Byla B2-154-480/2016
Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Kauno marių žuvys“ ir ko veiklos pripažinimo pasibaigusia

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Albina Rimdeikaitė,

2teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi klausimą dėl uždarosios akcinės bendrovės „Kauno marių žuvys“ ir ko veiklos pripažinimo pasibaigusia,

Nustatė

3Bankrutavusios UAB „Kauno marių žuvys“ ir ko administratoriaus UAB „Ius Positivum“ įgaliotas asmuo S. S. pateikė prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos, prašymą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.

4Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį specialiame interneto tinklalapyje (CPK 133 str. 3 d., 235 str. 6 d.). Atsiliepimų negauta.

5Prašymas tenkintinas.

6Kauno apygardos teismo 2012 m. sausio 19 d. nutartimi UAB „Kauno marių žuvys“ iškelta bankroto byla; 2012 m. gegužės 24 d. patvirtintas įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas; 2012 m. rugpjūčio 16 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

7Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad po to, kai administratorius pateikia šio įstatymo 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

8Bylos duomenys patvirtina, kad bankroto bylos iškėlimo dienai UAB „Kauno marių žuvys“ nuosavybės teise registruoto nekilnojamojo turto, transporto priemonių neturėjo. Prašyme dėl veiklos pripažinimo pasibaigusia administratorius nurodė, kad pagal Kauno apylinkės teismo 2015 m, spalio 5 d. sprendimą ir pagal Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 22 d. sprendimą priteistos lėšos – 8634,93 Eur buvo išieškotos į BUAB „Kauno marių žuvys“ ir ko vardu atidarytą banko sąskaitą ir paskirstytos ĮBĮ nustatyta tvarka. Įmonė turto ar piniginių lėšų nebeturi, jos likvidavimo procedūros yra baigtos. Liko nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai bendrai 70614,74 Eur sumai. Konstatuotina, kad patenkinti kreditorių finansinius reikalavimus nėra realių galimybių. Iš bylos duomenų spręstina, kad nurašyto, grąžinto ar perduoto turto nebuvo. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2012 m. liepos 31 d. pažyma patvirtina, kad įmonė su šia institucija yra atsiskaičiusi. Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

9Teismas, vadovaudamasis LR ĮBĮ 32 straipsniu, CPK 259, 260, 270, 279 straipsniais,

Nutarė

10Pripažinti uždarosios akcinės bendrovės UAB „Kauno marių žuvys“ ir ko (juridinio asmens kodas 300116844, buveinės adresas: Kalniečių g. 63-1, Kaunas) veiklą pasibaigusia likvidavus ją dėl bankroto.

11Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

12Įpareigoti administratorių sprendimo kopiją įteikti kreditoriams.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai