Byla e2-15100-676/2015
Dėl atsiskaitymo už suteiktas paslaugas ir palūkanų priteisimo

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Raimondas Dilys, dokumentinio proceso tvarka, civilinėje byloje pagal ieškovės ( - ) ieškinį atsakovei ( - ), dėl atsiskaitymo už suteiktas paslaugas ir palūkanų priteisimo,

Nustatė

2ieškovė prašo priteisti iš atsakovės 569,70 EUR skolos, 19,37 EUR delspinigių, 6 procentų metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas. Nurodė, kad ieškovė sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis priėmė, saugojo ir administravo ieškovui perduodamus atsakovo archyvinius dokumentus, o atsakovė pagal išrašytas sąskaitas faktūras sutartyje numatytais terminais su ieškove neatsiskaitė ir liko skolinga 569,70 EUR. Reikalavimai grindžiami leistinais rašytiniais įrodymais, todėl ieškovei prašant, priimtinas preliminarus sprendimas.

3Ieškinys tenkintinas.

4Nustatyta, kad šalys 2006-12-01 sudarė dokumentų (archyvo) priėmimo, saugojimo ir administravimo sutartį Nr. 128-1, pagal kurią, ieškovė įsipareigojo sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis priimti, saugoti ir administruoti ieškovui perduodamus atsakovo archyvinius dokumentus, o atsakovė įsipareigojo sumokėti už suteiktas paslaugas nustatytą pinigų sumą. Ieškovė išrašė atsakovei sąskaitas faktūras 569,70 EUR sumai. Pagal pateiktus duomenis atsakovė skolos nesumokėjo, į ieškovės pranešimus sumokėti skolą, nereaguoja. Duomenų, kad ši skola būtų sumokėta, byloje nėra.

5Prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai ir nustatytais terminais (CK 6.38 str.). Draudžiama vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę ar vienašališkai pakeisti jos įvykdymo sąlygas. Ieškovė savo sutartinius įsipareigojimus įvykdė tinkamai, perdavė atsakovei prekes, tačiau atsakovė nustatytu terminu už prekes neatsiskaitė, todėl laikytina, kad atsakovė praleido prievolės įvykdymo terminą, todėl laikoma pažeidusia prievolę (CK 6.63 str. 1 d. 2 p.). Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, laikytina, kad ieškovės reikalavimas iš atsakovės priteisti 569,70 EUR skolos yra teisėtas ir pagrįstas, todėl tenkintinas.

6Atsakovė, praleidusi prievolės įvykdymo terminą, privalo mokėti ieškovei netesybas – delspinigius ir procesines palūkanas (CK 6.258 str.). Iš atsakovės priteistina 19,37 EUR delspinigių ir 6 procentų metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

7Ieškovei iš atsakovės priteistinos bylinėjimosi išlaidos, kurias sudaro 9,00 EUR žyminis mokestis ir 105,00 EUR procesinių dokumentų rengimo išlaidos, iš viso 114,00 EUR (CPK 93 str. 1 d.).

8Vadovaudamasis CPK 428 str., teismas

Nutarė

9ieškinį tenkinti.

10Priteisti ieškovei ( - )iš atsakovės ( - )569,70 EUR skolos, 19,37 EUR delspinigių, 6 procentus metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme, t.y. nuo 2015-06-18, iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 114,00 EUR bylinėjimosi išlaidų ieškovės UAB ,,Archyvų sistemos“ naudai.

11Atsakovė per 20 dienų nuo šio sprendimo įteikimo dienos privalo įvykdyti sprendimą arba sprendimą priėmusiam teismui raštu pateikti motyvuotus prieštaravimus.

12Jeigu per 20 dienų nuo sprendimo įteikimo dienos prieštaravimai nebus pateikti, preliminarus sprendimas įsiteisės ir jo pagrindu ieškovei gali būti išduotas vykdomasis raštas.

13Preliminarus sprendimas nei apeliacine, nei kasacine tvarka neskundžiamas.

Proceso dalyviai