Byla 2-884-284/2011
Dėl žalos atlyginimo ir rašytinio proceso tvarka spręsdama jo priėmimo klausimą

1Pakruojo rajono apylinkės teismo teisėja Rima Volikienė,

2gavusi ieškovo BUAB „Linkuvos vaistinė“ atstovaujamos bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ ieškinį atsakovėms Pakruojo rajono savivaldybės administracijai ir A. L. dėl žalos atlyginimo ir rašytinio proceso tvarka spręsdama jo priėmimo klausimą,

Nustatė

3Ieškovas BUAB „Linkuvos vaistinė“ atstovaujama bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ kreipėsi į Pakruojo rajono apylinkės teismą su ieškiniu atsakovėms Pakruojo rajono savivaldybės administracijai ir A. L., kuriuo prašo priteisti solidariai iš atsakovių ieškovo naudai 94639,42 Lt žalos atlyginimo.

4Ieškinį atsisakytina priimti, nes ieškinį suinteresuoto asmens vardu padavė neįgaliotas vesti bylą asmuo (CPK 55 str., 56 str. 2 d., 3 d., 137 str. 2 d. 8 p.).

5Lietuvos Respublikos CPK 55 straipsnyje įtvirtinta, kad juridinių asmenų vardu teisme bylas veda jų vienasmeniai valdymo organai, o įstatymuose ir steigimo dokumentuose nustatyta tvarka – kitų organų nariai ir dalyviai fiziniai asmenys, veikiantys pagal įstatymuose ir steigimo dokumentuose jiems suteiktas teises ir pareigas. CPK 56 straipsnio 2 dalyje įtvirtinta, kad juridinių asmenų atstovais pagal pavedimą teisme gali būti jų darbuotojai ar valstybės tarnautojai, turintys aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą. Kaip matyti iš ieškinio ir prie jo pateiktų dokumentų, ieškovą - Bankrutuojančią uždarąją akcinę bendrovę „Linkuvos vaistinė“ atstovauja bankroto administratoriumi paskirta UAB „Atveika“, tačiau ieškinį teismui padavė (pasirašė) BUAB „Linkuvos vaistinė“ atstovaujančio bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ įgaliotas asmuo V. P., t.y. ne juridinio asmens UAB „Atveika“ vienasmenis valdymo organas (bendrovės direktorius), o bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ įgaliotas asmuo. Tačiau prie ieškinio nėra pateiktas dokumentas, suteikiantis teisę jai paduoti ieškinį teismui, įskaitant teisę jį pasirašyti ieškovą atstovaujančio juridinio asmens vardu (CPK 55 str., 56 str. 2 d., 57-59 str.).

6Esant išdėstytoms aplinkybėms, ieškinį atsisakytina priimti, nes ieškinį suinteresuoto asmens vardu padavė neįgaliotas vesti bylą asmuo (CPK 137 str. 2 d. 8 p.).

7Ieškovą atstovaujančiam asmeniui išaiškintina jo teisė, pašalinus aplinkybes, kliudžiusias priimti ieškinį, vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu (CPK 137 str. 4 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str. 2 d. 8 p., 3 d., 4 d., 5 d., teismas

Nutarė

9Atsisakyti priimti ieškovo BUAB „Linkuvos vaistinė“ atstovaujamos bankroto administratoriaus UAB „Atveika“ ieškinį atsakovėms Pakruojo rajono savivaldybės administracijai ir A. L. dėl žalos atlyginimo kaip suinteresuoto asmens vardu paduotą neįgalioto vesti bylą asmens.

10Nutarties kopiją išsiųsti ieškovą atstovaujančiam bankroto administratoriui. Kartu su nutarties kopija grąžinti ieškinį su visais jo priedais juos padavusiam asmeniui.

11Išaiškinti ieškovą atstovaujančiam asmeniui jo teisę, pašalinus aplinkybes, kliudžiusias priimti ieškinį, vėl kreiptis į teismą su tuo pačiu ieškiniu.

12Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Pakruojo rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai