Byla 3K-3-404/2011

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Egidijaus Baranausko, Birutės Janavičiūtės ir Sigitos Rudėnaitės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja),

2rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Izraelio bendrovės eVigilo Ltd kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 9 d. nutarties peržiūrėjimo civilinėje byloje civilinėje byloje pagal ieškovo Izraelio bendrovės eVigilo Ltd ieškinį atsakovui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, tretieji asmenys be savarankiškų reikalavimų ieškovo pusėje uždaroji akcinė bendrovė „ERP“, uždaroji akcinė bendrovė „Inta“, tretieji asmenys be savarankiškų reikalavimų atsakovo pusėje uždaroji akcinė bendrovė „NT Service“ ir uždaroji akcinė bendrovė „HNIT-Baltic“, dėl viešojo pirkimo nutraukimo.

3Teisėjų kolegija

Nustatė

4Nagrinėjamoje byloje kasaciniu skundu ieškovas prašo panaikinti Vilniaus apygardos teismo 2011 m. vasario 23 d. nutartį, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 9 d. nutartį ir bylą perduoti nagrinėti pirmosios instancijos teismui iš naujo. Kasacinis skundas grindžiamas tuo, kad teismai nepagrįstai apribojo ieškovo teisę kreiptis į teismą, konstatuodami, jog ieškovas neturi teisės savarankiškai ginčyti viešojo tarptautinio pirkimo komisijos sprendimų, nes tokią teisę turi tik ūkio subjektų grupė – konsorciumas, susidedantis iš eVigilo Ltd, UAB „ERP“ ir UAB „Inta“.

5Teisėjų kolegija sprendžia, kad byloje yra keliami sudėtingi Viešųjų pirkimo įstatymo normų ir kitų teisės aktų aiškinimo ir taikymo klausimai, todėl būtina šią bylą perduoti nagrinėti išplėstinei septynių teisėjų kolegijai.

6Kasacinio teismo žinioje yra civilinė byla Nr. 3K-3-405/2011, nagrinėjama pagal ieškovo eVigilo Ltd pateiktą kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 9 d. nutarties peržiūrėjimo, kuria nutrauktas apeliacinis procesas civilinėje byloje pagal ieškovo eVigilo Ltd ieškinį atsakovui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos dėl viešojo pirkimo komisijos sprendimų panaikinimo; tretieji asmenys: UAB „ERP“, UAB „Inta“.

7Teisėjų kolegija konstatuoja, kad abiem kasaciniais skundais skundžiami teismų procesiniai sprendimai priimti civilinėse bylose, kuriose dalyvauja tos pačios šalys, dėl tos pačios viešojo tarptautinio pirkimo komisijos veiksmų ir sprendimų teisėtumo, jose nagrinėjami reikalavimai tarpusavyje susiję, todėl bylų negalima išnagrinėti skyrium. Atsižvelgdama į tai, teisėjų kolegija sprendžia, kad civilinės bylos Nr. 3K-3-404/2011 ir Nr. 3K-3-405/2011 turi būti sujungtos į vieną bylą, o jose keliami klausimai spręstini kompleksiškai vienoje kasacinėje byloje, priimant vieną kasacinio teismo nutartį.

8Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 136 straipsnio 4 dalimi, 340 straipsnio 5 dalimi ir 357 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

9Civilinę bylą Nr. 3K-3-404/2011 perduoti nagrinėti išplėstinei septynių teisėjų kolegijai.

10Prašyti Civilinių bylų skyriaus pirmininkės sujungti civilines bylas Nr. 3K-3-404/2011 ir Nr. 3K-3-405/2011 į vieną kasacinę bylą.

Proceso dalyviai
Ryšiai