Byla 2VP-7670-1012/2016
Dėl teisių perėmimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – pradinis išieškotojas AB „Swedbank“, skolininkė K. P

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Asta Jakutytė-Sungailienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo „PlusPlus Capital“ AS, veikiančio per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, prašymą dėl teisių perėmimo vykdymo procese, suinteresuoti asmenys – pradinis išieškotojas AB „Swedbank“, skolininkė K. P.,

Nustatė

2pareiškėjas kreipėsi į teismą su prašymu pakeisti išieškotoją AB „Swedbank“ į „PlusPlus Capital“ AS vykdymo procese ir nurodė, kad pradinis išieškotojas ir „PlusPlus Baltic“ OU 2015 m. spalio 6 d. sudarė Reikalavimo perleidimo sutartį Nr. ST-15-9378, kurios pagrindu pradinis išieškotojas perleido „PlusPlus Baltic“ OU reikalavimo teisę į skolininkę. 2015 m. spalio 23 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi, „PlusPlus Baltic“ OU perleido kreditorinio reikalavimo teises į šį įsiskolinimą „PlusPlus Capital“ AS. Apie reikalavimo teisės perleidimą skolininkė buvo informuota raštišku pranešimu.

3Prašymą atsisakytina priimti.

4Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnio 1 dalies nuostatomis, pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką, fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais.

5Teismų informacinės sistemos Liteko duomenimis, 2014-01-20 vykdomąjį raštą Nr. 2-2875-647/2013 dėl išieškojimo iš skolininkės K. P. išieškotojui AB „Swedbank“ išdavė Vilniaus rajono apylinkės teismas. Prašymas dėl išieškotojo AB „Swedbank“ pakeitimo šiuo atveju turi būti nagrinėjamas Vilniaus rajono apylinkės teisme. Dėl nurodytų priežasčių teismas atsisako priimti pareiškėjo prašymą dėl teisių perėmimo vykdymo procese kaip neteismingą Vilniaus miesto apylinkės teismui.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 3 straipsnio 6 dalimi, 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 596 straipsnio 1 dalimi, 291 straipsniu, teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti pareiškėjo „PlusPlus Capital“ AS, veikiančio per „PlusPlus Baltic“ OU Lietuvos filialą, prašymą dėl teisių perėmimo vykdymo procese.

8Išaiškinti, kad pareiškėjas su šiuo prašymu turi teisę kreiptis į Vilniaus rajono apylinkės teismą.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos atskiruoju skundu apeliacine tvarka gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai