Byla 2-95-474/2011

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Alška,

2sekretoriaujant Aurikai Lementauskienei,

3dalyvaujant pareiškėjui V. T.,

4pareiškėjo atstovui Domicelei Baltrušaitienei,

5viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo V. T. pareiškimą suinteresuotam asmeniui Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir

Nustatė

6Pareiškėjas nurodo, kad jo senelė E. A. ( - )surašė testamentą, kuriuo jam paliko sodo namelį ir žemės sklypą, esantį( - ). Senelė mirė( - ). Po jos mirties jis į notarinę kontorą nesikreipė dėl palikimo priėmimo ir paveldėjimo byla nėra užvesta. Jis tapo sodininkų bendrijos nariu, sodo namelį ir žemę valdo, ja naudojasi kaip savo, moka visus mokesčius. Kadangi jis praleido terminą palikimui priimti, o palikimą priėmė, jį faktiškai valdydamas, prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą palikimo priėmimo reikalu Kitokia tvarka pareiškėjas negali gauti reikiamų dokumentų.

7Suinteresuotas asmuo Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija atsiliepime į pareiškimą prašo bylą nagrinėti jai nedalyvaiujant ir nurodo, kad neprieštarauja pareiškimo patenkinimui

8Pareiškimas pagrįstas ir tenkintinas visiškai,

9Nustatyta, kad ( - )mirė pareiškėjo senelė E. A.(b.l. 3). E. A. nuosavybės teisėmis valdė žemės sklypą( - ).(b.l. 6). E. A. ( - )testamentu žemės sklypą su sodo nameliu paliko pareiškėjui(b.l.8). Po E. A. mirties dėl palikimo priėmimo į notarinę kontorą niekas nesikreipė ir paveldėjimo byla neužvesta(b.l.33). Pareiškėjas V. T. 2003 metais buvo priimtas į ( - )narius ir nuo 2002 metų moka mokesčius bendrijai(b.l. 15-18)..

10Sutinkamai su Lietuvos Respublikos CK 5.50 str. 2d. laikoma, kad įpėdinis priėmė palikimą, kai jis faktiškai pradėjo paveldimą turtą valdyti. CK 50 str. 1d. numatyta, kad neleidžiama palikimo priimti iš dalies arba su sąlyga ar išlygomis.

11Bylos duomenimis nustatyta, kad V. T. po E. A. mirties palikimą priėmė, pradėdamas jį faktiškai valdyti, juo naudojosi, valdė, todėl teismas laiko, kad V. T. palikimą priėmė.

12Iš šių įrodymų matyti, kad V. T. mirusios E. A. palikimą priėmė, o pareiškėjas kitokia tvarka negali gauti reikiamų dokumentų, patvirtinantį šį faktą, todėl nustatytinas juridinę reikšmę turintis faktas palikimo priėmimo reikalu( CPK 444sr. 1d. 9p.).

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 260str., 263str., 448 str. teismas

Nutarė

14Pareiškimą patenkinti. Nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą palikimo priėmimo reikalu, kad V. T., a.k( - ) po E. A., a.k( - ) mirusios( - ), palikimą priėmė, pradėdamas jį faktiškai valdyti.

15Sprendimas per 30d. gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui, paduodant skundą Kretingos rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai