Byla eB2-2726-262/2018
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Ona Gasiulytė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios UAB „RIA Baltika“ administratoriaus UAB „Lideres“ prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2018 m. sausio 22 d. nutartimi UAB „RIA Baltika“ iškelta bankroto byla, bankroto administratoriumi paskirtas UAB „Lideres“. Vilniaus apygardos teismo 2018 m. balandžio 30 d. bankrutuojančiai UAB „RIA Baltika“ buvo taikytas supaprastintas bankroto procesas ir patvirtintas kreditorinių reikalavimų sąrašas. Kreditorinių reikalavimų sąrašas patikslintas 2018 m. rugsėjo 21 d. nutartimi. Vilniaus apygardos teismo 2018 m. gegužės 24 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Bankrutavusios UAB „RIA Baltika“ administratorius kreipėsi į teismą su prašymu priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos. Nurodo, kad visi Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) numatyti veiksmai ir procedūros buvo atlikti. Todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

4Prašymas tenkinamas.

5Administratorius nurodė, kad visi ĮBĮ numatyti veiksmai ir procedūros buvo atlikti. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2018 m. liepos 27 d. pažymoje nurodyta, kad nėra duomenų, jog BUAB „RIA Baltika“ būtų sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. Iš byloje esančių rašytinių įrodymų darytina išvada, kad bankrutavusios UAB „RIA Baltika“ likvidavimo procedūros yra baigtos.

6Pagal ĮBĮ 32 str. 4 d. po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Esant nurodytoms aplinkybėms, vadovaujantis ĮBĮ 32 str. 4 d., priimtinas sprendimas dėl bankrutavusios UAB „RIA Baltika“ pabaigos.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d., Lietuvos Respublikos CPK 259 str., 263 str., 270 str., teismas

Nutarė

9Bankrutavusią UAB „RIA Baltika“ (į. k. 302696164) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

10Pavesti bankrutavusios UAB „RIA Baltika“ bankroto administratoriui UAB „Lideres“ atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

11Sprendimas per 30 (trisdešimt) dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai