Byla B2-543-278/2013
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Birutė Valiulienė,

2sekretoriaujant Daivai Benevičiūtei,

3šalims nedalyvaujant,

4viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau - UAB) „Advitas“ ieškinį atsakovei UAB „Kupiškio knygos“ dėl bankroto bylos iškėlimo ir,

Nustatė

5bankrutavusios UAB „Kupiškio knygos“ administratoriaus Giedrius Mikulis prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Nurodo, kad UAB „Kupiškio knygos“ likvidavimo procedūros yra baigtos.

6Prašymas tenkintinas.

7Panevėžio apygardos teismo 2013 m. balandžio 3 d. nutartimi UAB „Kupiškio knygos“ iškelta bankroto byla, o įmonės kreditoriams nustatytas 30 d. terminas finansiniams reikalavimams pareikšti (b.l. 36-37). Byloje nustatyta, kad nors Įmonių bankroto valdymo departamentas įtraukė UAB „Kupiškio knygos“ į įmonių, negalinčių arba neketinančių vykdyti įsipareigojimus, sąrašą, o apie bendrovei iškeltą bankroto bylą pateikta informacija „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“, teismo nustatytu terminu ir jam pasibaigus, kreditoriniai reikalavimai įmonei nebuvo pareikšti (b.l. 15). Iš pateiktų duomenų matyti, kad valstybės (savivaldybės) bei valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetams įmonė nebuvo skolinga (b.l. 82-83).

8Byloje nustatyta, kad įmonės likvidavimo procedūra yra baigta, nes įmonė veiklos neatnaujino, turto neįgijo. Administratorius pateikė Panevėžio regiono aplinkos departamento Kupiškio rajono agentūros pažymą, jog neprieštaraujama dėl įmonės išregistravimo. Esant paminėtoms aplinkybėms konstatuotina, jog yra nustatytos faktinės ir teisinės aplinkybės priimti sprendimą dėl UAB „Kupiškio knygos“ įmonės pabaigos (Įmonių bankroto įstatymo 30 str., 31 str., 32 str. 4 d.).

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 1 d., 31 str. 7 p., 32 str. 5 d., Civilinio proceso kodekso 259, 260, 263, 268, 270 straipsniais, teismas

Nutarė

10pripažinti, kad uždarosios akcinės bendrovės „Kupiškio knygos“ (į.k. 164764474, buveinė L.Stuokos-Gucevičiaus a.7, Kupiškio m.) veikla pasibaigė dėl bankroto.

11Įpareigoti UAB „Kupiškio knygos“ Giedrių Mikulį įvykdyti LR Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalies reikalavimus ir raštu pranešti teismui apie įmonės išregistravimą bei duomenis apie įmonės dokumentų perdavimą archyvui.

12Sprendimas per 30 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai