Byla eP2-406-237/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys išieškotojas BAB bankas SNORAS, skolininkas M. V., antstolė V. Š

1Raseinių rajono apylinkės teismo teisėja Danutė Kregždienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo UAB „Baltijos kredito sprendimai“ pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys išieškotojas BAB bankas SNORAS, skolininkas M. V., antstolė V. Š.,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu pakeisti vykdomojoje byloje Nr. 0071/10/01143 pradinį išieškotoją BAB bankas SNORAS jo teisių perėmėju UAB „Baltijos kredito sprendimai“.

3Pradinis kreditorius BAB bankas SNORAS kreipėsi į Raseinių rajono apylinkės teismą dėl skolos, delspinigių, procesinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo iš skolininko M. V.. Raseinių rajono apylinkės teismas civilinėje byloje Nr. 2-56-674/2010 patenkino pradinio kreditoriaus reikalavimą bei išdavė vykdomąjį dokumentą, kurį pradinis kreditorius pateikė vykdyti antstolės V. Š. kontorai. Antstolės kontoroje vykdomojo dokumento pagrindu užvesta ir iki šiol vykdoma vykdomoji byla Nr. 0071/10/01143, skolininko M. V. atžvilgiu. Pradinis išieškotojas 2015-07-31 Pirkimo-pardavimo sutarties pagrindu perleido naujajam išieškotojui reikalavimo teisę į skolininką.

4Prašymas tenkintinas.

5Lietuvos Respublikos CPK 596 str. 1 d. numatyta, kad pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu, nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ar likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais.

6Iš pateiktų dokumentų matyti, kad yra pasirašyta 2015-07-31 Pirkimo-pardavimo sutartis, pagal kurią pradinis išieškotojas BAB bankas SNORAS perleido naujajam išieškotojui UAB „Baltijos kredito sprendimai“ reikalavimo teisę į skolininką. CK 6.101 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad kreditorius turi teisę be skolininko sutikimo perleisti visą reikalavimą ar jo dalį kitam asmeniui, jeigu tai neprieštarauja įstatymams ar sutarčiai arba jei reikalavimas nesusijęs su kreditoriaus asmeniu. Reikalavimo perleidimas neturi pažeisti skolininko teisių ir labiau suvaržyti jo prievolės. Atsižvelgiant į tai, kad teisiniame santykyje yra galimas reikalavimo perleidimas, kad toks reikalavimo perleidimas neprieštarauja įstatymams bei sutarčiai, nėra susijęs su kreditoriaus asmeniu, nepažeidžia skolininko teisių bei labiau nesuvaržo jo prievolės, laikytina, kad, vadovaujantis CPK 596 straipsniu, yra galimas išieškotojo pakeitimas vykdymo procese.

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 593 straipsniu, 596 straipsniu, Lietuvos Respublikos CK 6.101 straipsniu, teismas,

Nutarė

8Pareiškėjo prašymą patenkinti. Pakeisti pradinį išieškotoją iš BAB banką SNORAS, į. k. 112025973, į naują išieškotoją UAB „Baltijos kredito sprendimai“, į. k. 303939377, vykdant išieškojimą iš skolininko – M. V., a. k. ( - ) vykdomojoje byloje Nr. 0071/10/01143 pagal vykdomąjį dokumentą Nr. 2-56-674/2010.

9Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Raseinių rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai