Byla 2-212/2010

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Artūro Driuko, Kazio Kailiūno (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) ir Gintaro Pečiulio, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo rašymo apsirikimo civilinėje byloje pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Ikoda“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. lapkričio 11 d. nutarties, kuria panaikinta nutartis dėl atsisakymo taikyti nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimą ir taikytas nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimas, civilinėje byloje Nr. 2-4589-262/2009 pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Ikoda“ ieškinį atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „GLC logistikos centras“ dėl atlyginimo pagal prievolę priteisimo ištaisymo klausimą.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2010 m. kovo 5 d. nutartimi atnaujino bylos pagal ieškovo UAB „Ikoda“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. lapkričio 11 d. nutarties nagrinėjimą iš esmės; pasiūlė atsakovui UAB „GLC logistikos centras“ pateikti teismui UAB „GLC logistikos centras“ ir Nordea bank Plc Lietuvos skyriaus sudarytą paskolos sutartį bei duomenis, ar minėta sutartis šiuo metu yra įvykdyta, t.y. ar atsakovui UAB „GLC logistikos centras“ yra išmokėtos piniginės lėšos pagal minėtą paskolos sutartį; paskyrė teismo posėdį 2010 m. kovo 18 d. 15.00 val. Minėtos nutarties įžanginėje dalyje padaryti rašymo apsirikimai – vietoje 2010 m. kovo 5 d. yra įrašyta 2010 m. vasario 5 d., be to, klaidingai nurodyta, jog buvo nagrinėjamas ieškovo UAB „Ikoda“ atskirasis skundas dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. lapkričio 11 d. nutarties, kuria panaikinta nutartis dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir taikytas nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimas, o ne ieškovo UAB „Ikoda“ atskirasis skundas dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. lapkričio 11 d. nutarties, kuria panaikinta nutartis dėl atsisakymo taikyti nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimą ir taikytas nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimas. CPK 276 straipsnio antroji dalis numato, kad teismas savo iniciatyva ar dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu gali ištaisyti sprendime rašymo apsirikimus ar aiškias aritmetines klaidas, kurių ištaisymas nekeičia sprendimo esmės. Ištaisymų klausimas išsprendžiamas rašytinio proceso tvarka. Šios taisyklės taikomos ir apeliacinės instancijos teisme (CPK 302 str., 338 str.). Teisėjų kolegija, atsižvelgdama į nurodytas aplinkybes sprendžia,kad yra pagrindas ištaisyti rašymo apsirikimus, padarytus Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. kovo 5 d. nutartyje, vietoje nutarties priėmimo datos 2010 m. vasario 5 d. įrašant nutarties priėmimo datą 2010 m. kovo 5 d., taip pat įrašant, kad buvo nagrinėjamas ieškovo UAB „Ikoda“ atskirasis skundas dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. lapkričio 11 d. nutarties, kuria panaikinta nutartis dėl atsisakymo taikyti nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimą ir taikytas nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimas. Teisėjų kolegijos nuomone, minėtas rašymo apsirikimo ištaisymas nutarties esmės nekeičia.

4Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 276, 302, 338 straipsniais,

Nutarė

5Ištaisyti Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. kovo 5 d. nutartyje padarytus rašymo apsirikimus, vietoje nutarties priėmimo datos 2010 m. vasario 5 d. įrašant nutarties priėmimo datą 2010 m. kovo 5 d., įrašant, kad buvo nagrinėjamas ieškovo UAB „Ikoda“ atskirasis skundas dėl Vilniaus apygardos teismo 2009 m. lapkričio 11 d. nutarties, kuria panaikinta nutartis dėl atsisakymo taikyti nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimą ir taikytas nuostolių, galimų dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, atlyginimo užtikrinimas.

Proceso dalyviai
Ryšiai