Byla 1-2826-486/2018
Dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu baudžiamojoje byloje, kurioje

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas J. J., išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroro R. K. pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu baudžiamojoje byloje, kurioje

2P. V., a. k. ( - ) gim., Vilniuje, Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis, Vilniuje, pagrindinio išsilavinimo, nevedęs, dirba Statybų įmonėje pagalbiniu darbuotoju, teistas:

31. 2008-12-12 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 180 straipsnio 2 dalį - 2 (dviejų) metų laisvės atėmimo bausme;

42. 2011-08-24 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 178 straipsnio 1 dalį –1 (vienerių) metų laisvės atėmimo bausme;

53. 2011-12-12 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 145 straipsnio 2 dalį - 1 (vienerių) metų ir 6 (šešių) mėnesių laisvės atėmimo bausme;

64. 2012-04-04 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 145 straipsnio 2 dalį – 2 (dviejų) metų laisvės atėmimo bausme;

75. 2016-04-08 Vilniaus miesto apylinkės teismo pagal LR BK 180 straipsnio 1dalį – 1 (vienerių) 8 (aštuonių) mėnesių laisvės atėmimo bausme;

8kaltinamas nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 259 straipsnio 2 dalyje, padarymu.

9Teismas

Nustatė

10P. V. neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinių medžiagų, neturėdamas tikslo jų platinti, o būtent:

11jis, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytoje vietoje, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens už ikiteisminio tyrimo metu nenustatytą pinigų sumą įgijo vieną tabletę „T. L. 100 mg“, kurios sudėtyje pagal Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2018-04-18 specialisto išvadą Nr. 140-(1818)-IS1-2209 yra psichotropinės medžiagos - tramadolio, kurio masė yra 0,088 g., kurią jis laikė su savimi iki 2018-03-30, 21.00 val., t. y. iki tol, kol Vilniuje, Vytenio g. 13-9, jį sulaikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Šiais savo veiksmais P. V. padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 259 straipsnio 2 dalyje.

12Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas P. V. parodė, kad jis gyvena Vilniuje, Vytenio g. 13-9, gyvena su mama, nuosavybės teise jos bute. Galvos traumų jis nėra turėjęs. Jis prieš 17-18 metų nukrito nuo laiptų ir jam buvo diagnozuotas smegenų sutrenkimas. Psichikos sutrikimų neturi, dėl to jis nėra gydytas. Jis yra prirašytas "Centro poliklinikoje", Vilniuje, Kalinausko g. 4. Priklausomybės ligų centre yra įskaitoje, vartojo narkotikus apie 10 metų, šiuo metu jų nevartoja jau apie 2 mėnesius, lankosi metadono programoje. 2018-03-30 įvykį jis pamena labai gerai. Tą dieną, apie 21.00 val., jo mama Danuta sugrįžo į namus išgėrusi, ji dar su savimi turėjo alaus, o jis pamatęs alų pasiėmė jį, dėl to ir kilo konfliktas. Tarp jų įvyko žodinis konfliktas, jie vienas ant kito labai garsiai šaukė, abu vartojo necenzūrinius žodžius. Smurto jokio nebuvo, jis mamos nepalietė nė pirštu, nemušė jos, o ji nemušė jo, jie tik garsiai vienas ant kito šaukė. Po šio žodinio konflikto, jis matė kaip mama išėjo į laiptinę, o ko ji ten išėjo, nežino, įtaria, kad išėjo į laiptinę iškviesti policiją. Kai ji išėjo į laiptinę, jis specialiai užrakino iš vidaus duris, kad ji negalėtų įeiti, galvojo palaikyti uždarytas duris apie 10 min. ir atidaryti jas, nes ji jam ankščiau taip dažnai darydavo, užrakindavo duris ir jo neįleisdavo į namus. Po 10 min. atvažiavo policijos pareigūnai. Jis iš pradžių negalvojo, kad tai pareigūnai beldžiasi ir todėl jų neįsileido. Kai išgirdo garsiai rėkiant ir kad tai pareigūnai, ir kad jie liepė atidaryti duris, jis jas atrakino ir pareigūnai su mama užėjo į vidų. Jiems užėjus, jie jam uždėjo antrankius. Policijos pareigūnai virtuvėje pamatė dėžutę tablečių „tramadol“. Dėžutėje buvo viena tabletė. Atvežus jį į komisariatą, pareigūnai paklausė jo, ar tai jo tabletė „tramadol“. Jis jiems atsakė, kad tai jo tabletė. Tą "tramadol" dėžutę su viena tablete jis rado tą pačią dieną, ar tai dieną prieš, Vilniuje, "Spartos" stotelėje po suoliuku, pamatęs ją nusprendė pasiimti, žinojo kas čia per vaistai, buvo girdėjęs, kad nuo šių tablečių gerai miegi, o kadangi jis blogai miegodavo, nusprendė tą vieną rastą tabletę paimti sau. Planavo ją suvartoti, kai bus labai blogai ir negalės užmigti. Prieš tai jis nėra vartojęs šių vaistų, šiems vaistams recepto niekada nebuvo turėjęs (b. l. 31).

13Apklausta kaip liudytoja D. V. parodė, kad 2018-03-30, apie 18.30 val., ji sugrįžo po darbo namo Vilniuje, Vytenio g. 13-9. Pradėjo tvarkyti namus, gaminti maistą. Prie jos priėjęs jos sūnus P. V. pradėjo iš jos reikalauti pinigų, neva jam tų pinigų reikia skolai grąžinti, prašė apie 50 eurų. Ji nesutiko duoti pinigų, tačiau sūnus P. neatstojo nuo jos, vis prašė ir prašė pinigų. Nesutikus duoti jam pinigų, P. pasakė, kad eis ir pats pasiims iš jos rankinės pinigų. Po šių jo žodžių ji davė jam apie 40 eurų ir P. išėjo iš namų. Po kelių valandų jis sugrįžo namo, jis buvo apsvaigęs ir nuėjo į savo kambarį. Po kelių minučių ji nuėjo pas jį į kambarį paklausti, ar jis valgys ir pamatė, kad P. skiedžia narkotines medžiagas, krapštė kažkokias tabletes, mėtėsi švirkštai. Ji tai pamačiusi išėjo į virtuvę ir iš paskos atbėgo agresyviai nusiteikęs P. jis šaukė ant jos, kad ji seka jį ir lenda į jo kambarį, metė ant virtuvės stalo žiebtuvėlį, pataikė į lėkštę ir ši sudužo. P. paėmė švirkštą, įbedė sau į ranką ir pradėjo grasinti, kad dabar jis jos akyse mirs, norėjo psichologiškai ją paveikti, ji tai pamačiusi išėjo į savo kambarį, o P. sekiojo iš paskos. Ji norėjo iškviesti pareigūnus, tačiau telefonas buvo virtuvėje, o P. užkirto kelią jai užeiti į virtuvę. Vėliau jai pavyko iškviesti pareigūnus. P. sugrįžo į savo kambarį, o ji paėmusi raktus išėjo į laiptinę, užrakino buto duris ir laiptinėje laukė policijos pareigūnų. P. fiziškai nesmurtauja prieš ją, nemuša jos. Ji jokio fizinio skausmo nepatyrė, jis ją morališkai terorizuoja, jis kiekvieną dieną reikalauja iš jos pinigų narkotinėms medžiagoms. Ji pavargo nuo nuolatinio jo pinigų reikalavimo. Atvykus pareigūnams jis užsidarė iš vidaus ir jų neįsileido. Jis į vidų įsileido atvykus gaisrininkams. Ji užėjusi su pareigūnais į vidų, rado ant virtuvės stalo tuščią vaistų dėžutę nuo vaistų "Tramadol", ar ten buvo vaistų, ji negali pasakyti, iš kur jis juos gavo, nežino, tačiau pareigūnai paėmę vaistų dėžutę, išsivežė jos sūnų į komisariatą (b. l. 13).

142018-04-03 VTMT toksikologijos laboratorijos specialisto išvadoje Nr. T - N 850.2018 (01) nurodyta, kad P. V. šlapime rasta tramadolio, difenhidramino, metadono, EDDP (metadono metabolitas) ir mažiausia etilo alkoholio koncentracija 0,63 proc. (promilės). Šlapime amfetaminų, opiatų, tetrahidrokanabinolio karboksi rūgšties nerasta (b.l. 19).

152018-04-18 Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialisto išvadoje Nr. 140-(1818)-ISI-2209 nurodyta, kad baltos spalvos tabletės iš gamyklinės pakuotės "T. L. 10 mg ", esančios dėžutėje "T. L. 100 mg", 2018-03-30 rastoje ir paimtoje bute Vytenio g. 13-9, Vilniuje, virtuvėje ant stalo, sudėtyje yra psichotropinės medžiagos - tramadolio, kurio masė yra 0,088g. Vatos tamponuose, kuriais paimtos nuoplovos nuo P. V. rankų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų pėdsakų nerasta (b.l. 23-24).

16Ištyręs byloje surinktus įrodymus, teismas daro išvadą, kad byloje surinkti įrodymai patvirtina, kad P. V. neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinių medžiagų, neturėdamas tikslo jų platinti. Šiais veiksmais jis padarė nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 259 straipsnio 2 dalyje. Tai patvirtina jo paties visiškas prisipažinimas, nuoseklūs liudytojos parodymai, specialisto išvados, kita rašytinė bylos medžiaga.

17D. P. Voitkevič skirtinos bausmės.

18Skirdamas bausmę P. V. teismas atsižvelgia į padarytos nusikalstamos veikos pobūdį ir pavojingumą, į tai, kad padarytas baudžiamasis nusižengimas, nusikalstama veika nepadaryta turtinė žala. Be to, teismas nustato ir atsižvelgia į kaltinamojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi (LR BK 59 straipsnio 1 dalies 2 punktas), į jo atsakomybę sunkinančių nebuvimą, į tai, kad jis praeityje teistas (b.l. 35-37), baustas administracine tvarka (b.l. 44-51), dirba, teismas sprendžia, kad LR BK 41 straipsnyje numatyta bausmės paskirtis bus pasiekta kaltinamajam už padarytą nusikalstamą veiką paskyrus įstatymo sankcijoje numatytą alternatyvią bausmę – areštą. Būtent tokia bausmės rūšis, atsižvelgus į aukščiau paminėtas bausmės individualizavimui reikšmingas aplinkybes, šiuo konkrečiu atveju bus pakankama nustatytiems bausmės tikslams pasiekti. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 64 (1) str. paskirta bausmė mažintina vienu trečdaliu.

19Dėl kardomųjų priemonių.

20Paskirtą kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti teismo baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus - panaikinti.

21Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti.

22Voką, kuriame yra vaistų dėžutė su viena tablete, saugomą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariate (b.l. 25), teismo baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, konfiskuoti ir sunaikinti.

23Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 420 str. 1 d. 1 p., 421 str., teismas,

Nutarė

24P. V., gim. pripažinti kaltu pagal LR BK 259 straipsnio 2 dalį ir nuteisti 45 (keturiasdešimt penkių) parų arešto, bausmę atliekant areštinėje.

25Vadovaujantis LR BK 64 1 straipsniu, paskirtą bausmę P. V. sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę – 30 (trisdešimties) parų arešto, bausmę atliekant areštinėje.

26Bausmės pradžią skaičiuoti nuo P. V. faktinio sulaikymo.

27Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti P. V. palikti nepakeistą iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos, jam įsiteisėjus, panakinti.

28Voką, kuriame yra vaistų dėžutė su viena tablete, saugomą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariate (b.l. 25), teismo baudžiamajam įsitesiėjus, konfiskuoti ir sunaikinti.

29I. P. V., kad:

301. Nesutikdami su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, jie turi teisę per 14 dienų nuo teismo įsakymo gavimo dienos paduoti Vilniaus miesto apylinkės teismui prašymą reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme.

312. Padavus prašymą reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgys teisinės galios.

323. Išnagrinėjus bylą teismo posėdyje pagal kaltinamojo gautą prašymą, teismas nėra saistomas teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme ir gali paskirti naują bausmę.

334. Nepasinaudojus teise reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja per 14 (keturiolika) dienų nuo jo gavimo dienos ir vykdomas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka.

345. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Proceso dalyviai
1. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas J. J., išnagrinėjęs Vilniaus... 2. P. V., a. k. ( - ) gim., Vilniuje, Lietuvos Respublikos pilietis, gyvenantis,... 3. 1. 2008-12-12 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 180 straipsnio 2... 4. 2. 2011-08-24 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 178 straipsnio 1... 5. 3. 2011-12-12 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 145 straipsnio 2... 6. 4. 2012-04-04 Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pagal LR BK 145 straipsnio 2... 7. 5. 2016-04-08 Vilniaus miesto apylinkės teismo pagal LR BK 180 straipsnio... 8. kaltinamas nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 259 straipsnio 2 dalyje,... 9. Teismas... 10. P. V. neteisėtai įgijo ir laikė nedidelį kiekį psichotropinių medžiagų,... 11. jis, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, ikiteisminio tyrimo metu... 12. Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas P. V. parodė, kad jis gyvena Vilniuje,... 13. Apklausta kaip liudytoja D. V. parodė, kad 2018-03-30, apie 18.30 val., ji... 14. 2018-04-03 VTMT toksikologijos laboratorijos specialisto išvadoje Nr. T - N... 15. 2018-04-18 Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro specialisto... 16. Ištyręs byloje surinktus įrodymus, teismas daro išvadą, kad byloje... 17. D. P. Voitkevič skirtinos bausmės.... 18. Skirdamas bausmę P. V. teismas atsižvelgia į padarytos nusikalstamos veikos... 19. Dėl kardomųjų priemonių.... 20. Paskirtą kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti teismo... 21. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti.... 22. Voką, kuriame yra vaistų dėžutė su viena tablete, saugomą Vilniaus... 23. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 420 str. 1 d.... 24. P. V., gim. pripažinti kaltu pagal LR BK 259 straipsnio 2 dalį ir nuteisti 45... 25. Vadovaujantis LR BK 64 1 straipsniu, paskirtą bausmę P. V. sumažinti vienu... 26. Bausmės pradžią skaičiuoti nuo P. V. faktinio sulaikymo.... 27. Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti P. V. palikti... 28. Voką, kuriame yra vaistų dėžutė su viena tablete, saugomą Vilniaus... 29. I. P. V., kad:... 30. 1. Nesutikdami su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, jie turi... 31. 2. Padavus prašymą reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo... 32. 3. Išnagrinėjus bylą teismo posėdyje pagal kaltinamojo gautą prašymą,... 33. 4. Nepasinaudojus teise reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo... 34. 5. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas....