Byla L2-6092-798/2009
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Antanas Rudzinskas, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su kreditoriaus BUAB „Saulės dovanos“ pareiškimu skolininkui A. P. dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

2kreditorius BUAB „Saulės dovanos“ pateikė pareiškimą dėl 1.322.053,65 Lt skolos ir 5 % dydžio metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo priteisimo iš skolininko A. P. .

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Kreditorius nesilaikė CPK 113 str. 1 ir 2 d. reikalavimų, kurie įpareigoja dalyvaujančius byloje asmenis teismui pateikti tiek procesinių dokumentų bei jų priedų nuorašų (egzempliorių), kad po vieną tektų priešingai šaliai ir tretiesiems asmenims. Teismui pateiktas tik vienas pareiškimo bei jo priedų egzempliorius, kai tuo tarpu turėjo būti pateikti 2 pareiškimo ir jo priedų egzemplioriai (vienas lieka teismui).

5Dalyvaujantis byloje asmuo, kuris procesinio dokumento turinį pagrindžia rašytiniais įrodymais, prideda jų originalus arba nuorašus, patvirtintus teismo, notaro, byloje dalyvaujančio advokato ar dokumentą išdavusio asmens (CPK 114 str.). Teismui pateikti dokumentai patvirtinti juristo E. M. , tačiau nėra duomenų, jog E. M. turi teisę tvirtinti dokumentų nuorašus.

6Bylų dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėjimą reglamentuojantis Civilinio proceso kodekso XXIII skyrius nenumato pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo trūkumų šalinimo, o CPK 435 str. 2 d. 1 p. numatyta, kad teismas atsisako priimti pareiškimą, jeigu jis neatitinka bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai.

7Atsisakymas priimti pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo neužkerta kelio ištaisius trūkumus įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal ginčo teisenos taisykles (CPK 435 str. 4 d.).

8Teismas, vadovaudamasis CPK 290 - 291 str., 435 str. 4 d.,

Nutarė

9atsisakyti priimti kreditoriaus BUAB „Saulės dovanos“ pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo skolininko A. P. atžvilgiu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

10Nutartis galutinė ir neskundžiama.

Proceso dalyviai