Byla 2-1015-921/2016
Dėl neteisėto atleidimo iš darbo ir išmokų, susijusių su darbu, priteisimo

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Jurgita Čiginskaitė, sekretoriaujant Daivai Savickienei, dalyvaujant ieškovui E. L., jo atstovei pagal įgaliojimą K. G., atsakovo UAB „( - )“ direktoriui G. B.,

2žodinio proceso tvarka viešame teismo posėdyje nagrinėdama civilinę bylą pagal ieškovo E. L. ieškinį atsakovui UAB „( - )“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo ir išmokų, susijusių su darbu, priteisimo,

Nustatė

3Ieškovas ieškiniu prašė pripažinti ieškovo atleidimą iš darbo pagal DK 136 str. 3 d. 2 p. neteisėtu ir nepagrįstu; panaikinti 2016 m. sausio 12 d. įsakymu paskirtą drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo; į ankstesnį darbą negrąžinti, o laikyti darbo sutartį nutraukta nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos; priteisti iš atsakovo DK nustatytą išeitinę išmoką ir vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos; taip pat priteisti neišmokėtus dienpinigius, kompensaciją už nepanaudotas atostogas ir turėtas bylinėjimosi išlaidas.

42016 m. gegužės 18 d. teismo posėdžio metu šalys pateikė taikos sutartį, kurią prašo patvirtini ir bylą nutraukti.

5Prašymas tenkintinas.

6Taikos sutartimi sutarties šalys aptarė ir taikiai išsprendė ieškovo iškeltų reikalavimų tenkinimo klausimus. Sudarytos taikos sutarties sąlygos neprieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms ar viešam interesui, nepažeidžia jos šalių interesų. Taikos sutarties šalims žinomos taikos sutarties sudarymo ir bylos nutraukimo teisinės pasekmės, todėl taikos sutartis tvirtinama, o byla nutraukiama (CPK 42 str. 1 d., 2 d., 140 str. 3 d., 294 str., 293 str. 1 d. 5 p.).

7Įvertinus taikos sutartimi patenkintus reikalavimus, iš atsakovo valstybei priteistinas ketvirtadalis mokėtino žyminio mokesčio, nuo kurio mokėjimo ieškovas buvo atleistas, t.y. 12 Eur ir pusė išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, t.y. 1,41 Eur, viso 13,41 Eur (CPK 80 str. 87 str. 96 str.).

8Vadovaudamasis CPK 140 str. 3 d., 290 - 291 str., 293 str. 1 d. 5 p., teismas

Nutarė

9Patvirtinti tarp ieškovo E. L., asmens kodas ( - ) ir atsakovo UAB „( - )“, juridinio asmens kodas ( - ), sudarytą taikos sutartį civilinėje byloje Nr.2-1015-921/2016 šiomis sąlygomis:

  1. Atsakovas įsipareigoja išmokėti ieškovui 400 Eur (keturis šimtus eurų), atskaičius mokesčius, į ieškovo atsiskaitomąją banko sąskaitą (pavedimu).
  2. Šalys sutaria pakeisti atleidimo iš darbo pagrindą iš DK 136 str. 3 d. 2 p. į DK 125 str. 1 d.
  3. Atsakovas įsipareigoja šiuos duomenis pranešti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai per savaitę nuo sutarties pasirašymo dienos, t.y. nuo 2016 m. gegužės 18 d.
  4. Atsakovas įsipareigoja nurodytą sumą pervesti iki 2016 m. gegužės 19 d. imtinai.
  5. Ieškovas atsisako visų likusių ieškinio reikalavimų.
  6. Šalys pareiškia, kad ateityje viena kitai jokių turtinių ir neturtinių pretenzijų neturės (nei dėl piniginių sumų, nei dėl materialinių kitų galimų atvejų).
  7. Šalys prašo patvirtinti šią taikos sutartį ir bylą nutraukti.
  8. Šalims yra žinomos taikos sutarties patvirtinimo ir bylos nutraukimo teisinės pasekmės, t.y. žinoma, kad teismui patvirtinus taikos sutartį ir bylą nutraukus, dėl to paties ginčo nebegalės pakartotinai kreiptis į teismą ir kad teismo patvirtinta taikos sutartis įgyja privalomąją galią bei gali būti vykdoma priverstinai.

10Civilinę bylą Nr. 2-1015-921/2016 pagal ieškovo E. L. ieškinį atsakovui UAB „( - )“ dėl neteisėto atleidimo iš darbo ir išmokų, susijusių su darbu, priteisimo nutraukti.

11Priteisti iš atsakovo UAB „( - )“, juridinio asmens kodas ( - ), valstybei 13,41 Eur (trylika eurų ir 41 euro ct) bylinėjimosi išlaidų, įmokos kodas 5660.

12Nutartis per 7 dienas nuo nutarties priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Utenos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai