Byla 2S-321-622/2010
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko teisėjo Audriaus Saulėno, kolegijos teisėjų Erikos Misiūnienės ir Rimvidos Zubernienės, kolegijos posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo atsakovo UAB „TTF Garantija“ atskirąjį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009 m. spalio 20 d. nutarties civilinėje byloje pagal ieškovo UAB „Abipa Logistics“ ieškinį atsakovui UAB „TTF Garantija“ dėl skolos priteisimo.

2Kolegija, išnagrinėjusi skundą,

Nustatė

3ieškovas UAB ,,Abipa Logistics” 2009-10-16 kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą su ieškiniu, prašydamas priteisti iš atsakovo UAB ,,TTF Garantija“ 7 067,91 Lt skolą, 142,96 Lt palūkanas, 12,70 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Ieškovas teismo sprendimo įvykdymui užtikrinti prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones - atsakovo turto areštą.

4Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2009-10-20 nutartimi ieškovo prašymą tenkino ir taikė laikinąsias apsaugos priemones – atsakovo UAB ,,TTF Garantija“ turto areštą, neviršijant 7 210,87 Lt sumos. Teismas nurodė, jog įvertinus tai, kad ieškovo reikalavimas neužtikrintas nei hipoteka, nei įkeitimu, bei tai, kad atsakovo finansinė padėtis nėra žinoma ir kad prašomos priteisti skolos suma yra gana didelė, o atsakovas galbūt vengia geranoriškai įvykdyti prievolę ir nereaguoja į ieškovo raginimus, yra pagrindas manyti, kad nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių, teismo sprendimo įvykdymas ateityje gali pasunkėti arba pasidaryti neįmanomas.

5Atsakovas UAB ,,TTF Garantija“ atskiruoju skundu prašė panaikinti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009-10-20 nutartį. Nurodė, kad iki spalio 23 d. padengė daugiau kaip 30 procentų įsiskolinimo ir per ateinančias 15 dienų planuoja visiškai atsiskaityti su ieškovu. Dalis jų įmonės užsakovų tapo laikinai nemokūs, todėl susiklosčiusią krizinę situaciją reikia laikyti nenugalimos jėgos aplinkybėmis.

6Klaipėdos apygardos teisme 2009-11-19 buvo gautas atsakovo UAB „TTF Garantija“ pareiškimas dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo. Nurodo, kad visiškai įvykdė Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009-10-26 preliminarų sprendimą ir pateikė teismui tai patvirtinančius dokumentus, todėl atsisako atskirajame skunde nurodytų reikalavimų ir prašo apeliacinį procesą nutraukti.

7Prašymas tenkintinas.

8Atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reglamentuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme (CPK 338 straipsnis).

9CPK 308 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę atsisakyti skundo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios.

10Byloje esantys duomenys patvirtina, kad atsakovo UAB „TTF Garantija“ atskirasis skundas dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009-10-20 nutarties Klaipėdos apygardos teisme rašytinio proceso tvarka buvo paskirtas nagrinėti 2010-01-21 16.00 val. Kadangi atsakovas UAB „TTF Garantija“ pateikė atsisakymą nuo atskirojo skundo iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios, todėl yra pagrindas jo atsisakymą priimti ir apeliacinį procesą nutraukti (CPK 308 straipsnio 2 dalis).

11Esant nustatytoms aplinkybėms atsakovo UAB „TTF Garantija“ atsisakymas nuo atskirojo skundo priimtinas ir apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 straipsnio 2 dalis).

12Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

13priimti atsakovo UAB „TTF Garantija“ atsisakymą nuo atskirojo skundo dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2009-10-20 nutarties ir apeliacinį procesą nutraukti.

Proceso dalyviai