Byla B2-1857-577/2019
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (BUAB) „Izobara“ administratoriaus UAB „Bankrotų administravimo grupė“ įgalioto asmens A. G. prašymą dėl įmonės pabaigos,

Nustatė

2teisme gautas BUAB „Izobara“ administratoriaus UAB „Bankrotų administravimo grupė“ įgalioto asmens A. G. prašymas dėl įmonės pabaigos. Bankroto administratorius teismui pateikė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pažymą, įmonės likvidacinį balansą. Administratorius teismui pateiktame prašyme nurodė, jog buvo atliktos visos įmonės likvidavimo procedūros, todėl yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Prašymas tenkintinas.

4Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 16 d. nutartimi UAB „Izobara“ iškelta bankroto byla. Lietuvos apeliacinio teismo 2013 m. liepos 25 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismo 2013 m. gegužės 16 d. nutartis pakeista, UAB „Izobara“ administratoriumi paskirta UAB „Bankrotų administravimo grupė“. Vilniaus apygardos teismo 2013 m. lapkričio 7 d. nutartimi patvirtintas BUAB „Izobara“ kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, kuris vėliau buvo tikslinamas. 2015 m. gruodžio 8 d. įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

5Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Bylos duomenimis įmonė neturi jokio turto. Iš Lietuvos teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pažymoje nurodyta, kad inspekcija pretenzijų likviduojamai įmonei neturi.

6Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

8Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai, ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

10bankrutavusios UAB „Izobara“ bankroto administratoriaus prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

11Bankrutavusią UAB „Izobara“ (į.k. 183114189, registracijos adresas- Linų g.44, Ukmergė) pripažinti pasibaigusia likvidavimu dėl bankroto ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

12Pavesti bankrutavusios UAB „Izobara“ bankroto administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai