Byla 2-1100-399/2015
Dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiui vaikui priteisimo

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Janina Zaržeckienė sekretoriaujant Reginai Knezevičienei, dalyvaujant ieškovei E. V., atstovei advokatei Dianai Ingridai Vinklerytei, atsakovui E. Š., atstovui advokatui K.Kalinauskui, institucijos teikiančios išvadą atstovei Erikai Stankevičienei parengiamajame teismo posėdyje nagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės E. V. ieškinį atsakovui E. Š., institucijai Teikiančiai išvadą Kalvarijos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo ir išlaikymo įsiskolinimo nepilnamečiui vaikui priteisimo ir

Nustatė

2Šalys nutarė baigti bylą taikos sutartimi ir prašo ją patvirtinti.

3Šalims išaiškintos taikos sutarties sudarymo procesinės pasekmės. Taikos sutartis patvirtinama , nes taikos sutarties sąlygos neprieštarauja įstatymui bei viešam interesui, nepažeidžia šalių interesų bei nepilnamečio vaiko interesų, tai patvirtino ir institucijos teikiančios išvadą atstovė savo išvadoje.

4Civilinė byla nutraukiama, patvirtinus taikos sutartį ( LR CPK 293 str. 5 p.).

5Iš atsakovo priteisiama dalis bylinėjimosi išlaidų valstybei, atsižvelgiant į tai, kad jo procesinis elgesys nagrinėjant bylą buvo tinkamas, jis niekur nedirba, turi pareigą šiuo metu išlaikyti nepilnametį vaiką, byla baigiama taikos sutartimi ir nors šalys susitarė, kad atsakovas neatlygina valstybei ieškovės bylinėjimosi išlaidų, teismas šia sutarties sąlyga nesivadovauja, nes išlaidas teisinei pagalbai ieškovės apmokėti turėjo ne ieškovė, o Valstybė ir ieškovė už Valstybę negali susitarti dėl savo nepatirtų bylinėjimosi išlaidų (LR CPK 96 str. 5 d.).

6Vadovaujantis išdėstytu ir LR CPK 140 str. 3 d., 230 str., 293 str. 5 p., 294 str., 295 str. Teismas

Nutarė

7Patvirtinti taikos sutartį tokio turinio:

8Mes. Šalys , ieškovė E. V.. asmens kodas ( - ) ir atsakovas E. Š., asmens kodas ( - ), vadovaudamiesi LR CPK 42 str. 1d., 140 str. 3 d. sudarome taikos sutartį: tokiomis sąlygomis:

  1. Nepilnamečio vaiko A. Š., gimusio 2013-04-06, gyvenamoji vieta nustatoma su motina E. V., asmens kodas ( - )
  2. .atsakovas E. Š., asmens kodas ( - ) , įsipareigoja nuo 2015-02-03, mokėti A. Š., gimusio 2013-04-06 d. išlaikymui po 120 eurų periodines išmokas kas mėnesį iki pilnametystės, šią sumą indeksuojant LR Vyriausybės nustatyta tvarka,atsižvelgiant į infliaciją
  3. Nepilnamečio vaiko A. Š., gimusio 2013-04-06, išlaikymo lėšų tvarkytoja uzufrukto teise skiriama jo motina E. V., asmens kodas ( - ).
  4. Atsakovas E. Š., asmens kodas ( - ) sumokėti išlaikymo nepilnamečiui vaikui A. Š., gimusiam 2013-04-06, įsiskolinimą 260 eurų už 2014-11-01 – 2015-02-01 laikotarpį. Šių lėšų tvarkytoja uzufrukto teise skiriama E. V..
  5. Kitos sąlygos: 25 procentų žyminio mokesčio dalį įsipareigoja sumokėti atsakovas. Pašto išlaidas šalys sumoka lygiomis dalimis po ½ dalį. Kitų bylinėjimosi išlaidų šalys viena kitai neatlygina. Atsakovas neatlygina valstybei ieškovės bylinėjimosi išlaidų.
  6. Kitų ieškinio reikalavimų ieškovė atsisako.
  7. šalys sudarydamos taikos sutartį, savo turėtų bylinėjimosi išlaidų, viena iš kitos nereikalauja.
  8. Šalys pareiškia, kad joms žinomos taikos sutarties patvirtinimo ir civilinės bylos nutraukimo teisinės pasekmės , nustatytos LR CPK 293. 294 str. , tai yra šalims yra žinoma, kad teismui patvirtinus taikos sutartį bei nutraukus bylą, pakartotinai kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių dėl to paties dalyko tuo pačiu pagrindu pagal minėtus straipsnius negalima ir, kad taikos sutartis patvirtinta teismo jos šalims turi galutinio teismo sprendimo res judicata galią bei yra priverstinai vykdytinas dokumentas.
  9. Šalys pareiškia, kad taikos sutartis atitinka šalių interesus ir sudaryta gera valia.
Šalims išaiškinta ir Šalys patvirtina, kad joms yra išaiškintos bei žinomos taikos sutarties sudarymo pasekmės: nustatytos LR CPK 293 str. 294 str., bei atsižvelgiant į konkrečios bylos p0būdį šalims išaiškinta LR CK 3.201 str. nuostata pasikeitus iš esmės aplinkybėms kreiptis dėl išlaikymo dydžio ar formos keitimo bei LR CK 3.169 str. 3 d. nuostata leidžianti pasikeitus aplinkybėms pakartotinai reikšti reikalavimą dėl vaiko gyvenamosios nustatymo.

9Civilinę bylą nutraukti.

10Priteisti iš atsakovo E. Š., asmens kodas ( - ), 10,80 eurų žyminio mokesčio ir 3,82 eurų išlaidų, turėtų ryšium su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei (turi būti sumokėtos į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM sąskaitą, įmokos kodas 5660, kvitas pateiktas teismo raštinei – 7 d.).

11Priteisti iš atsakovo E. Š., asmens kodas ( - ), 41 eurą bylinėjimosi išlaidų, turėtų ryšium su antrinės teisinės pagalbos teikimu, Valstybei ( mokamos į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą LT 24 7300 0101 1239 4300, juridinio asmens kodas 188659752, bankas AB „Swedbank“, įmokos kodas 5630, mokėjimo paskirtis – įmoka už suteiktą antrinę teisinę pagalbą).

12Nutartis per septynias dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai