Byla e2-1167-232/2018
Dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo dėl netinkamai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų, trečiasis asmuo – AAS „BTA Baltic Insurance Company“, veikiantis per filialą Lietuvoje

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Liuda Uckienė, sekretoriaujant Aleksui Navickui, dalyvaujant ieškovo O. A. atstovei advokatei I. A., atsakovo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos atstovei advokatei R. I.,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo O. A. ieškinį atsakovui VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo dėl netinkamai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų, trečiasis asmuo – AAS „BTA Baltic Insurance Company“, veikiantis per filialą Lietuvoje,

Nustatė

3I.GINČO ESMĖ

41.

5Ieškovas O. A. prašė priteisti iš atsakovo 1 000 Eur turtinės žalos atlyginimą, 500 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą dėl netinkamai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ir bylinėjimosi išlaidas.

62.

7Nurodė, kad 2015-10-13 buvo hospitalizuotas VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose dėl pilvo išvaržos operacijos atlikimo. 2015-10-14 ieškovui buvo atlikta pooperacinės išvaržos operacija su tinklu. Iš Santaros klinikų ieškovas buvo išrašytas 2015-10-26. Teigė, kad buvimo santaros klinikų metu buvo užkrėstas auksiniu stafilokoku, dėl ko po atliktos operacijos pilve esantis randas visiškai negijo, pūliavo, nuolat laikėsi aukšta (apie 38 laipsnių) temperatūra, kas apsunkino žaizdos gijimą. Nurodė, kad 2015-11-05 kreipėsi į UAB „Salvijos“ medicinos centrą dėl pooperacinių siūlų išėmimo, tačiau siūlės nebuvo išimtos, kadangi atsivėrė randas ir išbėgo didelis kiekis pūlių. 2015-11-06 ieškovui būnant namuose randas pakartotinai atsivėrė ir išbėgo didelis kiekis pūlių, ieškovas išvežtas į VšĮ Klaipėdos universitetinę ligoninę. 2015-12-23 ieškovui diagnozuotas auksinis stafilokokas. Pažymėjo, kad 2016-10-10 kreipėsi į atsakovą ir Pacientų sveikatai padaryto žalos nustatymo komisiją prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl patirtos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Komisija 2017-02-23 sprendimu ieškovo prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

83.

9Pažymėjo, kad esant tokiems požymiams, kaip pakilusi temperatūra, išbuvimas gydymo įstaigoje po operacijos papildomą laikotarpį, pūliuojanti žaizda su tekančiais skysčiais, ieškovą išrašant į Santaros klinikų, gydytojai privalėjo įtarti, kad žaizdoje atsirado užkratas, atlikti tyrimus, o pasitvirtinus šiam faktui – imtis visų būtinų priemonių užkrato pašalinimui. Dėl gydytojų veiksmų stokos ieškovas prarado galimybę laiku pasveikti.

104.

11Paaiškino, kad turtinę žalą sudaro išlaidos vaistams, kurių nuolat reikėjo dėl negyjančios žaizdos, tyrimo atlikimo išlaidos (20,27 Eur), kelionės išlaidos iš Klaipėdos į Vilnių, į gydymo įstaigas Klaipėdoje. Nurodė, kad kadangi dėl sveikatos būklės negalėjo savarankiškai vaikščioti, buvo reikalingas papildomas specialus transportas, skirtas neįgaliojo vežimėliui.

125.

13Dėl neturtinės žalos atlyginimo nurodė, kad jo sveikatai buvo padaryta nepataisoma ir neatstatoma žala: pooperacinio rando gijimas buvo ypatingai apsunkintas, tęsėsi ženkliai ilgiau nei įprastai, nuolat atsiverdavo naujos žaizdos, drastiškai padidėjo cukraus kiekis kraujyje, kas sukėlė rimtą pavojų ieškovo gyvybei. Nurodė, kad buvo ne kartą hospitalizuotas stacionariam gydymui. Tokie sveikatos pablogėjimai ir komplikacijos sukėlė ypatingai sunkius išgyvenimus ir dvasines kančias. Padariniai yra neatstatomi, kadangi visada savo organizme turės auksinio stafiloko užkratą, kuris pasireikš tada, kai nusilps ir taip sunkiai atgaunamas imunitetas.

146.

15Atsakovas VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos (toliau tekste Klinikos) atsiliepimu prašė ieškinį atmesti kaip nepagrįstą.

167.

17Nurodė, kad ieškovas 2015-10-13 buvo planine tvarka stacionarizuotas į Klinikas II pilvo chirurgijos skyrių pooperacinės pilvo sienos išvaržos operacijai. 2015-10-13 10.30 val. pacientą apžiūrėjo gydytojas T. A. ir ligos istorijoje Ligonio apžiūros protokole nurodė, kad pacientas skundėsi guzu pooperacinio rando srityje, 2007 m. buvo operuotas dėl nekrozinio pankreatito, po to jam atsirado pooperacinė išvarža, dėl kurios 2009 m. buvo atlikta hemioplastika su tinkleliu. Pacientas buvo konsultuotas abdominalinės chirurgijos gydytojo, diagnozuota recidyvavusi (atsiradusi pakartotinai) pooperacinė išvarža. Gydytojas protokole nurodė, kad ieškovas sirgo gretutiniu susirgimu — cukriniu diabetu, vartojo metforalį. Gydytojas pacientui nustatė diagnozę – pooperacinės pilvo sienos išvaržos recidyvą, numatė operacinį gydymą – hernioplastiką su tinkleliu, antibiotiko cefazolino 2 g injekcija operacijos metu infekcijos profilaktikai. Gydytojo paskyrimuose yra įrašas, kad 201510-14 pacientui buvo paskirta ir suleista 2 g cefazolino į veną. Ieškovui antibiotikų profilaktika prieš operaciją buvo atlikta tinkamai, o gydymo antibiotiku tęsimas dėl įvestų kateterių ar drenų yra moksliškai nepagrįstas. Po operacijos pacientas negalėjo būti užkrėstas auksiniu stafilokoku, tam užkirto kelią jam suleistas prieš operaciją antibiotikas. Ligos istorijoje yra ieškovo 2015-10-13 pasirašyti Informuoto paciento sutikimas intervencinei (invazinei) procedūrai arba chirurginei operacijai bei informacinis lapelis pacientui „Pooperacinės išvaržos operacija“, kuriame yra pažymėta, kad atliekant pooperacinės išvaržos operaciją, yra galimos įvairios komplikacijos. Pasirašydamas minėtas formas ieškovas patvirtino, kad žinojo apie galimas komplikacijas ir sutiko su operacijos rizika. Ligos istorijos įrašų duomenimis, po operacijos ieškovo būklė buvo stabili, žaizda buvo rami, gijo pirminiu būdu (nepūliavo), pilvas buvo minkštas, neskausmingas. Pašalinus drenus ir kas antrą siūlą ir nesant mediciniškai pagrįsto būtinumo tolesnei hospitalizacijai, 2015-10-27 ieškovas buvo išleistas į namus, pateikus rekomendacijas dėl tolesnio gydymo. Išrašant ieškovą iš Santaros klinikų, jis nekarščiavo, kas rodo infekcijos organizme nebuvimą, žaizda gijo pirminiu būdu – nepūliavo, iš jos netekėjo skystis, priešingu atveju drenai nebūtų pašalinti. Esant patenkinamai paciento būklei, nesant jokių infekcijos ar kitokios patologijos objektyvių požymių, papildomų tyrimų ieškovui atlikti nebuvo pagrindo. Tolesnis ieškovo buvimas ligoninėje nebuvo mediciniškai pagrįstas.

188.

19Pažymėjo, kad ieškovas neįrodė pareigos teikti kvalifikuotą ir rūpestingą asmens sveikatos priežiūros pagalbą pažeidimo. Iš į bylą pateiktų ieškovo medicinos dokumentų matyti, kad ieškovas po baigto gydymo Klinikose kitose gydymo įstaigose gydėsi dėl cukrinio diabeto ir nėra duomenų, kad gydėsi dėl žaizdos pūliavimo. Nurodė, kad ieškovas nepateikė turtinę žalą bei išlaidas patvirtinančių dokumentų. Paaiškino, kad cukraus kiekio padidėjimas yra susijęs su paties paciento aktyviais veiksmais sekant bei reguliuojant cukraus kiekį; auksinis stafilokokas tinkamai gydomas yra sunaikinamas. Pažymėjo, kad negalima vienareikšmiškai nustatyti pooperacinio rando gijimo spartumo. Nurodė, kad Santaros klinikų darbuotojų veiksmuose teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ieškovui, aplaidumo, pareigų neatlikimo ir kaltės nėra. Ieškovui buvo suteikta adekvati jo sveikatos būklei, kvalifikuota medicinos pagalba.

209.

21Trečiasis asmuo AAS „BTA Baltic Insurance Company“, veikiantis per filialą Lietuvoje, prašė ieškovo ieškinį atmesti. Paaiškino, kad siekdama objektyviai išspęsti ginčą, Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija prie Sveikatos apsaugos ministerijos gavo išvadas iš VšĮ Šiaulių ligoninės, chirurgijos skyriaus vedėjo V. J. ir infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos L. K.. Jie, išanalizavę visą bylos medžiagą, patvirtino atsakovo poziciją, pagrįstą medicininėmis žiniomis, jog jeigu auksinis stafilokokas patenka į žaizdą operacijos metu, klinika (požymiai) išryškėja per 1-3 paras. Ekspertų atsakymai leidžia teigti, jog atsakovo gydytojų veiksmai negalėjo lemti užsikrėtimo auksiniu stafilokoku, taigi negali būti konstatuota, jog žala ieškovui buvo padaryta dėl ligoninės kaltės. Ieškovas į bylą nepateikė jokių įrodymų, kurie minėtas išvadas paneigtų. Pažymėjo, kad ieškovas neįrodė civilinės atsakomybės taikymo sąlygų.

22II. TEISMO NUSTATYTOS FAKTINĖS BYLOS APLINKYBĖS IR PRIIMAMO SPRENDIMO MOTYVAI

2310.

24Ieškovas teigia, jog jam Santaros klinikose atliekant pilvo išvaržos operacija arba gydantis po jos buvo suteiktos nekokybiškos gydymo paslaugos, kurių pasėkoje į pooperacinę žaizdą įnešta auksinio stafilokoko infekcija.

2511.

26Lietuvos Aukščiausiojo teismo (toliau tekste kasacinis teismas arba LAT) praktika sprendžiant bylas dėl atsakomybės už žalą, padarytą paciento sveikatai yra išplėtota. Kasacinis Teismas ne kartą yra pasisakęs kad vertinant gydytojo veiksmus ir sprendžiant jo kaltės klausimą, turi būti taikomas atidaus, dėmesingo, rūpestingo, kvalifikuoto gydytojo elgesio standartas. Sprendžiant gydytojo kaltės klausimą taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kokios prievolės susiklosto teikiant medicinos paslaugas. Vertinant pacientą ir gydytoją (sveikatos priežiūros įstaigą) siejančias prievoles, reikia turėti omenyje civilinės teisės doktrinoje priimtą prievolių skirstymą į tris rūšis priklausomai nuo siekiamo rezultato ir skolininko pareigos pobūdžio. Pagal šį kriterijų prievolės skirstomos į prievoles pasiekti tam tikrą rezultatą, prievoles užtikrinti, kad pareiga būtų vykdoma dedant maksimalias pastangas, ir prievoles garantuoti tam tikrus faktus ar rezultatą. Paprastai gydytojas negali garantuoti, kad bus pasiektas konkretus rezultatas, pavyzdžiui, kad ligonis bus išgydytas. Todėl pacientą ir gydytoją (sveikatos priežiūros įstaigą) sieja prievolė, kurios turinį sudaro gydytojo pareiga užtikrinti, kad ši prievolė būtų vykdoma dedant maksimalias pastangas, užtikrinant maksimalų atidumo, rūpestingumo, atsargumo ir kvalifikuotumo laipsnį. Sprendžiant dėl gydytojų kaltės, būtina atsakyti į klausimą, ar tikrai medicinos paslaugos buvo teikiamos dedant maksimalias atidumo, rūpestingumo, dėmesingumo, atsargumo pastangas. Šiuo tikslu turi būti remiamasi ne tik teisės aktų, reglamentuojančių medicinos paslaugų teikimą, bet ir gydytojų profesinės etikos nuostatomis. Kompleksiška jų analizė patvirtina, kad atidumo, dėmesingumo, rūpestingumo, atsargumo, kvalifikuotumo stoka, profesinės etikos taisyklių pažeidimas profesinės atsakomybės atveju yra tolygu profesionalo kaltei (LAT 2001 11 14 nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-1140/2001). Gydytojo profesinei atsakomybei būdinga tai, kad jo profesija yra susijusi su didesne rizika padaryti žalą kitiems asmenims.

2712.

28Pagal viešoje internetinėje erdvėje medikų publikuojamus straipsnius bei atsakymus į konkrečius klausimus (šaltiniai docentas A. V.; vlmedicina LSMU Infekcinių ligų klinikos gydytoja dr. D. V.) nurodoma, kad vien tik radimas S aurelus (auksinis stafilokokas) žaizdoje dar nereiškia, kad yra infekcija, Gali būti nešiojimas. Auksinis stafilokokas dažniausiai aptinkamas nosiaryklėje arba ant odos. Skirtingais duomenimis, auksinį stafilokoką nešioja (dažnai patys to nežinodami) nuo 30 iki 60 proc. sveikų žmonių, 20 proc. žmonių šią infekciją nešioja nuolatos. Stafilokoku galima užsikrėsti visur, ten kur yra stafilokokų šaltinis ir su juo susitinka jam imlus organizmas, jo galima rasti bet kur – ant odos, daiktų, maisto produktų, drabužių. Pasaulyje hospitalinės infekcijos problema aktualiausia aktyvios terapijos, chirurginiuose ir tuose skyriuose kur daug kateterizuojama, ventiliuojama, kur daugiau lendama į žmogaus vidų.

2913.

30Byloje remiantis pateiktais rašytiniais įrodymais, šalių paaiškinimais nustatytos tokios toliau įvardijamos faktinės aplinkybės.

3114.

32Remiantis ieškovo pateikta Epikrize bei atsakovo su atsiliepimu pateiktais ir papildomai išreikalautais medicininiais dokumentais nustatyta, kad ieškovas UAB „Salvijos medicinos centro“ siuntimu su diagnoze „pilvo sienos pooperacinė išvarža“ 2015 10 13 atvyko ir buvo hospitalizuotas Klinikų II pilvo chirurgijos skyriuje pooperacinės pilvo sienos išvaržos operacijai.

3315.

34Iš pacientą apžiūrėjusio gydytojo T. A. įrašų ligos istorijoje bei ligonio apžiūros protokolo nustatyta, kad ieškovas skundėsi guzu pooperacinio rando srityje, nurodė 2007 m. buvęs operuotas dėl nekrozinio pankreatito, po ko atsirado pooperacinė išvarža, dėl kurios 2009 m. buvo atlikta hernioplastika su tinkleliu.

3516.

36Abdominalinės chirurgijos gydytojas, diagnozavo recidyvavusią (atsiradusią pakartotinai) pooperacinę išvaržą, protokole nurodė, jog ieškovas serga gretutiniu susirgimu — cukriniu diabetu, vartoja metforalį, nustatė diagnozę – pooperacinės pilvo sienos išvaržos recidyvą, skyrė operacinį gydymą – hernioplastiką su tinkleliu bei antibiotiko cefazolino 2 g injekciją tikslu išvengti infekcijos operacijos metu. 2015-10-14 pacientui suleista 2 g plataus veikimo cefazolino į veną, siekiant išvengti infekcijos operacijos metu.

3717.

38Ligos istorijoje yra ieškovo 2015-10-13 pasirašyti Informuoto paciento sutikimas intervencinei (invazinei) procedūrai arba chirurginei operacijai bei informacinis lapelis pacientui „Pooperacinės išvaržos operacija“, kuriame yra pažymėta, kad atliekant pooperacinės išvaržos operaciją, yra galimos įvairios komplikacijos tame tarpe ir pilvo sienos infekcija su 2 procentų tikimybe.

3918.

40Pasirašydamas minėtas formas ieškovas patvirtino, kad buvo supažindintas su galimomis komplikacijomis ir sutiko su operacijos rizika. Iš įrašų jo ligos istorijoje matyti kad, po operacijos ieškovo būklė buvo stabili, žaizda buvo rami, gijo pirminiu būdu (nepūliavo), pilvas buvo minkštas, neskausmingas.

4119.

42Epikrizėje nurodyta, kad pacientas atvykęs į Klinikas skundėsi guzu pooperacinio rando srityje. 2007 buvo operuotas dėl pankreatito po to atsirado pooperacinė išvarža, dėl kurios 2009 m. operuotas atlikta hernioplastika su tinkleliu. Konsultuotas pilvo chirurgo, dioagnozuota recidyvinė pooperacinė išvarža hospitalizuotas operaciniam gydymui, Operacija praėjo sklandžiai be komplikacijų. Po operacijos jautėsi patenkinamai. Pašalinus drenus ir kas antrą siūlą ir nesant mediciniškai pagrįsto būtinumo tolesnei hospitalizacijai, 2015-10-27 ieškovas buvo išleistas į namus, pateikus rekomendacijas dėl tolesnio gydymo. Medicininiuose dokumentuose nėra jokių duomenų, kad ieškovas išrašant jį iš Santaros klinikų būtų karščiavęs, nurodyta, jog žaizda gijo pirminiu būdu – nepūliavo, iš jos netekėjo skystis, todėl drenai buvo pašalinti. Atsakovas teigia, kad tokia žaizdos būklė rodo, jog išrašant ieškovą iš ligoninės rodo, jog tuo metu žaizda nebuvo infekuota.

4320.

44Atsakydami į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos užduotus klausimus VŠĮ Šiaulių ligoninės I skyriaus vedėjas V. J. ir Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja L. K. nurodė, jog atsižvelgiant į pateiktą medicinos dokumentaciją infekcijos patekimui į žaizdą galėjo turėti įtakos pavėluotas siūlių išėmimas (išimtos ne 2015 10 30, o 2015 11 05), cukrinis diabetas, kuriuo ieškovas jo paties teigimu serga apie 8 metus padidina pūlingų komplikacijų riziką. Minėti specialistai taip pat nurodė, kad jei auksinio stafilokoko bakterija patenka į žaizdą operacijos metu klinika išryškėja per 1-3 paras.

4521.

46Ieškovo prašymu 2017 10 11 Vilniaus apygardos teismo nutartimi buvo paskirta teismo medicininė ekspertizė, kurią teismas pavedė atlikti Valstybinei teismo medicinos tarnybai. Ekspertams užduoti klausimai: 1) ar O. A., remiantis medicininiais dokumentais ir O. A. medicinine apžiūra, auksinio stafilokoko bakterija galėjo patekti į žaizdą O. A. hospitalizacijos Vilniaus universiteto Santaros klinikose laikotarpiu nuo 2015-10-13 iki 2015-10-26 metu; Dėl kokių priežasčių O. A. 2015-11-05 atvykus į UAB „Salvijos“ medicinos centrą, nebuvo išimti likę pooperaciniai siūlai iš žaizdos po 2015-10-14 atliktos pilvo išvaržos operacijos Vilniaus universiteto Santaros klinikose; 3) Ar auksinio stafilokoko bakterija galėjo sukelti infekciją, turėjusią įtakos 2015-11-06 pooperacinio rando atsivėrimui, dėl ko O. A. 2015-11-06 buvo hospitalizuotas į VšĮ Klaipėdos universitetinę ligoninę: 4) Per kiek laiko išryškėja infekcija, po to, kai auksinio stafilokoko bakterija patenka į organizmą; 5) ar auksinio stafilokoko bakterijos O. A. sukelta infekcija turėjo įtakos cukraus kiekio paciento kraujyje ženkliam padidėjimui.

4722.

482018 04 20 teisme gautas Ekspertizės aktas Nr. EDG 21(121) /2018 (01). Akto tiriamojoje dalyje išsamiai cituojami Klinikų medicininiai dokumentai apie ieškovo gydymo eigą įvairiose gydymo įstaigose nuo 2015 metų pradžios. Nurodyta, kad ieškovas buvo gydomas VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės gydymo stacionare pagal pateiktą ligos istoriją nuo 2015-02-18 11.52 val. iki 2015-02-26 Endokrinologijos skyriuje. Galutinė diagnozė: cukrinis diabetas 1 tipas su hipoglikemija. EI0.64. Atvykęs skundėsi dažnomis hipoglikemijomis ypač 2 val. po valgio, atlikta kairio klubo endoprotezavimo operacija prieš metus. Būklė vidutinio sunkumo. Taikytas medikamentinis gydymas: dieta CD, Insulinas kiti vaistai. Būklė išrašymo metu: pagerėjusi, glikemijos koreguotos, hipoglikemijos nesikartojo (gyd. M. P.).

4923.

50Santaros klinikų gydymo stacionare (ligos istorija Nr. 15-38726), ieškovas gydytas II pilvo chirurgijos skyriuje nuo 2015-10-13, 10.09 val. iki 2015-10-27 Galutinė diagnozė: pooperacinės pilvinės išvaržos recidyvas. K43.9 (Kita ir nepatikslinta pilvo sienos išvarža be nepraeinamumo ar gangrenos - pagal TLK-10-AM). Ligos istorijoje įklijuotas 2015-10-09 UAB „Salvijos medicinos centro“ gyd. D. V. siuntimas pilvo chirurgo konsultacijai: diagnozė - pilvo sienos pooperacinė išvarža; I tipo cukrinis diabetas. Ligos anamnezė: skundžiasi tempimu, maudimu pilvo sienoje, viršutinėje dalyje. Konsultuotas chirurgo - diagnozė - pooperacinė pilvo sienos išvarža, patarta operacija.

5124.

52Ligonio apžiūros protokolo duomenimis: 2015-10-13 10.30 val. Nusiskundimai: skundžiasi guzu pooperacinio rando srityje. Ligos anamnezė: ligonis 2007 m. operuotas dėl pankreatito, po to atsirado pooperacinė išvarža, dėl kurios 2009 m. atlikta hemioplastika su tinkleliu. Konsultuotas pilvo chirurgo, diagnozuota recidyvinė pooperacinė išvarža. 10-13 (10.18 val.) apžiūrėtas su skyriaus vedėju V. J.: ligonis hospitalizuotas planine tvarka į II pilvo chirurgijos skyrių dėl recidyvinės pooperacinės pilvo sienos išvaržos operaciniam gydymui. Ligonio būklė atitinka aprašytą apžiūros protokole. Ligoniui paaiškinta apie operaciją, jos galimas komplikacijas. Ligonis operuotis sutinka, pasirašė (gyd. V. Ž., T. A.).

5325.

54Operacijos protokole Nr. 2069 užfiksuota indikacijos operacijai - pacientui yra epi-, mezogastriumo srities pooperacinė recidyvinė išvarža. Indikuotinas operacinis gydymas - hemioplastika, panaudojant aloplastinį tinklelį. Pacientas operuotis sutinka. Operacijos pradžia: 2015-10-14 8.20 val., pabaiga 2015-10-14 12.05 val., trukmė - 3.45 vai. Chirurgai: G. S., A. O., V. Ž..

5526.

56Operacijos aprašymas: bendrinėje nejautroje operacinis laukas 3-5 min. dezinfekuotas vidutinio veikimo lygio cheminės dezinfekcijos spalvota ir bespalve priemonėmis. Atliktas 25 cm ilgio išilginis pjūvis epigastriume ir mezogastriume, išpjaunant seną pooperacinį randą. Išpreparuotas išvaržos maišas. Aponeurozėje defektas 22 x 12 cm dydžio, išvarža M1-3W3R1 pagal EHS. Išvaržos maišas ir tinklelio, kuris buvo paliktas Onlay būdu, likučiai išsaugoti. Atsluoksniuota pilvaplėvė kartu su m. rectus abdominis makšties užpakaliniu lapeliu per 5 cm į kiekvieną pusę. Atsluoksniuotas lapelis su išvaržos maišo ir buvusio tinklelio likučiais susiūtas pavienėmis 3/0

5727.

58vikrilo siūlėmis, reponuojant išvaržos maišą. Virš šio lapelio, po tiesiuoju raumeniu įdėtas polipropileno (Optilene mesh elastic) 2 x 30 cm dydžio. Jis fiksuotas prie m. rectus abdominis 10 pavienėmis proleno 2/0 siūlėmis, surišant mazgą poodyje. Virš tinklelio paliktas polichlorvinilinis drenukas, kuris iškištas į poodį pro kontrapertūrą. Priekiniai tiesiųjų pilvo raumenų makšties lapeliai susiūti virš tinklelio pavienėmis 1/0 Proleno siūlo siūlėmis viršutiniame ir apatiniame trečdalyje, o viduriniame trečdalyje prie tinklelio. Poodis ir oda susiūti pavienėmis siūlėmis, poodyje palikus polichlorvinilinį dreną. Tvarstis. Pooperacinė diagnozė, pagrindinė liga: hemia ventralis postoperativa recidyvą irreponibilis M1-3W3R1 (aprašė G. S., gyd. T. A.). 2015-10-13 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 13 vai. - 10,9 mmol/1; 17 vai. - 4,6 mmol/1.

5928.

602015-10-14 (12.20 vai.): ligoniui planine tvarka atlikta operacija - hernioplastika cum rete, drainage vulneris. Remiantis skundais, anamneze, objektyviais duomenims ir operacijos radiniais, nustatyta klinikinė diagnozė: TLK - K43.9 (Kita ir nepatikslinta pilvo sienos išvarža be nepraeinamumo ar gangrenos) (gyd. T. A., V. Ž.).

6129.

622015-10-14 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 7,9 mmol/1; 17 vai. - 13,5 mmol/1; 21 vai. - 10,8 mmol/1.

6330.

642015-10-15 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 8,1 mmol/1; 13 vai. - 13,7 mmol/1; 17 vai. - 18,6 mmol/1.

6531.

662015-10-15 (8.14 vai.): I pooperacinė para. Ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Obj.: pilvas minkštas, nedaug skausmingas operacinio pjūvio srityje, be peritonito. Iš drenų apie 100 ml serohemoraginio sekreto. Tęsiamas konservatyvus gydymas (gyd. T. A., V. Ž.).

6732.

682015-10-16 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 12,1 mmol/1; 13 vai. - 16,1 mmol/1; 17 vai. - 11,0 mmol/1.

6933.

702015-10-16 (10.03 vai.) vizitacija su centro vadovu prof. V. B.: II pooperacinė para. Ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Obj.: pilvas minkštas, nedaug skausmingas operacinio pjūvio srityje, be peritonito. Iš drenų apie 50 ml serohemoraginio sekreto. Tęsiamas konservatyvus gydymas (gyd. T. A., V. Ž.).

7134.

722015-10-17 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 9,9 mmol/1; 13 vai. - 14,1 mmol/1; 17 vai. - 11,3 mmol/1.

7335.

742015-10-18 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 9,2 mmol/1; 13 vai. - 12,4 mmol/1.

7536.

762015-10-19 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 8,1 mmol/1; 13 vai. - 11,9 mmol/1; 17 vai. - 9,8 mmol/1.

7737.

782015-10-19 (8.04 vai.): ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Obj.: pilvas minkštas, nedaug skausmingas operacinio pjūvio srityje, be peritonito. Iš drenų sekrecija minimali, drenai pašalinti. Tęsiamas konservatyvus gydymas (gyd. T. A., V. Ž.). 2015-10-20 (8.05 vai.) vizitacija su skyriaus vedėju V. J.: ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Obj.: pilvas minkštas, nedaug skausmingas operacinio pjūvio srityje, be peritonito. Tęsiamas konservatyvus gydymas (gyd. T. A., V. Ž.). 2015-10-20 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 17 vai. - 3,6 mmol/1.

7938.

802015-10-21 bendro kraujo tyrimo rezultatai: WBC - 6,79 x 109/l; RBC -2,98><1012/1; HGB - 93 g/1; HCT - 0,287 L/L; MCV - 96,3 fl; MCH - 31,2 pg; MCHC - 324 g/1; PLT - 286x109/l; RDW-SD - 42,2 fl; RDW-CV - 13,5 %; PDW - 12,6 fl; MPV - 11,1 fl; P-LCR - 33,5 %; PCT - 0,32 %; NEUT - 3,81 x 109/1; NEUT - 56,1 %; LYMPH - 1,76X109/1; LYMPH - 25,9 %; MONO - 0,86x109/l; MONO - 12,7 %; EO - 0,27xl09/l; EO - 4,0 %; BASO - 0,03X109/1; BASO - 0,4 %; NRBC - 0x 109/1;; NRBC - 0; IG - 0,06x 109/1; IG - 0,9 %.

8139.

822015-10-21 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 5,7 mmol/1; 13 vai. - 5,3 mmol/1; 17 vai. - 7,7 mmol/1.

8340.

842015-10-22 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 7,4 mmol/1; 13 vai. - 5,3 mmol/1; 17 vai. - 5,4 mmol/1.

8541.

862015-10-22 (8.54 vai.) vizitacija su centro vadovu prof. V. B.: ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Obj.: pilvas minkštas, nedaug skausmingas operacinio pjūvio srityje, be peritonito. Iš dreno skiriasi apie 50 ml hemoraginio sekreto, drenas paliktas. Tęsiamas konservatyvus gydymas (gyd. T. A., V. Ž.).

8742.

882015-10-23 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 8,8 mmol/; 13 vai. - 9,5 mmol/1; 17 vai. - 6,3 mmol/1.

8943.

902015-10-23 (8.23 vai.) vizitacija su skyriaus vedėju V. J.: ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Obj.: pilvas minkštas, nedaug skausmingas operacinio pjūvio srityje, be peritonito. Iš dreno skiriasi nedidelis kiekis hemoraginio sekreto, drenas paliktas. Tęsiamas konservatyvus gydymas (gyd. T. A., V. Ž.).

9144.

922015-10-24 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 5,9 mmol/1; 13 vai. - 5,4 mmol/1; 17 vai. - 9,5 mmol/1.

9345.

942015-10-25 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 5,4 mmol/1; 13 vai. - 4,3 mmol/1; 17 vai. - 5,3 mmol/1.

9546.

962015-10-26 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 9,4 mmol/1; 17 vai. - 10,1 mmol/1.

9747.

98Gydymas: perrišimai kasdien nuo 2015-10-17 iki 2015-10-27. Sol. Fraxipirine 0,3 ml 1 x 2 k/d. (nuo 13 iki 27 d.); Cefazolini 2 g xl k/d. (14 d.); Sol. Humulin R 16 vai. - 7 vv; 18 vai. - 6 vv; 21 vai. 4 vv (14 d.). Sol. Diclac 75 mg į/r x2 k/d. (nuo 17 iki 24 d.); Sol. Morphini 1,0 ml 1 % (13, 14, 15, 16 dienomis).

9948.

1002015-10-26 (8.31 vai.): ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili. Nekarščiuoja. Skundų neturi. Vaikšto, valgo. Obj.: pilvas minkštas, neskausmingas, be peritonito. Paskutinis drenas pašalintas 2015-10-24. Tęsiamas paskirtas gydymas (gyd. T. A., V. Ž.). 2015-10-27 gliukozės kapiliarinis kraujas 7 vai. - 6,3 mmol/1.

10149.

1022015-10-27 (8.33 vai.): būklė patenkinama, hemodinamika stabili, nekarščiuoja. Pilvas minkštas, neskausmingas, jautrus operacinio pjūvio srityje. Žaizda rami, gyja pirminiu būdu, kas antras siūlas pašalintas, kiti palikti. Būklei pagerėjus, nesant indikacijų tolimesniam stacionariniam gydymui, ligonis išrašomas į namus.

10350.

104Rekomendacijos: fizinio krūvio ribojimas 2 mėn.; analgetikai esant skausmui; pašalinti likusias siūles 2015-10-30 ambulatoriškai pagal gyvenamą vietą (gyd. T. A., V. Ž., V. J.).

10551.

106Iš VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės ambulatorinės asmens sveikatos istorijos (Priėmimo skyrius) Nr. A-1962895: kreipimosi data 2015-11-06 10.11 val.

10752.

108Įklijuota GMP kvietimo kortelės, forma Nr. 110/a kopija: kvietimo priėmimo laikas 2015-11-06 9.13 vai. Kvietimo priežastis: kraujuoja iš žaizdos po operacijos (pilvo) (gyd. A. S.). 2015-11-26 (eksperto nuomone čia yra datos klaida, turėtų būti 2015-11-06, nes būtent tokia data nurodyta šios konsultacijos galutinės diagnozės lape). Gyd. P. Š. išrašo duomenimis: pacientas skundžiasi pilvo pūtimu, skausmu apie operacinį pjūvį, karščiavimu. Operuotas Vilniaus universiteto klinikose dėl pooperacinės išvaržos. Pilvas jautrus apie operacinį pjūvį, jis neinfiltruotas. Atlikta echoskopija - stebima hematoma 5-6 cm. Obj.: temperatūra 38° C, AKS - 120/80 mmHg. Dgn.: hematoma po išvaržos operacijos (T88.8). Echo kontrolėje - hematoma evakuota. Patarta: perrišimai PSPC, konsultacija pas chirurgą (toliau raštas neįskaitomas).

10953.

110Iš VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės gydymo stacionare ligos istorijos Nr. A- 2145063: gydytas nuo 2016-12-19 iki 2016-12-28 Endokrinologijos skyriuje. Galutinė diagnozė: cukrinis diabetas 1 tipas, dekompensuotas. Komplikacijos: diabetinė polineuropatija.

11154.

112Iš VšĮ Klaipėdos Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro asmens sveikatos istorijos Nr. 11721: gydytojų įrašai pradėti nuo 2010-05-11.

11355.

1142015-10-30: pacientui išimti siūlai, žaizda gyja gražiai, randas traukiasi. Zondo vieta užsitraukusi. Pjūvio vietoje aplinkui patinę, matoma hemangioma (ekspertų nuomone - čia turėtų būti hematoma). Pakeistas tvarstis (slaug. E. Z.).

11556.

1162015-11-05: grįžo po operacijos. Pjūvis vidurinėje linijoje, ties krūtinkauliu (vienas žodis neįskaitomas) sunkiasi rausvas skystis. Skirta: Ospamox 1x2 k/d.; Baneocini tepalas. Perrišimas. Diagnozė: K43.9 (Kita ir nepatikslinta pilvo sienos išvarža be nepraeinamumo ar gangrenos) (gyd. D. V.).

11757.

1182015-11-09: atėjo perrišti. Atsirado fistulė, iš kurios teka rausvas skystis. Aplinkui oda nebeparaudusi. Perrišta. Dgn.: T88.8 (gyd. D. V.).

11958.

1202015-11-13: žaizda valosi. Perrišta (gyd. D. V.).

12159.

1222015-11-17: pjūvis baigia sugyti, fistulė dar šlapiuoja, bėga rausvas skystis (gyd. D. V.). 2015-11-23: vis dar sunkiasi iš fistulės rausvas, drumzlinas skystis. Aplink žaizdą oda neparaudusi. Perrišta. Dgn.: K43.9; L03.3 (Liemens celiulitas - pagal TLK-10-AM) (gyd. D. V.). 2015-11-23: žaizda išplauta su NaCl tirpalu ir perrišta (slaug E. Z.).

12360.

1242015-11-27: jaučiasi neblogai. Fistulės baigė užgyti. Pooperacinė žaizda nėra raudona (gyd. D. V.).

12561.

1262015-12-14: skundų nenurodo. Pilvo srityje stebimos 2 fistulės, iš kurių skiriasi sekretas, daug pūlingo. Gydymui: praplovimas fiziologiniu tirpalu; perrišimas. Dgn.: T88.8 (Kitos patikslintos chirurginio ir terapinio gydymo komplikacijos, neklasifikuojamos kitur - pagal TLK-10-AM) (gyd. J. G.).

12762.

12812-21: fistulės sekretuoja, žaizdos sritis neparaudusi, tik palpuojamas sukietėjimas. Dgn.: T88.8 (gyd. D. V.).

12963.

130Įklijuotas 2015-12-23 VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės tyrimų protokolas Nr. 1242702: tiriamoji medžiaga - tepinėlis iš žaizdos. Išaugo gausiai Staphylococcus aureus, jautrus Oksacilinui, Eritromicinui, Klindamicinui, Trimetop/sulfametok, Cefadroksiliui (gyd. G. S.).

13164.

13201-07: įklijuotas išrašas iš UAB „Salvijos medicinos centras“. Atlikta. vidaus organų sonoskopija: kepenys normalaus dydžio, kontūrai lygūs, homogeniškos. Tulžies pūslė pašalinta. Kasos kontūrai nelygūs, galvutė 22 mm, sonostruktūra homogeniška. Blužnis - homogeniška. Inkstai - dydis norma, kolektorika nepakenkta. Pilvo sienoje bei vidurinėje linijoje stebimos šlapiuojančios pooperacinės fistulės. Išvada: pilvo sienos pooperacinės fistulės (gyd. V. T.).

13365.

13412-15: jaučiasi blogai vargina didelis bendras silpnumas, (neįskaitoma). Vartoja paskirtą gydymą, bet (neįskaitoma) po 2015-10-14 atliktos operacijos (neįskaitoma). Ilgą laiką pūliavo ir negijo žaizda, kaskart atsiveria naujos žaizdelės operacinio pjūvio vietoje. Gydomas antibiotikais ir perrišimais. Obj.: pilvo srityje pooperacinis randas. Tęsti gydymą Biseptoliu. Dgn.: EI0.8; T88.8 (gyd. L. Ž.).

13566.

136Ekspertai priėjo išvados, kad dėl epizodo senaties kviesti ieškovo apžiurai nėra jokio pagrindo.

13767.

138Todėl remdamiesi O. A. medicininiais dokumentais bei duomenimis, esančiais civilinėje byloje Nr. e2-3943-232/2017 (Nr. e2-l 167-232/2018), pateikė išvadas ir atsakė į klausimus, jog nėra medicininių duomenų patvirtinančių, kad auksinio stafilokoko bakterija buvo patekusi į O. A. žaizdą besigydant VUL Santaros klinikose laikotarpiu nuo 2015-10-13 iki 2015-10-26, kadangi išrašant iš ligoninės pooperacinė žaizda buvo rami, gijo pirminiu būdu (t. y. infekcijos požymių nebuvo). Ekspertų nuomone infekavimas įvyko po išrašymo iš minėtos ligoninės.

13968.

140Gydytojos D. V. 2015-11-05 įraše apie siūlus nėra jokių duomenų galimai dėl to, kad tuo metu jų jau nebuvo. Tai patvirtina slaugytojos T. Z. 2015-10-30 įrašas medicinos kortelėje, kad „pacientui išimti siūlai“. O. A. 2015-11-06 nebuvo hospitalizuotas į VšĮ Klaipėdos universitetinę ligoninę (kaip teigiama šiame klausime), jam buvo suteikta pagalba ambulatoriškai, diagnozavus hematomą po operacijos (ne pūlingą židinį). Duomenų, kad 2015-11-06 O. A. būtų konstatuotas pooperacinio rando atsivėrimas, nėra.

14169.

142Kai auksinis stafilokokas patenka į žaizdą, kliniškai infekcijos komplikacija išryškėja per 1- 3 paras. auksinis stafilokokas tinkamai gydomas yra sunaikinamas. Pažymėjo, kad negalima vienareikšmiškai nustatyti pooperacinio rando gijimo spartumo. Nurodė, kad Santaros klinikų darbuotojų veiksmuose teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas ieškovui, aplaidumo, pareigų neatlikimo ir kaltės nėra. Ieškovui buvo suteikta adekvati jo sveikatos būklei, kvalifikuota medicinos pagalba.

14370.

144Cukraus kiekis kraujuje priklauso nuo cukrinio diabeto gydymo kokybės, be ne nuo žaizdos infekcinės komplikacijos. O. A. atveju cukrinis diabetas galėjo turėti įtakos didinant riziką infekcinei komplikacijai, bet ne atvirkščiai.

14571.

146Ieškovas savo teiginius, kad buvo priešingai nei nurodyta medicininiuose dokumentuose, kad jis išrašant iš ligoninės karščiavo, o iš žaizdos tekėjo skysčiai įrodinėjo savo ir bylos baigtimi suinteresuoto asmens, ieškovo motinos V. A. parodymais, kurie vertintini kritiškai, nes teisme V. A. nurodė turinti medicininį išsilavinimą, tačiau negalėjo pasakyti konkrečiai, kokioje mokymo įstaigoje mokėsi ir kokią specialybę yra įgijusi. Be to, iš teismų sistemos „Liteko“ duomenų teismas nustatė, jog Klaipėdos apylinkės teisme nagrinėjama baudžiamoji byla Nr, 1-530 -963/2018, kurioje ieškovo motinai V. A. pareikštas kaltinimas pagal BK 182 straipsnio 1 dalį, kad ji 2016 m. gegužės mėnesį turėdama tyčią apgaule įsigyti savo naudai svetimą turtą, neturėdama medicinos licencijos, melagingai pažadėjo nukentėjusiajam pareigas jai priklausančiame salone, bei užvaldė jo turtą, kas taip pat rodo, jog ši liudytojos parodymais nėra pagrindo pasitikėti.

14772.

148Civiliniame procese galiojantis rungimosi principas (CPK 12 straipsnis) lemia, kad įrodinėjimo pareiga ir pagrindinis vaidmuo įrodinėjant tenka įrodinėjamų aplinkybių nustatymu suinteresuotoms šalims (CPK 178 straipsnis). Įrodinėjimo tikslas – teismo įsitikinimas, pagrįstas byloje esančių įrodymų tyrimu ir vertinimu, kad tam tikros aplinkybės, susijusios su ginčo dalyku, egzistuoja arba neegzistuoja (CPK 176 straipsnio 1 dalis). Teismas įvertina byloje esančius įrodymus pagal vidinį savo įsitikinimą, pagrįstą visapusišku ir objektyviu aplinkybių, kurios buvo įrodinėjamos proceso metu, išnagrinėjimu, vadovaudamasis įstatymais (CPK 185 straipsnio 1 dalis).

14973.

150Kasacinis teismas savo nuosekliai plėtojamoje šių proceso teisės normų aiškinimo ir taikymo praktikoje yra suformavęs ir išplėtojęs pagrindines įrodinėjimo ir įrodymų vertinimo taisykles. Pagal kasacinio teismo išaiškinimus, teismai, vertindami šalių pateiktus įrodymus, remiasi įrodymų pakankamumo taisykle, o išvada dėl konkrečios faktinės aplinkybės egzistavimo daroma pagal vidinį teismo įsitikinimą, grindžiamą visapusišku ir objektyviu visų reikšmingų bylos aplinkybių išnagrinėjimu. Teismas turi įvertinti ne tik kiekvieno įrodymo įrodomąją reikšmę, bet ir įrodymų visetą, ir tik iš įrodymų visumos daryti išvadas apie tam tikrų įrodinėjimo dalyku konkrečioje byloje esančių faktų buvimą ar nebuvimą. Kasacinio teismo praktikoje yra ne kartą pažymėta, kad civiliniame procese įrodinėjimas turi savo specifiką – nereikalaujama absoliutaus teismo įsitikinimo (žr. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2018 m. rugsėjo 27 d. nutarties civilinėje byloje Nr. e3K-3-333-248/2018 33 punktą ir jame nurodytą kasacinio teismo praktiką).

15174.

152Remiantis į bylą pateiktais rašytiniais įrodymais Šiaulių ligonės specialistų bei teismo ekspertų išvadomis, teismas konstatuoja jog ieškovas neįrodė, kad atsakovas Santaros klinikos ir joje medicinos paslaugas ieškovui teikę gydytojai ar medicinos personalas pažeidė pareigą teikti kvalifikuotą sveikatos priežiūros pagalbą, ar kad medikų elgesys neatitiko šiai profesijai taikomų aukštesnių rūpestingumo ir atidumo standartų. Todėl ieškinys atmetamas.

153Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 265, 268-270 straipsniais,

154teismas

Nutarė

155Ieškinį atmesti.

156Sprendimas 30 dienų laikotarpiu gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Liuda... 2. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę... 3. I.GINČO ESMĖ... 4. 1.... 5. Ieškovas O. A. prašė priteisti iš atsakovo 1 000 Eur turtinės žalos... 6. 2.... 7. Nurodė, kad 2015-10-13 buvo hospitalizuotas VšĮ Vilniaus universiteto... 8. 3.... 9. Pažymėjo, kad esant tokiems požymiams, kaip pakilusi temperatūra,... 10. 4.... 11. Paaiškino, kad turtinę žalą sudaro išlaidos vaistams, kurių nuolat... 12. 5.... 13. Dėl neturtinės žalos atlyginimo nurodė, kad jo sveikatai buvo padaryta... 14. 6.... 15. Atsakovas VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos (toliau... 16. 7.... 17. Nurodė, kad ieškovas 2015-10-13 buvo planine tvarka stacionarizuotas į... 18. 8.... 19. Pažymėjo, kad ieškovas neįrodė pareigos teikti kvalifikuotą ir... 20. 9.... 21. Trečiasis asmuo AAS „BTA Baltic Insurance Company“, veikiantis per... 22. II. TEISMO NUSTATYTOS FAKTINĖS BYLOS APLINKYBĖS IR PRIIMAMO SPRENDIMO MOTYVAI... 23. 10.... 24. Ieškovas teigia, jog jam Santaros klinikose atliekant pilvo išvaržos... 25. 11.... 26. Lietuvos Aukščiausiojo teismo (toliau tekste kasacinis teismas arba LAT)... 27. 12.... 28. Pagal viešoje internetinėje erdvėje medikų publikuojamus straipsnius bei... 29. 13.... 30. Byloje remiantis pateiktais rašytiniais įrodymais, šalių paaiškinimais... 31. 14.... 32. Remiantis ieškovo pateikta Epikrize bei atsakovo su atsiliepimu pateiktais ir... 33. 15.... 34. Iš pacientą apžiūrėjusio gydytojo T. A. įrašų ligos istorijoje bei... 35. 16.... 36. Abdominalinės chirurgijos gydytojas, diagnozavo recidyvavusią (atsiradusią... 37. 17.... 38. Ligos istorijoje yra ieškovo 2015-10-13 pasirašyti Informuoto paciento... 39. 18.... 40. Pasirašydamas minėtas formas ieškovas patvirtino, kad buvo supažindintas su... 41. 19.... 42. Epikrizėje nurodyta, kad pacientas atvykęs į Klinikas skundėsi guzu... 43. 20.... 44. Atsakydami į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos... 45. 21.... 46. Ieškovo prašymu 2017 10 11 Vilniaus apygardos teismo nutartimi buvo paskirta... 47. 22.... 48. 2018 04 20 teisme gautas Ekspertizės aktas Nr. EDG 21(121) /2018 (01). Akto... 49. 23.... 50. Santaros klinikų gydymo stacionare (ligos istorija Nr. 15-38726), ieškovas... 51. 24.... 52. Ligonio apžiūros protokolo duomenimis: 2015-10-13 10.30 val. Nusiskundimai:... 53. 25.... 54. Operacijos protokole Nr. 2069 užfiksuota indikacijos operacijai - pacientui... 55. 26.... 56. Operacijos aprašymas: bendrinėje nejautroje operacinis laukas 3-5 min.... 57. 27.... 58. vikrilo siūlėmis, reponuojant išvaržos maišą. Virš šio lapelio, po... 59. 28.... 60. 2015-10-14 (12.20 vai.): ligoniui planine tvarka atlikta operacija -... 61. 29.... 62. 2015-10-14 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 7,9... 63. 30.... 64. 2015-10-15 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 8,1... 65. 31.... 66. 2015-10-15 (8.14 vai.): I pooperacinė para. Ligonio būklė patenkinama.... 67. 32.... 68. 2015-10-16 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 12,1... 69. 33.... 70. 2015-10-16 (10.03 vai.) vizitacija su centro vadovu prof. V. B.: II... 71. 34.... 72. 2015-10-17 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 9,9... 73. 35.... 74. 2015-10-18 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 9,2... 75. 36.... 76. 2015-10-19 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 8,1... 77. 37.... 78. 2015-10-19 (8.04 vai.): ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili.... 79. 38.... 80. 2015-10-21 bendro kraujo tyrimo rezultatai: WBC - 6,79 x 109/l; RBC... 81. 39.... 82. 2015-10-21 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 5,7... 83. 40.... 84. 2015-10-22 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 7,4... 85. 41.... 86. 2015-10-22 (8.54 vai.) vizitacija su centro vadovu prof. V. B.: ligonio būklė... 87. 42.... 88. 2015-10-23 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 8,8... 89. 43.... 90. 2015-10-23 (8.23 vai.) vizitacija su skyriaus vedėju V. J.: ligonio būklė... 91. 44.... 92. 2015-10-24 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 5,9... 93. 45.... 94. 2015-10-25 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 5,4... 95. 46.... 96. 2015-10-26 paimtas kapiliarinis kraujas gliukozei nustatyti: 7 vai. - 9,4... 97. 47.... 98. Gydymas: perrišimai kasdien nuo 2015-10-17 iki 2015-10-27. Sol. Fraxipirine... 99. 48.... 100. 2015-10-26 (8.31 vai.): ligonio būklė patenkinama. Hemodinamika stabili.... 101. 49.... 102. 2015-10-27 (8.33 vai.): būklė patenkinama, hemodinamika stabili,... 103. 50.... 104. Rekomendacijos: fizinio krūvio ribojimas 2 mėn.; analgetikai esant skausmui;... 105. 51.... 106. Iš VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės ambulatorinės asmens... 107. 52.... 108. Įklijuota GMP kvietimo kortelės, forma Nr. 110/a kopija: kvietimo priėmimo... 109. 53.... 110. Iš VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės gydymo stacionare ligos... 111. 54.... 112. Iš VšĮ Klaipėdos Senamiesčio pirminės sveikatos priežiūros centro... 113. 55.... 114. 2015-10-30: pacientui išimti siūlai, žaizda gyja gražiai, randas traukiasi.... 115. 56.... 116. 2015-11-05: grįžo po operacijos. Pjūvis vidurinėje linijoje, ties... 117. 57.... 118. 2015-11-09: atėjo perrišti. Atsirado fistulė, iš kurios teka rausvas... 119. 58.... 120. 2015-11-13: žaizda valosi. Perrišta (gyd. D. V.).... 121. 59.... 122. 2015-11-17: pjūvis baigia sugyti, fistulė dar šlapiuoja, bėga rausvas... 123. 60.... 124. 2015-11-27: jaučiasi neblogai. Fistulės baigė užgyti. Pooperacinė žaizda... 125. 61.... 126. 2015-12-14: skundų nenurodo. Pilvo srityje stebimos 2 fistulės, iš kurių... 127. 62.... 128. 12-21: fistulės sekretuoja, žaizdos sritis neparaudusi, tik palpuojamas... 129. 63.... 130. Įklijuotas 2015-12-23 VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės tyrimų... 131. 64.... 132. 01-07: įklijuotas išrašas iš UAB „Salvijos medicinos centras“. Atlikta.... 133. 65.... 134. 12-15: jaučiasi blogai vargina didelis bendras silpnumas, (neįskaitoma).... 135. 66.... 136. Ekspertai priėjo išvados, kad dėl epizodo senaties kviesti ieškovo... 137. 67.... 138. Todėl remdamiesi O. A. medicininiais dokumentais bei duomenimis, esančiais... 139. 68.... 140. Gydytojos D. V. 2015-11-05 įraše apie siūlus nėra jokių duomenų galimai... 141. 69.... 142. Kai auksinis stafilokokas patenka į žaizdą, kliniškai infekcijos... 143. 70.... 144. Cukraus kiekis kraujuje priklauso nuo cukrinio diabeto gydymo kokybės, be ne... 145. 71.... 146. Ieškovas savo teiginius, kad buvo priešingai nei nurodyta medicininiuose... 147. 72.... 148. Civiliniame procese galiojantis rungimosi principas (CPK 12 straipsnis) lemia,... 149. 73.... 150. Kasacinis teismas savo nuosekliai plėtojamoje šių proceso teisės normų... 151. 74.... 152. Remiantis į bylą pateiktais rašytiniais įrodymais Šiaulių ligonės... 153. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 265, 268-270... 154. teismas... 155. Ieškinį atmesti.... 156. Sprendimas 30 dienų laikotarpiu gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam...