Byla 2A-155-425/2010

1Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko pranešėjo Laimanto Misiūno, kolegijos teisėjų: Ramunės Čeknienės, Birutės Valiulienės, sekretoriaujant Vilmai Daukšienei, dalyvaujant šalims, šalių atstovams,

2viešame teismo posėdyje apeliacine žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal apeliantų G. J. B. ir K. B. prašymą priimti papildomą nutartį civilinėje byloje Nr. 2A-155-425/2010 pagal ieškovų G. J. B. ir K. B. ieškinį atsakovams J. K. ir B. K. dėl atidalijimo iš bendros dalinės nuosavybės ir savininko teisių gynimo bei pagal atsakovų J. K. ir B. K. priešieškinį ieškovams G. J. B. ir K. B. atidalijimo iš bendros dalinės nuosavybės ir savininko teisių gynimo, trečiasis asmuo, nepareiškiantis savarankiškų reikalavimų, Utenos apskrities viršininko administracija.

3Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą

Nustatė

4Utenos rajono apylinkės teismas 200-11-27 sprendimu ieškovų ieškinį patenkino visiškai, atsakovų priešieškinį patenkino iš dalies dalyje dėl naudojimosi žemės sklypu, esančiu adresu ( - ), tvarkos nustatymo pagal atsakovų G. J. K. ir B. K. pateiktą R. V. tyrinėjimų įmonės parengtą projektą. Likusioje dalyje atsakovų priešieškinį atmetė. Patenkinus ieškovų ieškinį, iš atsakovų B. K. ir J. K. ieškovų K. B. ir G.J. B. naudai solidariai priteisė bylinėjimosi išlaidas: 2885,50Lt advokato pagalbai apmokėti bei 200 Lt už VĮ Registrų centro Utenos filialo paslaugas. Iš dalies patenkinus atsakovų priešieškienį, atsakovų B. K. ir J. K. naudai iš ieškovų K. B. ir G.J. B. solidariai priteisė advokato atstovavimo išlaidas 800 Lt.

5Panevėžio apygardos teismas 2010-03-18 nutartimi Utenos rajono apylinkės teismo 2009 m. lapkričio 27 d. sprendimą panaikino dalyje, kuria nustatyta naudojimosi žemės sklypu, esančiu adresu ( - ), tvarka pagal atsakovų G. J. K. ir B. K. pateiktą R. V. tyrinėjimų įmonės parengtą projektą ir šioje dalyje priėmė naują sprendimą - atmetė atsakovų J. K. ir B. K. priešieškinio reikalavimą, nustatyti naudojimosi žemės sklypu, esančiu adresu ( - ), tvarką pagal R. V. tyrinėjimų įmonės parengtą projektą. Priteisė iš J. K. (asmens kodas ( - ) 500 Lt bei iš B. K. (asmens kodas ( - ) 500,00 Lt K. B. (asmens kodas ( - ) jos turėtų išlaidų advokato pagalbai apmokėti.

6Apeliantai – ieškovai G. J. B. ir K. B. 2010-03-31 kreipėsi į teismą, prašydami priimti papildomą nutartį ir išspręsti bylinėjimosi išlaidų klausimą: priteisti solidariai iš atsakovų ieškovams jų turėtas bylinėjimosi išlaidas žyminiam mokesčiui už ieškinį ir apeliacinį skundą sumokėti bei pakeisti Utenos rajono apylinkės teismo 2009-11-27 sprendimo dalį dėl iš ieškovų solidariai priteistų atsakovams 800 Lt jų turėtų bylinėjimosi išlaidų advokato pagalbai apmokėti, nurodant, kad šios išlaidos iš ieškovų nepriteisiamos. Apeliantai nurodė, kad Utenos rajono apylinkės teismas 2009-11-27 sprendimu ieškovų ieškinį tenkino visiškai, o atsakovų priešieškinį tenkino iš dalies, todėl atitinkamai paskirstė tarp šalių bylinėjimosi išlaidas: priteisė ieškovų naudai iš atsakovų 2 885,50 Lt advokato pagalbai apmokėti bei 200 Lt už VĮ Registrų centras paslaugas, atsakovų naudai iš ieškovų priteisė solidariai 800 Lt advokato pagalbai apmokėti. Panevėžio apygardos teismas 2010-03-18 nutartimi panaikino Utenos rajono apylinkės teismo 2009-11-27 sprendimo dalį, kuria priešieškinis buvo tenkintas iš dalies ir priešieškinį atmetė. Apeliacinės instancijos teismas šia nutartimi neišsprendė bylinėjimosi išlaidų klausimo dėl iš ieškovų priteistų 800 Lt atsakovų turėtų išlaidų advokato pagalbai apmokėti ir ieškovų – apeliantų sumokėto žyminio mokesčio priteisimo. Pagal CPK 93 str. 1 d. nurodytos bylinėjimosi išlaidos turi būti apmokėtos atsakovų. Vadovaujantis CPK 277 str. 3 d., šį klausimą teismas turėtų išspręsti, priimdamas papildomą sprendimą.

7CPK 277str.1d. numato, kad teismas, priėmęs sprendimą, dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu ar savo iniciatyva gali priimti papildomą sprendimą, jeigu… teismas neišsprendė bylinėjimosi išlaidų klausimo.

8Ieškovų G. J. B. ir K. B. prašymas priimti papildomą nutartį dėl bylinėjimosi išlaidų paskirstymo tenkintinas.

9Kadangi Panevėžio apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs ieškovų apeliacinį skundą 2010-03-18 nutartimi panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimo dalį, kuria nustatyta naudojimosi žemės sklypu, esančiu adresu ( - ), tvarka pagal atsakovų G. J. K. ir B. K. pateiktą R. V. tyrinėjimų įmonės parengtą projektą ir šioje dalyje priėmė naują sprendimą - atmetė atsakovų J. K. ir B. K. priešieškinio reikalavimą, darytina išvada, kad atsakovų priešieškinys ieškovams atmestas visas. CPK 98str.1d. numato, kad šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, teismas priteisia iš antrosios šalies išlaidas už advokato, advokato padėjėjo, dalyvavusio nagrinėjant bylą, pagalbą... Kadangi atsakovų J. K. ir B. K. priešieškinys ieškovams atmestas visas, nėra jokio pagrindo iš ieškovų priteisti atsakovų turėtas išlaidas advokato pagalbai apmokėti, todėl Utenos rajono apylinkės teismo sprendimo dalis, kuria solidariai iš ieškovų priteista 800,00 Lt advokato pagalbai apmokėti atsakovams, naikintina.

10CPK 93str.1d. numato, kad šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, jo turėtas bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia iš antrosios šalies.

11Nagrinėjamoje byloje nei pirmosios instancijos, nei apeliacinis teismas neišsprendė ieškovų sumokėtų žyminių mokesčių už paduotą ieškinį (124 Lt – T.1, b.l.6) bei apeliacinį skundą (131,00 Lt (T.2, b.l.114) priteisimo klausimo. Kadangi ieškovų ieškinys ir apeliacinis skundas patenkinti, jų sumokėti žyminiai mokesčiai priteistini iš atsakovų. Priimtina papildoma nutartis priteisti 255,00 Lt iš atsakovų ieškovų naudai, jų sumokėtų žyminių mokesčių sumas.

12Paaiškintina, kad pirmosios instancijos teismo sprendimo dalis, kuria tenkintas ieškovų ieškinys atsakovų atžvilgiu ir priteistos bylinėjimosi išlaidos ieškovams iš atsakovų, apeliaciniu skundu nebuvo apskųsta.

13Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 98str.1d.,ž 290-291 str.,

Nutarė

14 1. Apeliantų G. J. B. ir K. B. prašymą tenkinti. Priimti papildomą nutartį Panevėžio apygardos teismo civilinėje byloje Nr.2A-155-425/2010. 2.Panaikinti Utenos rajono apylinkės teismo 2009m. lapkričio 27d. sprendimo dalį, priteisti iš ieškovų G. J. B. ir K. B. solidariai 800 Lt advokato atstovavimo išlaidų atsakovams G. J. B. ir B. K.. 3. Priteisti solidariai iš J. K. (asmens kodas ( - ) ir B. K. (asmens kodas ( - ) 255,00 Lt bylinėjimosi išlaidų (žyminiai mokesčiai už ieškinį ir apeliacinį skundą) G. J. Baronui (asmens kodas ( - ) ir K. B. (asmens kodas ( - )

Proceso dalyviai
Ryšiai