Byla 2-332-425/2010
Dėl be teisinio pagrindo įgytų lėšų priteisimo

1Panevėžio apygardos teismo teisėjas Laimantas Misiūnas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės bankrutavusios UAB „Aluonos malūnas“ ieškinį atsakovei UAB „AVSC Group“, trečiajam asmeniui A. Z. dėl be teisinio pagrindo įgytų lėšų priteisimo,

Nustatė

2Ieškovė bankrutavusi UAB „Aluonos malūnas“ su ieškiniu kreipėsi į teismą, prašydama priteisti iš atsakovės UAB „AVSC Group“ 978,59 Lt be teisinio pagrindo įgytų lėšų ir bylinėjimosi išlaidas.

3Teismas ieškovės ieškinį, patikslintą ieškinį su priedais nusiuntė atsakovei ir trečiajam asmeniui, kurie buvo įteikti 2009-12-03 (b.l.45,46). Teismas pranešimu dėl atsiliepimų į pareikštą ieškinį pateikimo nustatė atsakovei, trečiajam asmeniui 20 dienų terminus pareikšti atsiliepimus į ieškinį, tačiau atsakovė, trečiasis asmuo atsiliepimų į ieškinį nepateikė.

4Atsakovė UAB „AVSC Group“ per teismo nustatytą 20 dienų terminą nuo teismo pranešimo įteikimo dienos nepateikė teismui atsiliepimo į pareikštą ieškovo ieškinį. Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 142str.4d. nustato, kad jeigu atsakovas be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikia atsiliepimo į ieškinį, teismas turi teisę, jei yra ieškovo prašymas, priimti sprendimą už akių. Nagrinėjamoje byloje ieškovė ieškinyje prašė teismą priimti sprendimą už akių, jeigu atsakovė nepateiks atsiliepimo į pareikštą ieškinį arba parengiamojo procesinio dokumento, todėl priimtinas teismo sprendimas už akių, tenkinti ieškinį pilnai.

5Atlikus formalų byloje esančių įrodymų tyrimą (netiriant įrodymų turinio ir vertinant tik teisinį, bet ne faktinį jų pagrįstumą), įsitikinta, kad, jeigu pasitvirtintų civilinėje byloje surinktų įrodymų turinys, yra pagrindas ieškinį tenkinti (Civilinio proceso kodekso 285 str. 2 d.).

6Atsakovė su ieškovu neatsiskaitė iki šiol, atsakovė nepateikė teismui įrodymų, kad savo prievolę ieškovui įvykdė, tuo pačiu nepateikė teismui ir prieštaravimų dėl ieškovės ieškinio reikalavimo, kad 978,59 Lt suma yra sumokėta teisėtu pagrindu.

7Ieškovė, bankrutavusi įmonė, nuo teismo išlaidų mokėjimo yra atleista pagal įstatymą ( CPK 83 str. 1 d. 8 p.), todėl, patenkinus ieškinį, bylinėjimosi išlaidos – 50,00 Lt žyminis mokestis ir 14, 00 Lt teismo turėtos išlaidos, susijusios su procesinių dokumentų įteikimu) išieškotinos iš atsakovės į valstybės biudžetą ( CPK 88 str. 1 d. 3 p., 96 str. 1 d.).

8Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 142str.4d., 285str.2d.,

Nutarė

9

  1. Priimti sprendimą už akių atsakovės UAB „AVSC Group“ atžvilgiu. Ieškovės bankrutavusios UAB „Aluonos malūnas“ ieškinį tenkinti. Priteisti iš UAB „AVSC Group“ (juridinio asmens kodas ( - )) 978,59 Lt be teisinio pagrindo įgytų lėšų bankrutavusiai UAB „Aluonos malūnas“ (juridinio asmens kodas ( - )), o bylinėjimosi išlaidas: 66,00 Lt žyminio mokesčio bei 14,00 Lt teismo turėtų išlaidų procesiniams dokumentams įteikti, iš viso 80,00 Lt į valstybės biudžetą.
  2. Paaiškinti, kad atsakovė UAB „AVSC Group“ per dvidešimt dienų nuo sprendimo už akių priėmimo dienos, turi teisę paduoti Panevėžio apygardos teismui pareiškimą dėl šio Sprendimo už akių peržiūrėjimo, atitinkantį Civilinio proceso kodekso 287str.2d. nustatytus reikalavimus. Ieškovė BUAB „Aluonos malūnas“ turi teisę šį sprendimą per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui, apeliacinį skundą paduodant per Panevėžio apygardos teismą
  3. Sprendimo už akių nuorašą nusiųsti ieškovės BUAB „Aluonos malūnas“ administratoriui bei atsakovei UAB „AVSC Group“, trečiajam asmeniui A. Z..

Proceso dalyviai