Byla e2-793-187/2016
Dėl turtinės žalos priteisimo

1Telšių rajono apylinkės teismo teisėja Stefanija Sakalauskienė civilinėje byloje pagal ieškovės akcinės bendrovės „Lietuvos draudimas“ ieškinį atsakovei savivaldybės įmonei Telšių butų ūkis, trečiajam asmeniui, nepareiškiančiam savarankiškų reikalavimų P. L. dėl turtinės žalos priteisimo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydama iš atsakovės priteisti 169,93 Eur turtinės žalos atlyginimo, 9,44 Eur kompensacinių palūkanų, 6 procentus metinių palūkanų bei bylinėjimosi išlaidas.

3LR CPK 34 str. 5 d. numatyta, kad kai teisme, kuriam teisminga byla, teisėju, teismo valstybės tarnautoju ar teismo darbuotoju dirba dalyvaujančio byloje asmens sutuoktinis, byla perduodama nagrinėti kitam teismui. LR CPK 55 str. numato, kad bylas juridinių asmenų vardu teisme veda jų vienasmeniai valdymo organai, o įstatymuose ir steigimo dokumentuose nustatyta tvarka – kitų organų nariai ir dalyviai fiziniai asmenys, veikiantys pagal įstatymuose ir steigimo dokumentuose jiems suteiktas teises ir pareigas. Šiais atvejais laikoma, kad bylą veda pats juridinis asmuo.

4Atsakove šioje byloje yra savivaldybės įmonė „Telšių butų ūkis“, kurios direktoriumi yra Artūras Liauzginas. Jis yra Telšių rajono apylinkės teismo teisėjos, einančios ir šio teismo pirmininkės pareigas, Vitalijos Liauzginienės sutuoktinis, todėl siekiant užtikrinti šalių teisę į teisingą bylos nagrinėjimą, taikytinos LR CPK 34 str. 5 d. nuostatos, susijusias su bylos perdavimu nagrinėti kitam teismui.

5Įvertinus minėtas aplinkybes darytina išvada, kad byloje yra aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl teismo nešališkumo, todėl teisėjai tikslinga nusišalinti (LR CPK 66 str.).

6Teisėja, vadovaudamasi LR CPK 34 straipsnio 5 dalimi, 64, 66, 68, 69 straipsniais,

Nutarė

7nusišalinti nuo civilinės bylos Nr. e2-793-187/2016 nagrinėjimo.

8Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai