Byla 2-5230-577/2012
Dėl nepagrįsto praturtėjimo ir skolos priteisimo priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka spręsdama ieškovo BUAB „Tarpmiestiniai pervežimai“ atstovaujamo bankroto administratoriaus UAB „Bankroto centras“ įgalioto asmens Giedriaus Česo ieškinio atsakovui D. V. dėl nepagrįsto praturtėjimo ir skolos priteisimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas BUAB „Tarpmiestiniai pervežimai“ atstovaujamas bankroto administratoriaus UAB „Bankroto centras“ įgalioto asmens Giedriaus Česo kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydamas bylą išnagrinėti rašytinio proceso tvarka ir priteisti iš atsakovo ieškovo naudai be teisinio pagrindo įgytą 81 126 Lt sumą, 25 000 Lt negrąžintos paskolos, 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei visas ieškovo patirtas bylinėjimosi išlaidas.

3Pagal LR CPK 27 straipsnio 1 punktą, apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo.

4Atsižvelgdamas į tai, kad ieškovo BUAB „Tarpmiestiniai pervežimai“ ieškinio suma yra mažesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų, teismas atsisako priimti ieškinį kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui (CPK 27 str. 1 p., 137 str. 2 d. 2 p.).

5Vadovaujantis bendrąja teismingumo taisykle, įtvirtinta Civilinio proceso kodekso 29 str., ieškinys teismingas Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui.

6Ieškovui išaiškinama, kad su ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo ir skolos priteisimo ieškovas turi teisę kreiptis į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą (CPK 137 str. 3 d.).

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 137 straipsnio 3 dalimi, teismas

Nutarė

8atsisakyti priimti ieškovo BUAB „Tarpmiestiniai pervežimai“ bankroto atstovaujamo administratoriaus UAB „Bankroto centras“ įgalioto asmens Giedriaus Česo ieškinį kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

9Išaiškinti ieškovui, kad ji turi teisę kreiptis su ieškiniu į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą bendra tvarka.

10Ieškinį su priedais grąžinti ieškovui.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai