Byla 2-624-233/2011
Dėl 3019,28 Lt laidojimo išlaidų atlyginimo

1Rokiškio rajono apylinkės teismo teisėja Irena Stulgienė, susipažinusi su ieškovo A. I. ieškiniu atsakovui Panevėžio apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl 3019,28 Lt laidojimo išlaidų atlyginimo

Nustatė

2Atsisakytina priimti pateiktą ieškinį, nes jis neteismingas Rokiškio rajono apylinkės teismui.

3Ieškovas, teikdamas ieškinį dėl 3019,28Lt laidojimo išlaidų atlyginimo, atsakovu nurodo Panevėžio apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, nors ieškinyje nurodyta, kad atsakovas atstovauja Lietuvos valstybę šios kategorijos bylose.

4LR CPK 29 straipsnis numato, kad tais atvejais, kai atsakovas yra valstybė ar savivaldybė, ieškinys pareiškiamas pagal Valstybei ar savivaldybei atstovaujančios institucijos buveinę.

5Tai, kad ieškovas ieškinyje nurodė netinkamą atsakovą, t.y. ne Lietuvos valstybę, atstovaujamą Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, o Lietuvos valstybę atstovaujančią instituciją- Panevėžio apskrities valstybinę mokesčių inspekciją, kurios buveinė Panevėžio m., nekeičia CPK 29 straipsnyje nurodyto bylos teismingumo.

6Dėl išdėstyto, ieškovo teikiamas ieškinys laikytinas teismingu Panevėžio miesto apylinkės teismui.

7Be to, atkreiptinas ieškovo dėmesys į tai, kad pateikiamas teismui ieškinys turi būti pasirašytas jį padavusio asmens , kaip nurodyta LR CPK 111 str. 2 d. 6 p. .

8Vadovaudamasis išdėstytu ir LR CPK 137str.2d.2 punktu teismas

Nutarė

9atsisakyti priimti A. I. pateiktą ieškinį, kaip neteismingą Rokiškio rajono apylinkės teismui.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui per Rokiškio rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai