Byla L2-1076-413/2010
Dėl skolos, palūkanų, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo solidariai iš skolininko UAB „Bebruva“ ir laiduotojo V. Ž

1Kauno apygardos teismo teisėjas Gintautas Koriaginas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs kreditoriaus AB DnB NORD banko pareiškimą dėl skolos, palūkanų, delspinigių ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo solidariai iš skolininko UAB „Bebruva“ ir laiduotojo V. Ž.,

Nustatė

3Kauno apygardos teismas 2010 m. sausio 7 d. priėmė teismo įsakymą, kuriuo nutarė išieškoti iš skolininkų UAB „Bebruva“ ir V. Ž. solidariai 157 015,78 Lt negrąžintą paskolą, 25 706,87 Lt nesumokėtas palūkanas, 1731,81 Lt delspinigius, 16,25 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2010-01-06) iki teismo įsakymo visiško įvykdymo kreditoriui AB DnB NORD bankui, taip pat išieškoti iš skolininkų 1 172 Lt bylinėjimosi išlaidas lygiomis dalimis – po 586 Lt iš kiekvieno kreditoriui AB DnB NORD bankui, bei po 3,30 Lt iš kiekvieno išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu, valstybei.

4Teismo įsakymas panaikintinas, o kreditoriaus pareiškimas paliktinas nenagrinėtas.

5Kreditoriaus pareiškimo ir teismo įsakymo nuorašai skolininkui ir laiduotojui buvo išsiųsti kreditoriaus pareiškime nurodytais adresais – UAB „Bebruva“ ( - )ir ( - ) bei V. Ž. ( - ). Procesiniai dokumentai siųsti skolininkui UAB „Bebruva“ sugrįžo neįteikti, su pašto pažymomis, jog skolininkas nerastas, persikraustė, o nurodytas adresas netikslus. Aplinkybė, kad teismo siųsti procesiniai dokumentai grįžo neįteikti adresatui, leidžia daryti išvadą, kad skolininko buvimo vieta yra nežinoma. Kadangi pagal kreditoriaus reikalavimą iškėlus teisme bylą ir priėmus teismo įsakymą paaiškėjo, kad skolininko vieta yra nežinoma, teismo įsakymas panaikintinas ir kreditoriaus pareiškimas paliktinas nenagrinėtas (CPK 431 straipsnio 3 dalis).

6Kadangi Kauno apygardos teismo 2010 m. sausio 7 d. nutartimi buvo taikytos laikinosios apsaugos priemonės – skolininko ir laiduotojo turto areštas, šiai nutarčiai įsitesėjus, šios laikinosios apsaugos priemonės panaikintinos.

7Kreditoriui išaiškintina, kad jis gali ginti savo teises, pareikšdamas ieškinį bendra tvarka pagal ginčo teisenos taisykles.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 431 str. 3 d., teisėjas

Nutarė

10Kauno apygardos teismo 2010 m. sausio 7 d. įsakymą panaikinti.

11Kreditoriaus AB DnB NORD banko pareiškimą dėl 157 015,78 Lt negrąžintos paskolos, 25 706,87 Lt nesumokėtų palūkanų, 1731,81 Lt delspinigių, 16,25 proc. metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo įsakymo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo solidariai iš skolininko UAB „Bebruva“ ir laiduotojo V. Ž. palikti nenagrinėtą.

12Šiai nutarčiai įsiteisėjus, panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, taikytas Kauno apygardos teismo 2010 m. sausio 7 d. nutartimi.

13Dėl nutarties dalies, kuria buvo panaikintos laikinosios apsaugos priemonės, per 7 dienas nuo nutarties įteikimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

14Likusi nutarties dalis neskundžiama.

Proceso dalyviai