Byla A2-2290-635/2013
Dėl proceso atnaujinimo civilinėje byloje pagal L. B. (A.) ir G. A. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokoje įgyto turto padalinimo

1Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Jazbutienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės L. B. pareiškimą dėl proceso atnaujinimo civilinėje byloje pagal L. B. (A.) ir G. A. pareiškimą dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokoje įgyto turto padalinimo,

Nustatė

2Ieškovė (pareiškėja) pateikė teismui ieškinį, kuriuo prašo atnaujinti procesą byloje dėl santuokos nutraukimo bendru sutikimu ir santuokoje įgyto turto padalinimo. Prašo atnaujinti procesą dalyje dėl santuokoje įgyto turto padalijimo bei santuokoje įgytų turtinių įsipareigojimų. Nurodo, kad 2012-01-09 Šilutės r. apylinkės teismo priimtame sprendime dėl santuokos nutraukimo, nebuvo išspręstas klausimas dėl bendros jungtinės sutuoktinių nuosavybės – paskolos, paimtos Šilutės kredito unijoje padalinimo klausimas, tokiu būdu sprendime buvo padaryta aiški teisės normos taikymo klaida (CPK 366 str. 1 d. 9 p.) tuo pagrindu ir turi būti atnaujintas bylos procesas.

3Prašymą atnaujinti procesą atsisakytina priimti.

4Lietuvos Respublikos CPK.366 str. numato galimybę atnaujinti bylos procesą esant tam tikroms aplinkybėms. Viena iš aplinkybių, kuria remiasi ieškovė (pareiškėja), tai jei pirmos instancijos teismo sprendime yra padaryta aiški teisės normos taikymo klaida. Lietuvos Respublikos CPK 368 str. numato terminus, per kuriuos tokio pobūdžio pareiškimai gali būti paduodami. CPK 368 str. 2 d. numatyta, kad prašymai atnaujinti terminą negali būti teikiami, jei nuo sprendimo įsiteisėjimo praėjo daugiau kaip penkeri metai, o CPK 366 str. 1 d. 9 p. nurodytu atveju – jei nuo sprendimo įsiteisėjimo praėjo daugiau kaip vieneri metai. Kadangi nuo 2012-01-09 Šilutės r. apylinkės teismo sprendimo įsiteisėjimo praėjo daugiau nei vieneri metai, prašymas dėl proceso atnaujinimo CPK 366 str. 1 d. 9 p. pagrindais, negali būti teikiamas, o jį pateikus, teismas negali jo priimti nagrinėjimui.

5Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 137 str., 368 str.,

Nutarė

6Atsisakyti priimti L. B. pareiškimą dėl proceso atnaujinimo.

7Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai