Byla 2S-300-538/2008
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko A. Padvelskio, kolegijos teisėjų E. Misiūnienės, A. Saulėno, rašytinio proceso apeliacine tvarka išnagrinėjo atsakovės UAB „Koralita“ atskirąjį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2007 m. gruodžio 3 d. nutarties civilinėje byloje pagal ieškovės LKAB „Klaipėdos Smeltė“ ieškinį atsakovei UAB „Koralita“ dėl skolos priteisimo ir

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą prašydama priteisti iš atsakovės 98 491,04 Lt skolos, 999,06 Lt delspinigių, 178,70 Lt palūkanų bei 6 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

3Atsakovė pareiškė prašymą išskirti reikalavimus į atskiras bylas, nurodydama, kad reikalavimas dėl 9 035,05 Lt sumos sumokėjimo už vagonų naudojimą turėtų būti nagrinėjamas atskirai, nes šie vagonai prastovėjo dėl ieškovės neteisėtų veiksmų.

4Klaipėdos miesto apylinkės teismas 2007 m. gruodžio 3 d. nutartimi atsakovės prašymo dėl reikalavimų išskyrimo į atskiras bylas netenkino.

5Atskiruoju skundu atsakovė prašo panaikinti Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2007 m. gruodžio 3 d. nutartį ir klausimą išspręsti iš esmės – patenkinti prašymą dėl reikalavimo išskyrimo į atskirą bylą.

6Apeliacinis procesas nutrauktinas.

7LR CPK 334 str. 1 d. numato, kad pirmosios instancijos teismo nutartis galima apskųsti atskiruoju skundu apeliacinės instancijos teismui atskirai nuo teismo sprendimo CPK numatytais atvejais arba kai teismo nutartis užkerta galimybę tolesnei bylos eigai. LR CPK 136 str., reglamentuojantis kelių ieškinio reikalavimų sujungimą ir išskyrimą, nenumato galimybės šiuo klausimu priimtas teismo nutartis apskųsti atskiraisiais skundais, taip pat tokios teismo nutartys neužkerta galimybės tolesnei bylos eigai. Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad pirmosios instancijos teismo nutartis, kuria netenkintas prašymas dėl reikalavimo išskyrimo į atskirą bylą, pagal įstatymus negali būti apeliacinio apskundimo objektas, todėl šiam trūkumui paaiškėjus nagrinėjant bylą apeliacine tvarka apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 315 str. 2 d. 3 p., 5 d., 338 str.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 336-338 str., teismas

Nutarė

9apeliacinį procesą pagal atsakovės UAB „Koralita“ atskirąjį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2007 m. gruodžio 3 d. nutarties, kuria atmestas prašymas dėl reikalavimo išskyrimo į atskirą bylą, nutraukti.

Proceso dalyviai