Byla 2-13823-435/2014
Dėl išieškotojo vykdymo procese pakeitimo

1Kauno apylinkės teismo teisėja Rūta Rimkevičienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo Nordea Bank AB prašymą suinteresuotiems asmenims išieškotojui Nordea Bank Finland Plc, skolininkei V. E., antstolei Audronei Adomaitienei, dėl išieškotojo vykdymo procese pakeitimo,

Nustatė

2Pareiškėjas kreipėsi į teismą, prašydamas vykdymo procese, vykdomoji byla Nr. 0036/10/03566, atliekamame pagal 2010-02-02 vykdomąjį dokumentą Nr. L2-5912-435/2010, pakeisti išieškotoją Nordea Bank Finland Plc jo teisių perėmėju Nordea Bank AB.

3Pareiškėjas nurodė, kad išieškotojas Nordea Bank Finland Plc, Suomijoje registruota ribotos atsakomybės bendrovė, veikianti per Lietuvoje registruotą filialą Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrių, 2014-04-01 sudarė Verslo perleidimo sutartį su pareiškėju Nordea Bank AB, kuria išieškotojas, vadovaudamasis CK 6.402 str., perleido, o pareiškėjas nuosavybės teise įgijo ir priėmė iš ieškovo verslą (įmonę kaip turtinį kompleksą), valdytą per Nordea Bank Finland Filialą. Sutartimi inter alia Nordea Bank AB Filialas įgijo visą su ieškovo verslu susijusį Nordea Bank Finland filialo turtą, reikalavimo teises ir įsipareigojimus. Įgydamas išieškotojo verslą Sutarties pagrindu, t.y. perimdamas materialines subjektines teises ir pareigas, pareiškėjas kartu perėmė ir reikalavimo teises į skolininkę V. E.. Sutartimi išieškotojo verslą perėmė patronuojantis bankas, t.y. po verslo perėmimo nėra keičiami Nordea Bank Finland Filialo atidaryti banko sąskaitų numeriai, o į Nordea Bank AB Filialą yra perkelti Nordea Bank Finland Filialo darbuotojai. Tiek iki verslo perleidimo, tiek po to bankinė veikla vykdoma tos pačios Nordea grupės įmonės, ekonominiu atžvilgiu - to paties ekonominio subjekto. Šiuo požiūriu materialinių subjektinių teisių perleidimas neturi įtakos Skolininko subjektinėms teisėms ir pareigoms. Pareiškėjui įgijus išieškotojo verslą, įvyko universalus materialinių subjektinių Išieškotojo teisių ir pareigų perleidimas pareiškėjui, kuris nereikalauja skolininko sutikimo.

4Prašymas tenkintinas.

5CPK 596 str. 1 d. nustato, kad pirmosios instancijos teismas, išnagrinėjęs bylą, antstolio ar suinteresuoto asmens prašymu gali pakeisti išieškotoją ar skolininką. Ši teisės norma taip pat nustato, kad reikalavimo perleidimas yra pagrindas pakeisti išieškotoją vykdymo procese, tačiau tik tuo atveju, jeigu įvertinus pareiškėjo pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas jo prašymas, nustatoma, jog kitam asmeniui iš tikrųjų perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės, kadangi tik tuo atveju yra pagrindas perimti ir procesines teises. Šią aplinkybę teismas nustato, atlikęs formalų pareiškėjo pateiktų įrodymų vertinimą.

6Pareiškėjas pateikė 2014-04-01 Verslo perleidimo sutarties ir jos priedo Nr. 1.1.7(c) išrašą. Iš šių rašytinių įrodymų nustatyta, kad V. E. buvo Nordea Bank Finland Plc skolininkė ir reikalavimo teisė į jos skolą buvo perleista naujam kreditoriui. Naujasis kreditorius pageidauja įstoti į vykdymo procesą su visomis išieškotojo teisėmis, todėl prašymas tenkintinas (CPK 596 str.).

7Išaiškintina, jog visi veiksmai, atlikti iki įstojimo į vykdymo procesą, teisių perėmėjui privalomi tiek, kiek jie buvo privalomi anksčiau procese dalyvavusiam asmeniui (CPK 596 str. 2 d.).

8Teismas, vadovaudamasis CPK 290 ir 291 str., 596 str.,

Nutarė

9Prašymą patenkinti.

10Pakeisti antstolės Audronės Adomaitienės kontoroje vykdomojoje byloje Nr. 0036/10/03566, pagal 2010-02-02 vykdomąjį dokumentą Nr. L2-5912-435/2010 dėl skolos išieškojimo iš skolininkės V. E., a.k. ( - ) kreditorių Nordea Bank Finland Plc, Suomijos bendrovę, veikiančią per Nordea Bank Finland Plc Lietuvos skyrių, juridinio asmens kodas 112025592, Didžioji g. 18, Vilnius, naujuoju išieškotoju – Nordea Bank AB, Švedijoje registruota ribotos atsakomybės bendrove, registracijos kodas 516406-0120, veikiančia per Lietuvoje registruotą filialą Nordea Bank AB Lietuvos skyrių, juridinio asmens kodas 303252632, buveinės adresas - Didžioji g. 18, Vilnius.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Proceso dalyviai