Byla 2VP-1088-474/2017
Dėl arešto turtui panaikinimo

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su civiline byla pagal pareiškėjo uždarosios akcinės bendrovės „( - )“ pareiškimu dėl arešto turtui panaikinimo ir

Nustatė

22017-05-19 Kretingos rajono apylinkės teisme gautas pareiškėjos UAB „( - )“ pareiškimas dėl arešto turtui panaikinimo. Savo prašyme pareiškėja nurodo, kad areštuotas jos turtas nuo 2001 metų ir apie turto areštą jai nebuvo pranešta, jokių įsiskolinimų bendrovė neturi ir prašo panaikinti areštą.

3Sutinkamai su Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 149 straipsnio 1 dalimi laikinosios apsaugos priemonės gali būti panaikintos dalyvaujančių byloje asmenų prašymu teismo, nagrinėjančio bylą iš esmės, nutartimi. Pareiškėja pridėjo rašytinius įrodymus: išrašą iš nekilnojamojo turto registro, kuriame nurodyta, kad jos turtui areštas buvo uždėtas antstolio turto apyrašu. LITEKO sistemos duomenimis nustatyta, kad 2001 metais Klaipėdos apygardos teisme buvo nagrinėjama civilinė byla, kurioje ieškinys buvo pareikštas atsakovei UAB „( - )“. Sprendimas šioje byloje buvo priimtas 2003 metais.

4Pareiškimas atsisakytinas priimti kaip neteismingas Kretingos rajono apylinkės teismui, kadangi byla buvo nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme. Pareiškėja privalo kreiptis į Klaipėdos apygardos teismą pagal teismingumą.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 149 straipsnio 1 dalimi teismas

Nutarė

6atsisakyti priimti pareiškėjos uždarosios akcinės bendrovės „( - )“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo, kadangi jis neteismingas Kretingos rajono apylinkės teismui.

7Pareiškėja privalo kreiptis į Klaipėdos apygardos teismą, kadangi šis teismas pirma instancija nagrinėjo civilinę bylą.

8Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, padavus skundą Kretingos rajono apylinkės teismui.

Proceso dalyviai