprendžiant šio UAB „Gutra ieškinio priėmimo klausimą, bankroto bylos iškėlimo klausimas dar nėra išspręstas, tai yra šiai įmonei bankroto byla nėra iškelta. Tai reiškia, jog nėra ir Įmonių bankroto įstatyme numatytų aplinkybių, dėl kurių būtų galima pripažinti, kad ieškinys teismingas Kauno apygardos teismui.

6Atkreiptinas ieškovo dėmesys į tai, kad „Swedbank“, AB buveinė yra Vilniaus mieste. Ieškinyje nėra nurodyti CPK 30 straipsnyje numatyti teismingumo ieškovo pasirinkimu pagrindai.

7Kadangi ginčas dėl įpareigojimo vykdyti sutarties sąlygas teismingas apylinkės teismui, yra pagrindas ieškinį atsisakyti priimti (CPK 137 straipsnio 2 dalies 2 punktas).

8Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu,

Nutarė

9Ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Gutra“ ieškinį atsakovui „Swedbank“, AB dėl įsipareigojimų pagal sutartį vykdymo atsisakyti priimti.

10Šios nutarties nuorašą nusiųsti ieškovą atstovaujančiam advokatui.

11Ši nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai