Byla B2-1606-254/2009
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Kauno apygardos teismo teisėja Dalė Burdulienė, sekretoriaujant V.Mažeikienei, dalyvaujant ieškovės atstovui A. B., atsakovės atstovams G. Š. ir advokatui Raimundui Lignugariui teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės “Kauno kranai” pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei “Gutra” dėl bankroto bylos iškėlimo ir

Nustatė

2Ieškovė UAB „Kauno kranai“ 2009 m. balandžio 6 d. kreipėsi į teismą su pareiškimu (b. l. 4-5), prašydama iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Gutra“. Ieškovės atstovas pateikė teismui 2009-09-23 pareiškimą, kuriuo prašoma leisti atsiimti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo. Atstovas paaiškino, kad atsakovė iš dalies atsiskaitė su ieškove, kitoje dalyje savo prievolę grąžinti skolą užtikrino vekseliu, todėl ieškovė pareiškimą iškelti atsakovei bankroto bylą atsiima.

3Atsakovė prašė ieškovės pareiškimą tenkinti. Atstovas paaiškino, kad bendrovei iškilo laikinų sunkumų dėl nutrūkusio AB Swedbank finansavimo, todėl siekiama bendrovę restruktūrizuoti, kad būtų apginti visų kreditorių, t.t. ir statybos objektą finansavusių savo lėšomis, interesai. Atsakovei užbaigus daugiabučio gyvenamojo namo Gričiupio g.3, Kaune statybą, ne tik bus atsiskaityta su visais kreditoriais, bet ir numatoma gauti pelno.

4Pareiškimas paliktinas nenagrinėtu.

5Išnagrinėjus ieškovės pareiškimą, Kauno apygardos teismo 2009-05-26 nutartimi atsakovei buvo iškelta bankroto byla. (I t., b.l. 72-73). Lietuvos apeliacinis teismas 2009-07-23 nutartimi patenkino iš dalies atsakovės atskirąjį skundą, panaikino 2009-05-26 nutartį ir bankroto bylos iškėlimo klausimą perdavė teismui nagrinėti iš naujo (I t., b.l. 203-206).

6Pagal Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 6 str. 5 d. pareiškimo teismui galima atsisakyti, iki teismas priima nutartį iškelti bankroto bylą. Ieškovė prašė teismo leisti atsiimti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo. Atsakovė sutiko, kad ieškovė jį atsiimtų, todėl pareiškimas paliktinas nenagrinėtu (Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 1 d., CPK 139 str., 296 str. 1 d. 10 p.).

7Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso įstatymo 290 str. – 291 str.

Nutarė

8Ieškovės uždarosios akcinės bendrovės “Kauno kranai” pareiškimą dėl bankroto bylos uždarajai akcinei bendrovei “Gutra” iškėlimo palikti nenagrinėtą.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai