Byla L2-2513-480/2012
Dėl + Service GmbH pareiškimu išduoti teismo įsakymą dėl skolos priteisimo iš skolininkės uždarosios akcinės bendrovės „Beljana“

1Kauno apygardos teismo teisėja Albina Rimdeikaitė, susipažinusi su kreditorės Austrijos įmonės DIESEL 24 International Handel + Service GmbH pareiškimu išduoti teismo įsakymą dėl skolos priteisimo iš skolininkės uždarosios akcinės bendrovės „Beljana“,

Nustatė

2kreditorė kreipėsi pareiškimu į Kauno apygardos teismą, prašydama išduoti teismo įsakymą priteisti iš skolininko 38 093,60 EUR skolos, 12 procentų dydžio metines palūkanas nuo laiku nesumokėtos sumos ir 6 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

3Pareiškimą atsisakytina priimti.

4Lietuvos Respublikos CPK 25 straipsnyje numatyta, kad civilines bylas nagrinėja apylinkės ir apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, šio Kodekso nustatyta tvarka.

5Vadovaujantis Lietuvos Respublikos CPK 431 straipsnio 6 dalimi, bylas pagal pareiškimus dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėja apylinkės teismai. Taigi, pareiškimas dėl teismo įsakymo išdavimo yra neteismingas Kauno apygardos teismui, todėl jį atsisakytina priimti (CPK 435 str. 2 d., 137 str. 2 d. 2 p.).

6Nurodytina, kad kreditorė su pareiškimu išduoti teismo įsakymą dėl skolos priteisimo iš skolininkės turi kreiptis į Kauno miesto apylinkės teismą (CPK 29 str., 137 str. 3 d.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 291 straipsniu, 431 straipsnio 6 dalimi, 435 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

8atsisakyti priimti kreditorės Austrijos įmonės DIESEL 24 International Handel + Service GmbH pareiškimą išduoti teismo įsakymą dėl skolos priteisimo iš skolininkės uždarosios akcinės bendrovės „Beljana“.

9Nutarties nuorašą nusiųsti kreditorei.

10Ši nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai