Byla e2FB-13064-904/2019
Dėl mokumo atkūrimo plano patvirtinimo

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų teisėjas Mantas Ūsas,

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutuojančio fizinio asmens E. S. bankroto administratorės E. G. prašymą dėl mokumo atkūrimo plano patvirtinimo.

3Teismas

Nustatė

4Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų 2018 m. gruodžio 13 d. nutartimi E. S. iškelta bankroto byla, bankroto administratore paskirta E. G..

52019 m. vasario 15 d. teismo nutartimi patvirtintas E. S. kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas.

62019 m. balandžio 26 d. teismo nutartimi patvirtintas E. S. kreditorių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo planas.

72019 m. lapkričio 13 d. teisme buvo gautas bankroto administratorės E. G. prašymas patvirtinti E. S. kreditorių finansinių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo plano 9 ir 11 punktų pakeitimo projektą, kuriame nurodyta, kad 2019 m. lapkričio 12 d. buvo sušauktas bankrutuojančio asmens E. S. kreditorių susirinkimas, kuriame buvo pritarta fizinio asmens kreditorių finansinių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo plano 9 ir 11 punktų pakeitimo projektui.

8Teismas

konstatuoja:

9prašymas tenkintinas.

10Fizinių asmenų bankroto įstatymo (toliau – FABĮ) 8 straipsnio 13 dalis nustato, kad plano pakeitimai svarstomi ir tvirtinami ta pačia tvarka kaip ir planas. Toks įstatymo reglamentavimas iš esmės nustato, kad svarstant mokumo atkūrimo plano pakeitimo tvirtinimo klausimą turi būti laikomasi tos pačios tvarkos kaip ir paties plano tvirtinimo atveju. Taigi teismas, svarstydamas plano patvirtinimo klausimą, turi teisę, atsižvelgdamas į bankroto administratoriaus išvadą ir nemokaus fizinio asmens bei jo kreditorių teises ir interesus, tokį planą patvirtinti (FABĮ 8 straipsnio 8 dalis).

11Nagrinėjamu atveju, susipažinus su kreditorių finansinių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo plano 9 ir 11 punktų pakeitimo projektu matyti, kad keičiamas kreditorių reikalavimų sąrašas ir kreditorių reikalavimo tenkinimo grafikas plano vykdymo laikotarpiu nuo 2019 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. kovo 31 d. 2019 m. lapkričio 12 d. įvykusiame kreditorių susirinkime dalyvavo kreditoriai, kurių finansinių reikalavimai sudarė 98,88 proc. visų kreditorių reikalavimų bendros sumos. Kreditorių susirinkime buvo pritarta E. S. patikslintam kreditorinių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo plano projektui.

12Bankroto administratorė savo išvadoje dėl E. S. kreditorių finansinių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo plano 9 ir 11 punktų projekto įgyvendinimo nurodė, kad pardavus E. S. priklausantį turtą buvo pilnai patenkintas AB SEB banko kreditorinis reikalavimas ir atininkamai 2019 m. spalio 17 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmų nutartimi buvo patikslinti kreditoriniai reikalavimai, neliko hipotekos kreditoriaus ir pasikeitė kreditorinių reikalavimų proporcijos. Taip pat pažymėjo, kad pasikeitus likusių kreditorinių reikalavimų proporcijoms, atitinkamai AB SEB bankui grąžinus 9,95 Eur permoką, atsirado būtinybė patikslinti kreditorinių reikalavimų tenkinimo grafiką.

13Įvertinus nurodytas aplinkybes, pripažintina, kad bankroto administratorės E. G. pateiktas bankrutuojančios E. S. patikslintas mokumo atkūrimo planas atitinka FABĮ 7 straipsnio reikalavimus, pagal FABĮ 8 straipsnio 1 - 4 dalis pažeidimų nenustatyta. Atsižvelgiant į bankroto administratorės išvadą ir įvertinus nemokaus fizinio asmens bei kreditorių teises ir teisėtus interesus, tvirtintinas bankrutuojančio fizinio asmens E. S. kreditorių finansinių reikalavimų tenkinimo ir mokumo atkūrimo plano, kuriam pritarta 2019 m. lapkričio 12 d. kreditorių susirinkime (2019-11-12 kreditorių susirinkimo protokolas Nr. 2), 9 ir 11 punktų tikslinimo projektas (Lietuvos Respublikos CPK 178, 185 straipsniai, FABĮ 8 straipsnio 8 dalis).

14Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Fizinių asmenų bankroto įstatymo 8 straipsnio 10 dalimi, Lietuvos Respublikos CPK 290 – 291 straipsniais,

Nutarė

15patvirtinti bankrutuojančio fizinio asmens E. S. kreditorių reikalavimų tenkinimo ir jų mokumo atkūrimo plano 9 ir 11 punktų tikslinimo projektą, kuriam buvo pritarta 2019-11-12 kreditorių susirinkime.

16Patvirtintą tikslinimo projektą laikyti šios nutarties sudėtine dalimi.

17Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai