Byla 2-4925-849/2015
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo priėmimo klausimą

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Diana Atajeva, gavusi pareiškėjo A. G. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Metelių regioninio parko direkcijai, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo priėmimo klausimą,

Nustatė

2pareiškėjas A. G. kreipėsi į Alytaus rajono apylinkės teismą su pareiškimu suinteresuotiems asmenims Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Metelių regioninio parko direkcijai, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo.

3Pareiškimas atsisakytinas priimti kaip neteismingas Alytaus rajono apylinkės teismui.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 446 straipsnis nustato, kad bylose dėl juridinę reikšmę turinčių faktų nustatymo pareiškimai paduodami pareiškėjo gyvenamosios vietos apylinkės teismui, išskyrus bylas dėl pastato, žemės ar miško valdymo nuosavybės teise, palikimo priėmimo ir palikimo atsiradimo vietos faktų nustatymo. Šiose bylose pareiškimai paduodami atitinkamai pastato, žemės ar miško buvimo vietos, palikimo turto ar pagrindinės jo dalies buvimo vietos apylinkės teismui (CPK 446 str.).

5Pareiškime nurodyta, kad asmeninės nuosavybės teise priklausančiame 6,7300 ha žemės sklype, unikalus Nr. ( - ), yra buvusi sodyba, dėl kurios prašoma nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, yra ( - ), todėl laikytina, kad pareiškėjo reiškiamas reikalavimas yra tiesiogiai susijęs su sodybos valdymo nuosavybės teise, tokiu atveju byla nagrinėtina sodybos buvimo teisme - ( - )rajono apylinkės teisme.

6Atsižvelgiant į išdėstytą ir į įstatymines nuostatas, pareiškimas dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo atsisakytinas priimti kaip neteismingas Alytaus rajono apylinkės teismui (CPK 446 str.). Pareiškėjui nurodytina su šiuo pareiškimu kreiptis į ( - )rajono apylinkės teismą (CPK 137 str. 3 d., 446 str.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290-291 straipsniais, 446 straipsniu,

Nutarė

8atsisakyti priimti pareiškėjo A. G. pareiškimą suinteresuotiems asmenims Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Metelių regioninio parko direkcijai, Lazdijų rajono, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo, kaip neteismingą Alytaus rajono apylinkės teismui ir jį su priedais grąžinti pareiškėjui.

9Nurodyti pareiškėjui kreiptis su šiuo pareiškimu į ( - ) rajono apylinkės teismą.

10Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai