Byla 2-249-459/2012
Dėl tėvystės nustatymo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo

1Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Andrulienė, susipažinusi su ieškovės J. G. ieškiniu atsakovui M. Ž. ir institucijai teikiančiai išvadą Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui, dėl tėvystės nustatymo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo,

Nustatė

2Ieškovė J. G. pateikė teismui ieškinį dėl tėvystės nustatymo, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo, kuriame atsakovo gyvenamoji vieta nurodyta Šiaulių mieste, o ieškovės gyvenamoji vieta nurodyta Pakruojo rajone. Institucijos, kuri turėtų teikti išvadą pagal nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą buveinės adresas nurodytas taip pat Šiaulių mieste.

3Pateiktas ieškinys neatitinka Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 29str. nurodyto teismingumo principo reikalavimų, pagal kurį ieškinys turi būti pareiškiamas teismui, pagal atsakovo gyvenamą vietą, o juridiniam asmeniui ieškinys pareiškiamas pagal juridinio asmens buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre. Remiantis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 30str.4d. ieškinys dėl išlaikymo priteisimo ir dėl tėvystės nustatymo gali būti pareiškiamas pagal ieškovo gyvenamąją vietą. Akivaizdu, kad nei atsakovo, nei ieškovės gyvenamoji vieta nėra Šiaulių rajonas, todėl neaišku kokiais kriterijais vadovaudamasi ieškovė ieškinį pateikė Šiaulių rajono apylinkės teismui.

4Kadangi pateiktas ieškinys neteismingas Šiaulių rajono apylinkės teismui, nes atsakovo gyvenamoji vieta yra Šiaulių mieste, o ieškovės gyvenamoji vieta nurodyta Pakruojo rajone, Institucijos, teiksiančios išvadą dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir išlaikymo priteisimo buveinės adresas taip pat nurodytas Šiaulių mieste, todėl ieškinį priimti atsisakytina (LR CPK 137str.2d.2p.) ir išaiškintina ieškovei, kad su ieškiniu ji turėtų kreiptis į Šiaulių miesto arba Pakruojo rajono apylinkės teismą.

5Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 137str.2d.2p.,

Nutarė

6Atsisakyti priimti ieškovės J. G., gyvenančios ( - ) Pakruojo rajonas, ieškinį kaip neteismingą Šiaulių rajono apylinkės teismui.

7Išaiškinti ieškovei, kad su šiuo ieškiniu jis turėtų kreiptis į Šiaulių miesto arba Pakruojo rajono apylinkės teismą, pagal atsakovo arba ieškovės ir nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą.

8Dėl šios nutarties per 7 dienas gali būti duodamas atskirasis skundas Šiaulių apygardos teismui, per šį teismą.

Proceso dalyviai